Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Armend. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


-Mirë se erdhët në faqen time të diskutimeve-

-Welcome in my user talk page-

Sot është E diel, 1 tetor 2023, dhe Vikipediagjuhën shqipe numëron 93.657 artikuj, dhe 155.838 përdorues.


Propozim Redakto

Unë mendoj se fjala përdorues e cila është përkthim i fjalës anglishte user në gjuhën shqipe nuk është e përshtatshme dhe më mirë do të ishte të përdoret fjala kontribues. Përdorues ëhtë edhe ai i cili thjesht e lexon një arttikull ndërsa kontribues është përdoruesi i cili shkruan d.m.th. kontribuon me një artikull. Besoj se kjo vërejtje imja do të shqyrtohet nga administruesit. Përshëndetje nga kontribuesi A. Dani (Armend) Në Vikipedinë kroate përdoret termi suradnik që në gjuhën shqipe mund të përkthehet si bashëpuntor. Një fjalë tjetër në vend të përdorues mund të jetë fjala redaktor ose redaktues.--Armend 20 Janar 2009 20:56 (CET)

Mund t'i propozosh disa ide në kuvend. --Λeternus 20 Janar 2009 21:02 (CET)

Figura Redakto

Po e shoh që ke problem me një figurë, formati .pdf nuk lejohet për figura, prove të ngarkosh figurën në një format tjetër (.jpg, .png etj.), pasi ta kesh ruajtur me atë format në kompjuter kuptohet --Cradel 14 Janar 2009 00:44 (CET)

Stampa:Matematika Redakto

Pse u largua stampa "matematika"? Puntori 21 Janar 2009 00:37 (CET)

Portal:Matematikë Redakto

Pershendetje,
ja Portal:Matematikë, tani mund te e plotesoni, permiresoni dhe ndryshoni. Seshpejti do te ja punoj edhe logon. Puntori 22 Janar 2009 00:20 (CET)

Figurat Redakto

Figurat nuk mund t'i importosh nga Wikipediat tjera, por vetëm nga Wikipedia Commons. --Λeternus 3 Shkurt 2009 17:58 (CET)

stampa të reja Redakto

A mundet ndonjëri nga administruesit ti krijojë stampat për,, math genealogy project,, dhe ,,MAC TUTOR HISTORY,,--Armend 11 Shkurt 2009 00:05 (CET)

Ndihmoma pakë ashtu që të kuptojë për çka je ka fletë ose ma jepë ndonjë lidhje me projetet në gjuhët tjera që ta kem si pikë nisje.--Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 03:04 (CET)

Ups!! en:math genealogy project de:math genealogy project--Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 03:06 (CET)

Tung, po e shoh që e paske rregullu faqen, veq deshta me te tregu se nëse don mos me renisë gjithaçka në mes po veq me i largu njësoj nga ana e majtë e faqes, p.sh. tek "artikujt që kam krijuar", munesh me vendosë këtë linjë kodi:

<div style="margin-left:20(apo çfarëdo)cm"> TEKSTI </div>

vetëm se nuk e di a funksionon me centimetra ne wiki, ndoshta je i detyrar me përdor piksel (px), përshëndetje dhe punë të mbarë --Cradel 16 Shkurt 2009 15:33 (CET)

mfal nesë po t'bezdisi, ta rregullova faqen, nese ste pelqen ktheje ne verzionin e mëparshëm --Cradel 16 Shkurt 2009 19:16 (CET)

Pershendetje si ja keni kaluar? --Stari 30 dhjetor 2009

A e din? Redakto

A e din si është drejt Çmimi Nobel apo Shpërblimi Nobel.--Hipi Zhdripi 9 Mars 2009 02:12 (CET)

Unë mendoj se të dyja shprehjet janë të drejta por më e drejtë është shpërblim

Çmimi është vlera e një malli e shprehur me pare(para) Shpërblimi është një mirënjohje apo një çmim që i ndahet i dhurohet dikujt për ndonjë arritje të caktuar për të cilën është shpallur konkurs por nuk është e thënë. P.sh si shpërblim mund të jepet edhe një libër nuk është e thënë pare.

Krahaso p.sh. kroatisht: ,,cijena,, ndërsa shqip ,,çmimi,, kroatisht: ,,nagrada,, ndërsa shqip: shpërblimi por jo çmimi

anglisht:,,price,, ndërsa shqip: ,,çmimi,, ose ,,prize: shqip shpërblimi,, tani ti gjyko vetë--Armend 9 Mars 2009 21:56 (CET)

Nuk po di. Me siguri duhet të ketë fjalë përkatëse por që është hudhur nga përdorimi. Shikuar sipas logjikës së rreptë, nuk është as çmim as shpërblim por nderim i një njeriu (njerzëve) për një të arritur. Ose fjala çmimi e ka ndryshu kuptimin e saj gjatë zhvillimit ekonomik. Fakt është që nderi i treguar, në këtë rastë edhe shpërblehet por më duket ky nder mund të shpallet edhe për njerzë të vdekur apo jo. Punë e madhe me hekë shqiptar fjalen çmim për këso raste. Nejse edhe kjo mbetet në histori si indikator i orientimit të shoqërisë në kohë të caktuara.--Hipi Zhdripi 10 Mars 2009 02:28 (CET)

Sipas mendimit tim duhet Çmimi Nobel.--Përdoruesi diskutim:Amaro 14 janar 2010

Si i thonë Redakto

Si i thonë numrave me bazën 16 - heksadecimal apo ndryshe?--Hipi Zhdripi 29 Mars 2009 00:10 (CET)

Sistemet numerike që janë në përdorim janë

 • sistemi me bazë 2 ose sistemi binar
 • sistemi me bazë 8 ose sistemi oktal
 • sistemi me bazë 10 ose sistemi dekad
 • sistemi me bazë 12 ose sistemi dudecimal
 • sistemi me bazë 16 ose sistemi heksadecimal

përndryshe ç'do numër natyral mund të jetë bazë e një sistemi numerik--Armend 29 Mars 2009 00:26 (CET)

FLMN. Nuk isha i sigurt në e kamë përvetsu nga gjermanishtja heksadecimal sepse në kokë kisha shprehjen numrat dhjetorë.--Hipi Zhdripi 29 Mars 2009 00:34 (CET)

Deletion of Kosovo-related articles on English Wikipedia Redakto

Hi! I'm here to inform you. There are some deletion nominations on Kosovo-related articles. Maybe you want to vote for saving them from deletion. Check these links if you want. Thanks! [1][2][3][4] --Turkish Flame 23 Maj 2009 18:00 (CEST)

Letra K në 'Kategoria' Redakto

Tung, letrën 'K' ju përdoron në "Каtegoria:Vegla" nuk funksionon !

Kjo është letra e drejte : "Kategoria:Vegla".

К <> K : ndoshta përdoron Kappa greke ?

--CUSENZA Mario 25 Maj 2009 14:54 (CEST)

Merci beacoup--Armend 25 Maj 2009 14:57 (CEST)

Artikulli perfekt Redakto

Në këtë kategori në gjuhën shqipe ka shumë pak artikuj të ashtuquajtur perfekt sepse artikull perfekt në plotkuptimin e fjalës nuk ekziston por sipas disa kritereve të caktuara i tillë sipas mendimit tim është artikulli Numri i thjeshtë. I lus administruesit që ta shqyrtojnë këtë propozim dhe le ta vënë këtë në votim.--Armend 31 Maj 2009 00:02 (CEST)

Translation Request Redakto

Hi! Could you translate and add this article into your wonderful wikipedia? You can reach me here. Thanks. With Kind Regards --Warayupay 18 jen 2009 à 09:49 (UTC)

Tacloban

Tacloban is a port city in the Philippines. It is approximately 360 miles southeast of Manila. It is the capital of the province of Leyte. It is also the regional center of Eastern Visayas.

en:Tacloban

Damo nga salamat akon sangkay. Thank you very much my friend. -Warayupay 19 Qershor 2009 16:44 (CEST)

Shqipëria dhe Kosova Redakto

Z. Armend,

Ju faleminderit për përmirësimin e artikullit për Shqipërinë; mendoja "në Ballkanin perëndimor" e jo "në perëndim të Ballkanit," por tani u bë edhe më mirë. Ju lutem, po patët mundësi, na ndihmoni në zgjerimin e faqes për Kosovën gjithashtu.--Getoar TX 2 Korrik 2009 18:57 (CEST)

translation request Redakto

Greetings Armend!Could I ask you to translate en:Qin Shi Huang(listed in 1000 vital articles) and en:Wuhan(a chinese city,my hometown) into Shqip?You may shorten them as possible to contain only the basic informations,one or two sentences are enough. If you want me to translate any article into Chinese or Vahcuengh,contact me without hesistation. Thank you very much!--Biŋhai

Stampa:User Struga Redakto

Tung Armend

Tek faqja jote personale të kam shtuar edhe Stampa:User Struga , mendoj se duhet ta kesh edhe ti këtë stampë.Në të kundërt është e drejta jote për ta mbajtur ose për ta hequr.

Gjith të mira --Liridon 30 Korrik 2009 01:55 (CEST)

Nuk prish punë.--Armend 30 Korrik 2009 07:59 (CEST)

Hi! I'm from Polish Wiktionary. We are translating our templates into various languages (our top 50 - including albanian). I wonder if you could help us with translation of just a few words. How about that? Greetings! --PiotrekSzwecja 31 Korrik 2009 23:53 (CEST)

merhaba Armend

Mundohem me ngarku nji fotografi por nuk e pranon? Pershendetje.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 20 Gusht 2009 15:13 (CEST)

Translation of a short story Redakto

Hi my friend!

I would like to request something from you. Yes, translation. I hope, it's not a bad thing for you. Some years ago I wrote a (really) short story about a lonely man (actually symbolized the Saami nation). I translated into some languages and I thought, it would be great to have it more, like also in Shqip :) I made this page, the English / Serbian translation is somewhere there. You can put the Shqip translation there. Thank you again! Sorry for my disturb... :( - hu:User:Eino81

thank you!!! --Eino81 23 Gusht 2009 23:01 (CEST)


Sot ngarkova nje skede fotografie per zerin Varrea e Fterres e ngarkova por nuk di si ta kaloj tek artikulli?????--Flokarti 30 Gusht 2009 21:44 (CEST) Rrofsh. kam edhe nje pyetje meqe je nga zona e Struges ne nje fshta te struges egziston nje muze etnografik i shqiptareve Pyetja epare a qendron hapur dhe pyetja e dyte a mund ta fusim ne wikipedia???--Flokarti 31 Gusht 2009 09:42 (CEST)

Si mund te lidh nje skede me nje faqe?? Stari 30 dhjetor 2009


Portugalisht Redakto

Sorry to bother you but I can't find your Beer Parlour...

I have a doubt regarding how is the word Portuguese in Albanian. I found the word "portugalisht" but I don't know if it's written with capital letter or not. And what are the exact meaning for this word? the language? the person born in Portugal? something related to Portugal?

Thanks for your help, Malafaya 6 Shtator 2009 16:35 (CEST)

 • portugalisht or gjuha portugeze-portuguese langague
 • portugez - a person born in Portugal
 • i,e Portugalisë - something related to Portugal

--Armend 6 Shtator 2009 16:46 (CEST)

Thanks. And portugalisht is written with small letter, correct? (not "Portugalisht"). Malafaya 6 Shtator 2009 16:51 (CEST)


Specially for you ose vec per ty Redakto

pasi pashe profilin tuaj mendoj se ajo faqe eshte celur tamam per Ju keshtu qe pervishjuni punes se maqedonsait ebejne 75 perqind te parase nga turizmi vetme nga qyteti i ohrit ku te pakte n nje 10 perqind na perkete edhe ne shqipove pa le qe kemi pogradec tusehmisht e Struge qe sic i thone nuk ka te dyte ;-)--Summer nights dreams 18 Shtator 2009 22:49 (CEST)

Request of translation en:Campora San Giovanni in Albanian Redakto

Dear Professor, writes you regarding the translation of my village in Albanian there was a long time ago here actually to some a good Albanian community... also I am an Italian Albanian... or better of the communities in Calabria.... I am a mean italo-Albanian. only that don't speak Albanian... rather for the truth I speak to it few... in how much the last to speak has been my maternal ancestor. However I will translate Struga, your village native in Italian and Spaniard... they are the languages that I know besides French... I have also impassioned of geography and I would be me to my ease to translatit... in attends him of one certain answer of his I thank in advance her for heart♥♥♥..sorry my bad english--Lodewijk Vadacchino 19 Shtator 2009 15:20 (CEST)

Musliman ose Mysliman ? Redakto

I nderuari Armend, unë shoh se në gjithë fjalorët moderne vetëm fjala Mysliman ekziston.

Për shembull :

A është kjo fjalë mysliman e gabuar ? Unë mendoj se fjala musliman është tani jopreferuar në fjalorët moderne shqipe.

--CUSENZA Mario 22 Shtator 2009 23:09 (CEST)

Mysliman e jo Musliman Redakto

Andi Ballshi -- "" 28 Janar 2010 22:01 (CET)

I dashur Armend Redakto

raprezentacion eshte fjale latine qe gjendet ne gjuhet sllave

ne ketej murit te Berlinit i themi me nje fjalle thjesht shqipe Perfaqesuesja e fututbollit te Kosoves

psh perfaqesuesja kombetare e fvutbollit --Summer nights dreams 21 Shtator 2009 20:33 (CEST) Kam frike se eshte gabim emertimi kombetarja e Kosoves s e keshtu do te benim vetevrase kombetare nuk mund te kete dy kombetare. mund te kete perfaqesi te futbollit per shtetin ik apo ypsilon dhe kus luan per ngjyrat e flamurit kombetar apo--Summer nights dreams 21 Shtator 2009 22:42 (CEST)

Mirë mër mik mirë se do e lëviz dhe tasieren, megjithëse nuk çalon gomari nga veshet, po nuk ka mundësi të ketë dy kombetare ??????--Summer nights dreams 21 Shtator 2009 22:57 (CEST)

Z. Armend Redakto

Kam një vërejtje, mendoj se është me vend, por kete kisha deshiruar ta vertetojne edhe bashkepunetoret te tjere: Mos po nguteni pak në grisjen, si po e quani ju te artikujve, fshirjen. Shikojeni edhe njehere "grisjen e temes: Gjenitë Unë, pavaresisht nga Grisjet e jua kam ndermned ta vazhdoj kete teme, do te bindeni se kam te drejt. Me pershendetje nga Nismetari Andi Ballshi.-- "" 28 Janar 2010 22:07 (CET)

Për Andi Ballshin nga Armend Redakto

Artikullin tënd e ke të dyfishtë sepse para teje dikush e ka shkruar artikullin me titull Gjeniu. Para se të fusish njëtemë sigurohu se ajo ekziston apo jo--Armend 28 Janar 2010 22:34 (CET)

flm per revert Redakto

Faleminderit per [5]. --  eagleal  23 Shtator 2009 00:47 (CEST)

Po shoh qe je aktiv ne Wikipedia, dhe duke pare qe ne Admin nuk jemi te tille, do te ishte nje nder qe ti te kishe te drejta administrative.
Domethene grisje te faqeve vandale, bllokim i perdoruesve qe shkaterrojne, etj.
Neqofte se ti je dakort un do te propozoj te WP:A.--  eagleal  28 Shtator 2009 02:21 (CEST)

Pershendetje , kaher kam menduar se duhet propozuar , ke perkarahjen time, Wikipedia ka nevoj per anetare tetille. Planeti 28 Shtator 2009 11:36 (CEST)

Nëse ju mendoni se duhet të jem administrator e çmoj këtë mendim tuajin dhe do të kontribuoj aq sa mundem dhe aq sa di kuptohet në bashkëpunim me ju--Armend 28 Shtator 2009 19:36 (CEST)

Meqe pranove, te kandidova [6]. Mund te shikosh si vete votimi te WP:A#Armend. --  eagleal  28 Shtator 2009 19:53 (CEST)

Miratuar Redakto

Ne bazë të vendimit të marrë tek Wikipedia:Administruesit#Kandidatura_t.C3.AB_sponsorizuara, ti ke fituar të drejtën e Administruesit [7].
Me këtë të drejtë ju duke respektuar rregullat e Wikipedias në gjuhën shqipe fitoni të drejtën e :
Bllokimit të përdoruesve të regjistruar ose të pa regjistruar (përkohësisht ose pa kohë të caktuar)
Largimin e bllokimit të përdoruesve të caktuar.
Gjysmë mbylljen e artikujve.
Mbylljen dhe hapjen e faqeve të bllokuara.
Editimin e një artikulli të mbyllur (pa patur nevojë të hapet)
Grisjen dhe kthimin e artikujve të grisur.
Grisjen e skedave dhe kthimin e skedave të grisura.
Nëse shkelni rregullat e wikipedia duke përdorur lejen e administrimit për shfrenim personal ose duke vepruar jo drejte ndaj edituesve të caktuar atëherë leja juaj mund të pezullohet dhe pastaj pas një diskutimi dhe votimi tek faqja e Administrimit mund të vije deri tek marrja e lejes për administrim.
Për çfarëdo ndihme rreth përdorimit të mundësive administruese si administrues pa hezitim i kontakto administruesit më të vjetër.
Te fala dhe urime. --  eagleal  14 Tetor 2009 21:57 (CEST)

{{tung}} ne faqen e diskutimit Redakto

Tjeta Armend, doja thjesht te thoshja qe stampa {{tung}} vendoset ne faqen e diskutimit. --  eagleal  16 Tetor 2009 18:43 (CEST)

NUK KUPTOVA ARSYEN Redakto

Zoti armend nuk kuptova arsyen pse duhej fshire artilulli im,kur ai qe i vertete dhe ishte per enciklopedi sepse te dy ata djemt kan qene te parat qe e kane bere dicka te till,nuk ka qen askush tjeter. pres pergjigje

Për cilin artikull e ke fjalën nuk e thua dhe nuk je nënshkruar. Ishte një artikul për dy djem shqiptarë që ngarkojnë foto dhe video në you tube ai artikull nuk i përmbahet pikëpamjes neutrale është me urrejtje kundër personave të caktuar. Nëse don mund të shkruash për pikpamjet tua në faqen e përdoruesit ose në faqen e diskutimit.--Armend 23 Tetor 2009 19:09 (CEST)

Jo jo zoteri e keni shum gabim menyren se si keni vepruar,nqs ky website eshte i njeanshem ater eshte me mir ta thoni (nqs ju jeni vet zot e vet shkop).ai qe nje informacion per dy djem te cilet kane ngritur zerin te paret dhe te vetmit me fakte te verteta nga hisotrian te huaj e shqiptar dhe kane bere videot e para kunder Ahmet Zogut i kane kushtuar kohe e mund realizimit dhe mbledhjes se informacioneve,nderkohe qe te tjeret qe jane injorant per kete fushe dhe as nuk e dine kush eshte Zogu rrine pine kafe neper kafene apo luajne bilardo.ato nuk jan urrejtje personale jan fakte te vertetuara ju mund te thonit me mesazh privat plotesoje me shum kete informacion por jo ta fshinit duke e konsideruar si jo enciklopedik dhe si urrejtje personale.pastaj nqs ju i injoroni ato qe ka bere Ahmet Zogu dhe doni te shkruani e te lejoni te shkruajn vec ato qe doni ju ndryshon puna,por kete censur nuk e imagjinoja qe mund te behej edhe ketu.te njejten gje ben dhe adhuruesit e zogut me ta duke i perjashtuar nga grupet e duke i konsideruar si terrorist ekstremist.neutrale nuk jan shkrimet e lejuara prej jush ne faqen e Ahmet Zogut (te cilat do te fshihen nga ju besoj mbas redaktimit tim) sepse nqs do te quheshin neutrale do shkruhej ne to ,ato cfar kane ndodhur jo te shkruheshin perralla te dala nga oborri mbreteror,apo nga historia e politizuar qe u botua ne shqiperi kte vit.por ju ne maqedoni nuk u erdhi mire kur maqedonia publiokoi enciklopedin e saj e ju huajti te ardhur dhe un ju perkraha e kam hapur grupe perkrajeje per ju.por megjithate nuk ka problem ju treguat anshmerine tuaj jo neutralitetin.

ti hapesh syte njerzve per hisotrin e tu thuash o popull shihi kto jan faktet ti llogjikoji e gjykoji,nuk do te thot te jen pikpamje personale te historis por thejsht te verteta e nuk shkruhen ne faqen personale si ide te nje terroristi me depresion i cili kercenon e hedh balte mbi te tjeret. kam par shum artikuj pa vlere ne cdo kuptim ktu ato mund te fshihen se jan absurde jo te verteta te historis te cilat dy djem ja paraqesin popullit Z.Armend

Pikëpamja neutrale Redakto

Unë të mos keqkuptohemi nuk jam as Zogist as antizogist por të gjitha ato që shkruhen duhet të evidentohen me referenca përkatëse. Për fat të keq youtube nuk është referencë e mirfilltë. Në WIKIPEDIA duhet të ndiqet pikëpamja neutrale nga burime të pavarura. Nuk lejohet shfaqja e hulumtimeve vetiake--Armend 11 Nëntor 2009 16:17 (CET)

Ku je be Redakto

Dallimi pse e kam shkruajtur Kartago dhe jo Kartagjena esht sepse Kartagjena gjendet ne Spanj kurse Kartago ne Tunisi. Per ket arsye mos e kthe nga Kartago ne Kartagjen vendlindjen e Hanibalit.

Nëse je ofenduar kërkoj falje. Lirisht përmirësoje dhe ndryshoje.

Jo jo nuk jam ofenduar vetem te njoftova qe te mos ta ndryshosh per se dyti( disa e bejn ket).


Ne se ti je shqiptar atehere edi mir qe ne struge ka nje muze te natyres te viteve 70 ndofta nuk e di se diku ne fshatrat mbas struges ndodhet muzeu etnografik i shqiptareve me i mire ne gjithe zonat shqipfolese. mirepo ka edhe 100 gjera t tjera qe shqipatert duhet ti dine qe psh shen anumni eshte pikturuar nga nje shqiptar qe ka pikturuar edhe ne voskopoje

po sa ka nga keto qe askush nuk i di apo nuk i kalidhur me njera tjetren ndaj dhe shqipot shkojne te gjithe evizitojne vetem kalane e qytetit te Ohrit e kupton tani persene ne se une kerkoj qe te hapet serisht kjo faqe vtem per aresye kohe nuk e kam nisur tung dhe po te duhet me teper te dish per vendlindjen tene me shkruaj--79.106.109.9 17 Nëntor 2009 21:43 (CET)

Përmirësimë Redakto

Këto artikuj kanë nevojë për përmirësimë gjuhësore:

Përshëndetje! --Adventus 3 Shkurt 2010 12:47 (CET)

Shiko edhe këtë: Lorenzo Hammarsköld --Adventus 4 Shkurt 2010 17:02 (CET)
Shiko: Oskar Levertin --Adventus 9 Shkurt 2010 08:55 (CET)

User 93.43.131.118 contributions Redakto

Hi Armend! Check please this users contributions Speciale:Kontributet/93.43.131.118, I think its not a useful link, seems like spam, Thank you! --Egmontaz 7 Shkurt 2010 15:22 (CET)

Nëse mundesh më krijo një artikull mjaft i mirë, e gjatë apo e shkurtë, mbi këtë fshat shqiptar jam mirënjohës për punën. Përshëndetje! --Adventus 13 Shkurt 2010 14:05 (CET)

Administrator Redakto

Të lutem voto nëse duhet të jem administratore në Wikipedia, apo të mbes. Kam 1710 redaktime.

Pozdrav Redakto

Mozes li upozoriti ovog korisnika da prestane praviti stranice koje su zasticene autorskim pravima. Ja sam ga upozorio a i Përdoruesi:Planeti sam ostavio poruku. Hvala unaprijed. --WizardOfOz 18 Prill 2010 19:08 (CEST)

Prometheu Redakto

Zotëri nuk keni punë tjetër që grisni faqet që me aq mundim i krijojm, turp që jeni shqipatar sepse spo e ndihmon wiki shqip të ngrihet. http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:Irvi_Hyka

kjo faqe është kopjuar pa të voglin mundim prandaj të lutem respektoi rregullat se je duke krijuar faqe duke i kopjuar nga faqet e internetit dhe pa respektuar të drejtën e autorit.


E ribëra parap e mos kini guximin që ta prishni e ta grisni se spo i ndihmoni nxënsit kur nuk gjen asgjë për Prometheun që i dha njerëzve zjarrin.

http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:Irvi_Hyka


Nuk ju kërrcënoi njeri po ku ju më kërcënoni mua me bllokim. Bëjen në jeni aq të aftë do tregoni veten si sllavo maqedosnas që jeni. Shkoni tek wiki makedonski,se këtu ka të tjerë zot shqipatr që e drejtojn këtë Wikipedia. Nuk kam bërë diçka jo legale. Po ku vënë një informacion që unë e kam marë lejen që mund ta vendos. Morët vesh sllavo mqaedonas!!! http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:Irvi_Hyka

Rreth çblokimit Redakto

Te lutem shiko ketu ([arkiv). --  eagleal  25 Prill 2010 20:07 (CEST)

Hello, could you check if Albanian ski-jumper Abdel Frasheri really exist? An article has no sources and we believe that it might be a hoax. Bocianski 20 Maj 2010 22:00 (CEST)

Bllokimi Redakto

Nuk eshte pak si shume 1 muaj? Pasi e "kercenova" me bllokim duket se ndaloi, sbesoj se ka nevoje per nje bllokim aq te gjate. 1 jave zakonisht mjafton qe te qetesohen ujerat dhe te harrojn wikipedian. (Te pakten keshtu e bllokova tjetrin) --  eagleal  6 Qershor 2010 20:08 (CEST)

Tung Armend,
A mund të shikoni këtë diskutim, sepse nuk e di mirë si të bëj.
Faleminderit.
--Mario CUSENZA 11 Qershor 2010 00:41 (CEST)

Hi, I've reverted an edit in Paracelsus, cause the author removed most of the content. The reason he gave was copyright violation, but I was unable to find the text on the internet, so I reverted it (to prevent the deletion of usefull content). It would be fine if you or someone else could check that (I'm reporting this over here, cause this is the only page I found that could be suitable for that) - Hoo man 14 Qershor 2010 20:55 (CEST)

Pershendetje Redakto

A mund te me thoni se ku mund te vendos fotografi? --ElPipita 4 Korrik 2010 16:25 (CEST)

Artikuj per grisje Redakto

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:59 (CEST)

Ekuacione diferenciale pjesore Redakto

Ky eshte termi i sakte qe perdoret ne gjuhen shqipe. parciale eshte fjale latine. Si reference shih librat e Berxhollit ku flet per ekuacione diferenciale pjesore eliptike. Ne fizike perdoret i njeti term per ekuacionin e Laplasit,nxehtesise etj.

Diskutim stampa Redakto

Nese ke kritika per stampen ose dicka per te diskutuar PER STAMPEN ju lutem diskuto te faqja e diskutimit te stampes.--Liridon 7 Gusht 2010 23:57 (CEST)

Redakto

Hello Armend. I'm currently collecting project names and slogans as a part of a logo cleanup. Would you mind helping me with the logo for the Albanian Wikibooks? Can you confirm that the translation I have for "Wikibooks" is correct and also translate the slogan for me?

 • Wikibooks = WikiLibra
 • Open books for an open world (or "Free books for a free world" if that's easier to translate) = ?

Please put your translation on my Meta-Wiki talk page. Thanks in advance for your help! Cbrown1023 diskutimet 10 Gusht 2010 20:42 (CEST)

Poke. :-) Cbrown1023 diskutimet 26 Gusht 2010 18:28 (CEST)

Urgjente! Redakto

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sa e logjikshme është të rrijë kjo apo kjo tjetra në një artikull të Wikipedias shqip?! Ju lutem bëni diçka!! --DEEN 19 Gusht 2010 01:39 (CEST)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kontrollë Redakto

A mundësh më kontrollë nëse është teknika dhe gjuha e saktë në këtë stampë (Stampa:User it-0). Ju falemnderit përpara! --Adventus 22 Shtator 2010 20:02 (CEST)

I nderuari Armend, duhet të shtoje ky tekst në artikullin i vandalizuar e i mbyllur për të ndaluar redaktimin Kur'ani :

Përdoruesi diskutim:AXRL/tekst

Faleminderit. --AXRL 24 Tetor 2010 18:01 (CEST)

Tung AXRL sapo e shtova tekstin tend te Kurani--Armend 24 Tetor 2010 18:40 (CEST)


Fundraiser 2010_Translation & Localization Redakto

Greetings Armend, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Vandalism on sq.wikipedia Redakto

Please see [8]. Thanks for your comments. -- Quentinv57 30 Tetor 2010 17:16 (CEST)

Tung Armend. Unë deja ta grise këto dy kategorie :

 • Kategoria:Art (sepse ekziston Kategoria:Arte)
 • Kategoria:Kulturë (sepse ekziston Kategoria:Kultura)
 • Kategoria:Sport (sepse ekziston Kategoria:Sporte)

Faleminderit. --AXRL 31 Tetor 2010 00:51 (CEST)

Please, can you restore Mbrojtës ? Thanks by advance. -- Quentinv57 3 Nëntor 2010 11:45 (CET)

Armend, nuk mendoj se ke bërë mirë që e ke zhvendosur stampën Harta e vendndodhjes tek stampa Harta e vendit apo shtetit. Në cdo Wikipedi kjo stampë titullohet me kuptimin një hartë që tregon vendndodhjen e një vendi: Psh. në Wikipedinë angleze titullohet Location map
Po kështu në Wikipedinë franceze titullohet Carte avec géolocalisation
Po kështu në Wikipedinë gjermane titullohet Positionskarte

Në qoftë se ky emërtim nuk është korrekt propozoj që stampa të titullohet thjesht Stampa:Vendndodhja. -- Euriditi 20 Nëntor 2010 13:27 (CET)

Edhe unË e pashë që në anglisht është location map por në shqip nuk tingëllon mirë dhe ashtu si e kam shkurtuar unë nuk është keq, nuk do të thotë se ne ç'do gjë që është në gjuhën angleze duhet ta përkthejmë fjalë për fjalë sepse kuptohet që harta si hartë tregon një vendndodhje. Të përshëndes--Armend 20 Nëntor 2010 14:30 (CET)

Zhendosja e Hartës Hollanda Redakto

Armend, bëre mire qe e zhvendose stampen por nuk duhet ta titullosh Stampa:Harta e Hollandes por Stampa:Harta Hollanda. Sepse kur kjo stampë te perdoret do te perdoret keshtu:

{{Harta | Hollanda
...
}}


dhe jo:

{{Harta | e Hollandes
...
}}

Euriditi 4 Dhjetor 2010 17:36 (CET)

__________________________________________________________________________________________________

Desha të të pyes në lidhje me hapjen e një diskutimi mbi temën e disa artikujve kryesorë rreth fesë islame, të cilët janë të bllokuar, me qëllim që të vendoset në fund me anë të votimit versioni kryesor. A mund të realizohet kjo gjë me anë të votimit, kush ka të drejtë të marrë pjesë në votim dhe a janë votuesit me të drejtë të barabartë vote? - Gentius 3 Shkurt 2011 01:19 (CET)

Teuta Blaka Redakto

Pershendetje Armend Cila eshte arsyeja e grisjes se artikullit Teuta Blaka. --Liridon 6 maj 2011 16:14 (CEST)Reply[përgjigju]


Hapje votimi Redakto

Sapo hapa një votim tek Wikipedia:Kuvendi për çështjen time të mësipërme. Të fala, Gentius 19 tetor 2011 03:11 (CEST)Reply[përgjigju]

Le te kemi rregulla Redakto

Armend, pergezime per punen e mire qe keni bere ne Sqwiki. Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 23:04 (CET)Reply[përgjigju]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015 Redakto

Përshëndetje Armend,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:12 (CET)Reply[përgjigju]

Your advanced permissions on sq.wikipedia Redakto

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, interface administrator, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no logged actions for 2 years) on this wiki. Since this wiki, to the best of our knowledge, does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your advanced permissions, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. A community notice about this process has been also posted on the local Village Pump of this wiki. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at the m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, please request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards.

Yours faithfully. --علاء (diskutimet) 7 shkurt 2021 19:55 (CET)Reply[përgjigju]

Hello, today I removed your advanced permission. Einsbor (diskutimet) 8 mars 2021 09:36 (CET)Reply[përgjigju]