Carralevë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë.

Carralevë
Fshat
noform
Xhamia e Carraleva
Vendndodhja
Carralevë is located in Kosova
Carralevë
Carralevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 9″ Veri

20° 58′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto