Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Stampa:Era e ngrohtë e thellësive
Vendi i prodhimit Tiranë

Shqipëri

Viti i prodhimit 1982
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 79:20
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Vladimir Prifti
Skenari Naum Prifti

Vladimir Prifti

Muzika e filmit Aleksandër Lalo
Kameramani Pali Kuke
Drejtori artistik Jorgji Lole
Prodhuesi i filmit: RTSH
Aktorë kryesorë
Kadri Roshi
Xhevdet Ferri
Guljelm Radoja
Ilia Shyti
Aktorët tjerë
Shpresa Bërdëllima
Robert Ndrenika
Vangjush Furxhi
Ndriçim Daja


Era e ngrohtë e thellësive është film artistik shqiptar i vitit 1982 Prodhim i radio televizionit shqiptar RTSH

Regjizor: Vladimir Prifti, Skenarist: Naum Prifti, Kompozitor: Aleksandër Lalo

Aktorët dhe rolet Redakto

Në episode Redakto

Përmbajtja e filmit: Redakto

Një i ri, Arbeni, i cili mbaron shkollën e mesme dhe në kërkim për të gjetur një punë të përshtatëshe, kërkon ndihmën e një shoku të tij, i cili e zvarit çështjen dhë është i detyruar të shkojë në zyrën e punës, ku e caktojnë të punojë në minjerë. Ai dashurohet me ndimës mjeken e ndërmarjes, por që e ka të vështirë ti shprehet të atit të saj. Ai krijon shoqëri me brigadierin e tij, të cilin e detyrojnë të braktisë disa vende pune të vështira. Me ndihmën e Benit rikthehet përsëri. Beni perqafon jeten e veshtire te punes ne miniere, nderkohe qe mori mesim nga brigadieri i tij veteran ne pune...