GRACKA
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Gracka (film)
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1983
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 82:25
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Saimir Kumbaro
Skenari Neshat Tozaj
Muzika e filmit Robert Radoja
Kameramani Bardhyl Martiniani
Drejtori artistik Vangjush Leka
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Llazi Serbo
Viktor Çaro
Mario Ashiku
Reshat Arbana
Aktorët tjerë
Vangjel Heba
Luan Qerimi
Guljelm Radoja
Anastas Kristofori


Filmi "Gracka" prodhim i vitit 1984

Regjia: Saimir Kumbaro, Skenari: Neshat Tozaj, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Robert Radoja.

Përmbajtja e filmit Redakto

Dy prej oborrëtarëve të mbretit Zog rekurtohen nga agjenturat e huaja dhe futen ilegalisht në Shqipëri. Por banditët të mashtruar kapen dhe gjatë hetuesisë thyen. Kjo i shërben Sigurimit të Shtetit që organzion lojën për kapjen e njerëzve që hidhen në Shqipëri nga agjenturat e huaja.

Aktorët në role Redakto

në episode Redakto