Duncka

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit

Duncka është një fshat në Rrethin e SkraparitShqipëri.

Duncka

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto