Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin NopiAbat. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje NopiAbat! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
NopiAbat, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe NopiAbat! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


--PLANETI DISKUTO 2 qershor 2015 23:55 (CEST)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTestRedakto

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)Redakto

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyRedakto

(Sorry to write in English)

Artikujt mbi DukagjininRedakto

Pershendetje. Gjykuar nga nofka dhe nga artikujt qe ke punuar dhe kontrolluar, duke qene te gjithe qe trajtojne Dukagjinin, me bejne te kuptoj qe do te kontribuosh per krahinen nga ke prejardhjen. Por je i lutur te shohesh manualin e stilit se si perpilohet nje artikull dhe si referencohet, sepse nuk mjafton thjesht te hedhesh te dhena dhe linqe qe artikulli te konsiderohet i pasuruar. Pune te mbare --Fapaf (diskutimet) 2 mars 2018 15:29 (CET)

Përshëndetje gjithashtu.

Unë kam hedhur të dhëna të vërteta historike në faqen “Ndok Gjeloshi”, që janë të bazuera me dokumente arkivore, të shkruera në libra dhe gazeta. Historia është histori si për të mirë dhe për të keq. K’jo është një e vërtetë historike e veprës dhe jetës së Ndok Gjeloshit. Askush nuk ka të drejtë ta shtrëmbërojë dhe ta ndryshojë atë, vetëm me pranimin dhe paraqitjen e dokumenteve të faktuera të asaj kohe, përndryshe do të përbadhet me ligje. Ju falenderoj për mirëkuptimin dhe të uroj suksese. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga NopiAbat (diskutimiredaktime).

Artikulli ishte ne nje gjendje te mire enciklopedike, larg te qenet nje sallate folklorike. Ndersa te dhenat e juaja nuk mund te quhen enciklopedike per shkak te tjerrjes, epiteteve dhe keqreferencimit. Ju them edhe njehere te konsultoheni me nje artikull te mire si Jeronim de Rada ne menyre te tille qe te mbeshteteni se si shkruhet nje informacion enciklopedik. E mirekuptoj partizanllekun krahinor, por ju lutem te ftoheni nga te tilla ndjesi ketu ku lipset kthjelltezi e shpenguar.--Fapaf (diskutimet) 2 mars 2018 16:34 (CET)

I/e nderuar Fapaf,

Unë i bëra një redaktim perfekt dhe me shumë shkurtime, në dëm të faqes se “Ndok Gjeloshit”, duke e kuptuar ç’do gjë tek ju dhe në komentet tuaja. Unë jamë larg ofendimeve të ç’do lloji qofshin ato, (në Shqipëri janë të frymezuera këto), ne emigrantat presim më shumë nga ju. Emigrantët kanë bërë dhe janë të gatshëm të bëjnë të pamundurën për Shqipërin dhe për Shqiptart gjithashtu. Unë të uroj të gjitha të mirat Ty dhe krejt Shqiptarve, duke shpresuar të më kuptoni. Me shumë respekt NopiAbat, USA.

si jeRedakto

A je ti prej Shales? Po du met vet por do sene per familja lopci me pas ti kohe. si ki kohe a munesh me shkru anglisht se nuk e kuptoj gjuhen perfekt.IsaBoletinii (diskutimet) 9 mars 2018 10:57 (CET)

Tag-teamingRedakto

Nuk po te bllokoj, pasi nuk ke shkuar ne 3RR, por shoh WP:Tag-teaming me Parimorin te Abat dhe po te paralajmeroj, qe nuk do e toleroj luften e editimeve edhe pse nuk do shkosh ne 3RR. --1l2l3k (diskutimet) 25 prill 2018 18:51 (CEST)

Bllokova dy llogaritë e tua të tjeraRedakto

Të lutem lexo rregulloren per Përdorues të shumëfishtë dhe mos hap më llogari të tjera, si Parimori apo TikTaku. Llogaritë e tua Parimori dhe TikTaku i bllokova përfundimisht. Pra mund të editosh me këtë llogari, e jo të tjera. Nuk po të bllokoj pasi nuk je aktiv, dhe nuk ka kuptim të të bllokoj. Pra nëse do të editosh me këtë llogari, je i lirë ta bësh, por po të paralajmeroj që nëse hap llogari të tjera, e editon me to, për t'i shpëtuar vrojtimeve qe i bëhen editimeve të tua, do të të bllokoj përfundimisht. Të falenderoj për vëmendjen dhe kam besë se do më kuptosh. --1l2l3k (diskutimet) 25 maj 2018 17:43 (CEST)


Faqet me ndryshime në pritjeRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 16:45 (CEST)

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.
  3. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  4. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.