Hape menynë kryesore

Eliminatoret e Kampionatit Evropian të Futbollit 2008

Logo oficiale e Euro 2008 Austri - Zvicer

Shorti për rundin e kualifikimeve të UEFA EURO 2008™ u tërheq në Montreux, Zvicër më 27 janar, 2006 ora 12:00 CET.

Rregulla e re e ketij kampionati është se fituesit e grupeve dhe vendet e dy kualifikohen automatikisht kështu që sëbashku me nikoqirët plotësojnë numrin nga 16 kombëtare të cilat do të garojnë për Kupën Evropiane të Futbollit për vitin 2008.

Përmbajtja

KomenteRedakto

Grupet e kualifikimitRedakto

Kombëtaret e kualifikuaraRedakto

ShtesëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto