Burimi (Maqellarë)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
Disambig.svg Ky artikull është për një vendbanim në Shqipëri. Për përdorime të tjera, shih Burimi (kthjellim)


Flag of Albania.svg Burimi (Maqellarë)
Noimage.png
Emri: Burimi
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Dibrës
Komuna: Komuna Maqellarë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Burimi ose Allajbeg është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Shumica mysliman.

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedaktoLidhje të jashtmeRedakto