Greva (Skrapar)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
(Përcjellë nga Greva (Poliçan))


Greva është një fshat në Rrethin e SkraparitShqipëri.

Grevë

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto