Leskova (Skrapar)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
(Përcjellë nga Leskova (Poliçan))


Leskova është një fshat në Rrethin e SkraparitShqipëri.

Leskova

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto