Rromasi

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit

Rromasi është një fshat në Rrethin e SkraparitShqipëri.

Rromasi

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto