Komunat e Finlandës Qendrore

23 komunat e rajonit të Finlandës QendroreFinlandë janë të ndara në shtatë nën-rajone.


Nën-rajoni JyväskyläRedakto

Nën-rajoni South Eastern Middle FinlandRedakto

Nën-rajoni KeuruuRedakto

Nën-rajoni Jämsä sub-regionRedakto

Nën-rajoni ÄänekoskiRedakto

Nën-rajoni SaarijärviRedakto

Nën-rajoni ViitasaariRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komunat e Finlandës Qendrore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale