Komunat e Finlandës Jugperëndimore

28 komunat e Finlandës JugperëndimoreFinlandë janë të ndara në nën-rajone.


Nën-rajoni Åboland–TurunmaaRedakto

Nën-rajoni SaloRedakto

Nën-rajoni TurkuRedakto

Nën-rajoni Vakka-SuomiRedakto

Nën-rajoni LoimaaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komunat e Finlandës Jugperëndimore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale