Lista e futbollistëve shqiptarë në diasporë

artikull-listë e Wikimedias

Kjo listë përmban shqiptarët të cilët luajnë për ekipe jashtë trojeve shqiptare.

Nga Shqipëria (FSHF)Redakto

GjermaniRedakto

GreqiRedakto

ItaliaRedakto

Shtete tjeraRedakto

Nga Kosova (FFK)Redakto

ZvicërRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto