Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori/Arkivi 004. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

ONLINE LINE
:- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
Modeli u dizajnua nga Puntori
MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM

Përshëndetje nga Zogu Redakto

Faleminderit. Edhe unë pajtohem me ju. Më herët e pata ndërruar titullin dhe e pata bërë Përralla por nuk e di se çka ka ndodhur. Po ia ndërroj titullin me kusht që të hiqet stampa. Ju sugjeroj dhe ju këshilloj të ndërroni emrin e nëntitullit Paturpesia dhe paftyresia juj në faqen tuaj të diskutimeve. Mendoj se nuk kam nevojë të ju përkujtoj rregullat e Wikipedias, një administrator duhet t'i dijë dhe t'i respektojë. Zogu

pershendetje
fillimisht nje trik: per te shkruat emri tend dhe daten kur ke postuar diskutim perdor kodin: (~~~~)
Artikullin proza dota shikoj dhe do te ndihmoj te rregullohet.
Sa i perket titullit te diskutimit qe thua: Ai titull eshte vendosur nga perdorues tjeter dhe jo nga une, sido qe te jete ai titull sebashku me diskutimin jane deshmi e diskutimit keshtu qe nuk mund te nderrohen. (Puntori 2 Nëntor 2007 15:00 (UTC))

Rreth temes - Diskutim:Ragip Jashari-Wikipedia Redakto

Nuk te takon ty e drejta qe te largosh materialin diskutues nga ketu, pra mos gris nga ketu asgje. (Puntori 5 Gusht 2007 22:26 (UTC))


I nderuari puntori ju kisha lutur qe ne kerkim ne google kur kerkohet emri i deshmorit ragip jasharit mos te dal edhe: Diskutim:Ragip Jashari- Wikipedia se po i humb vlera po ne vend te kesaj te dal krahas Ragip Jashari-Wikpedia edhe Perdoruesi:Ragip-Wikipedia

Ju faleminderit per mirkuptim

me respekt

Fam. Jashari-Mardoçi

Respektet e mia,

ju duhet te punoni me kujdese keshtu qe artikulli te paraqitet edhe motoret e kerkimit ashtu si eshte me mire. Pra ju nuk duhet tek llogaria e juaj e perdoruesit te e benit emrin Ragip Jashari sepse s'ka patur nevoj dhe se ne google etj do te paraqitet edhe rezultati:Përdoruesi:Ragip Jashari, kur te kerkohet. Pastaj kur ne bej korrigjime ju duhet ti pranoni qe te mos diskutojme per gjerat te cilat ska nevoje keshtu qe ai material per paraqitet ne motoret e kerkimit.

se fundi duhet te te them se ajo qe del ne google nuk mvaret nga ne por nga vete google.

Pershendetje. (Puntori 27 Korrik 2007 22:07 (UTC))


Une shum qart po te kuptoj por po kerkoj nga ju qe kjo Diskutim:Ragip Jashari-Wikipedia ta shlyni fare sepse kjo po e pengon ate qe po them une, sa u perket ndryshimeve qe ju i keni bere ne ju falenderojm sepse e keni bere nje pune te shkelqyer, po prap po them kisha pas deshir ta shlyni Diskutim:Ragip Jashari- Wikipedia nga faqja e keti deshmori sepse vetem po e prsh imazhin sepse aty nuk shkrun fare per te, sa i perket google ne gjuhet tjera si gjermanish, shqip kto mir po e qesin mirpo google anglisht po e qet vetem kete Diskutim:Ragip Jashari- Wikipedia e jo Ragip Jashari Wikipedia. per kete arsyje po kerkoj nga ju qe ta shlyni fare kete Diskutim:Ragip Jashari- Wikipedia

Me respekt te veqanet

familja Jashari-Mardoçi

Per here te pare kur me that se eshte paraqitur Diskutim:Ragip Jashari-Wikipedia e kuptova se e vetmja menyre per t'u larguar ajo eshte qe ajo permbajtje te griset dhe ashtu veprova. Pra permbajtja ne fjale eshte grisur keshtu qe pas disa ditesh ne google me nuk do te paraqitet ajo permbajtje.

Pershendetje. (Puntori 27 Korrik 2007 22:31 (UTC))

Faleminderit shum me te vertet po tregoni se jeni nje ekip me se profesional, por natyrisht se edhe ne kerkojm falje qe ju bezdisum pak si shum...

me respekt Fam. Jashari-Mardoçi

S'ka dert, mund te kerkoni cfar te doni dhe te pyesni cfar te doni, ne jemi ketu vullnetar dhe do te pergjigjemi sipas mundesise. Une personalisht po mundohem te jem neutral qe te mund te hedhim sa me shume informata ketu qe shqiptaret te ken mundesi te gjejne sa me shume materiale (mos po mbushemi mend te lexojm pak ndonjehere :) )

Perhsendetje. (Puntori 27 Korrik 2007 23:13 (UTC))

I dashuri puntori prap ne llogarin e Ragip jasharit dikush e ka hap nje kapitull: Përdoruesi diskutim:Ragip - Wikipedia e cila eshte boshe ju kisha lutur ta grisni me qe une nuk po di d.m.th ta shlyni fare. Me nderime Liridon Kadriu dhe Fam. Jashari

Çdo artikull e ka edhe faqen e diskutimit të tij. Çka ka të keqe këtu? --Λeternus 6 Gusht 2007 09:28 (UTC)
Edituesi është shumë entuziast rreth luftëtarit në fjalë kështu që edhe ka hapur lligari në emër të tijë dhe tëgjitha i ka bërë "artikuj". E drejta e tij është, por nuk me duket gjest i mirë. ´(Puntori 6 Gusht 2007 09:35 (UTC))

I nderuar ata artikuj rreth keti deshmori jan te gjith te botuar ne gazeta edhe nuk e di pse kjo ateher nuk eshte nje gjest i mir kur dikush apo ndokush ka shkru per te. dhe te gjitha keto jane ne wikobooks si p.sh. per politikaj dhe atedhetar te ndryshum boteror qe ne wikipedia u qitet edhe ajo qfar ka shkruar shtypi ndnjehere per meritat e tyre. Pershendetje dhe pune te mbare ne te ardhmen.

Me gjithe rrespektin per deshmoret grisja e fletave te diskutimit bie ne kundershtim me rregulloren e projektit. Fjalet fshihen vetem nese ne to perdoren fjale te flliqta (vullgare).
Nese ne mundohemi te i grisim edhe mendimet e shkruara kjo nuk eshte ne dobi te askuj edhe pekunder si thuhet "hijes se keqe qe bie mbi artikullin". Shkrimet qe e sjellin hijen e keqe nuk mund te grisen, ato shkrime kane vlere, tani eshte ajo pozitive apo negative ajo varret nga argumentimi. Per rastin konkret kur perdoruesi ka te dhena te aferta dhe te shumta per ate deshmor ateher ai duhet te dije se si ta ndricoj vepren e ati deshmori dhe as sesi te kerkoj te griset fleta e diskutimit. Perkunder kesaj ne ate flete te diskutimit i eshte dhene rasti te deshmohet vepra e deshmorit edhe perkunder kundershtimeve te njerzve qe nuk kane njohuri per vepren e deshmorit. Redaktuesi nese eshte i interesuar te hedhe poshte shkrimet qe i sjellin hije te keqe duhet qe te punoje e ate hije ta hudhe poshte, se paku deshmori e meriton qe vepra e tij te mbrohet me argumete. Me force (grisje) krijohet bindja se po mundohet te krijohen argumente te rrejshme. Kjo nuk bie ne interes as te redaktuesit as te projekti tone per kete edhe nuk lejohet grisja e fletave. Fjalet vullgare ose fshihen ose veprohet me to ne ate menyre me qellim mbrojtje te fjalorit per te miturit dhe per asgje tjeter. E di qe ne shikim te pare mendimi im eshte i rrept dhe nuk eshte njerzore por E verteta e paluhateshme nuk mund te krijohet me grisje por vetem me argumete. Redaktuesi duhet te jap argumete ashtu qe ato pohime te kuptohen nga cdo kush se jane te pa argumentuara dhe pa vlere.--88.70.188.180 6 Gusht 2007 21:53 (UTC)


Une fillimisht deshta te tregoj se ju kam drejtuar Puntori-it e jo 88.70.188.180 d.m.th nuk ma nevoj per keshillen tyaj i nderuari 88.70.188.180 por per keshillen e Puntorit i cili qdo here eshte trasparent. Me shum respekt por nuk ka nevoj te ndrhysh kur une bej pyetje ose lypi ndonje sqarim nga Puntori

Respektet e mia
Fillimisht nese e lexoni mir e me kujdes shkrimin tim te mesiperm do te kuptoni se une e kisha per "Llogarite" dmth per "Users" (Juzerat) e krijuar dhe te mbushur me materialin i cili i perket deshmorit.
Materialet e deshmorit une i kam shikuar mir, i kam rregulluar sa kam mundur, i kam organizuar dhe NUK I KAM GRISUR.
Une MORALISHT (sa i perket menyres se shprehjes se diturise ne kete enciklopedi) nuk jam kunder artikullit Ragip Jashari por jam kunder krijimit te artikullit te tille nen hapsiren Përdoruesi:Ragip etj etj sepse keto nuk jan enciklopedi por llogari perdoruesish dhe duhen te jene te hapura njera per te njohur se kush eshte ai perdorues dhe njera per te diskutuar me ate perdorues. Shpresoj se jemi mirkuptuar. (Puntori 6 Gusht 2007 23:44 (UTC))


Ju faleminderit shum keshtu me bindet ne menyr shum te qarte te falenderoj edhe nje her gjdo here respekti per Puntori-in qe po pergjigjesh pa pertes ne pyetjet tona keshtu qe do veproj ashtu si me kshilluat. Edhe nje her faleminderit e pune te mbare.

Reth artikujve te sapofilluar Redakto

I nderuar Puntori

Ju falenderoj per verejtjen me shume vend. Ata artikuj jane hapur sa per te krijuar nje strukture dhe do te plotesohen apo korrigjohen sa me shpejt te jete e mundur. Une jam nje bashkepuntor i ri dhe gjeta ketyre diteve kam qene ne periudhen e vettrainimit. Ju kerkoj falje qe per kete gje nuk kam perdorur livadhin. Ju premtoj se ne te ardhmen materialet e sjella nga une nuk do te prmbajne asnje nga ato elemente per te ciulat keni bere verejtje.

Ju falemnderit edhe nje here

Me respekt

Hombre

Pershendetjet e mia te sinqerta i nderuar. Pune te mbare. (Puntori 8 Qershor 2007 12:15 (UTC))

Rreth artikujve te shkurter Redakto

I nderuar Puntori

Ne parim une juam dakort me verejtjen tuaj lidhur me informacionin e cunguar (apo te njohur gjeresisht) qe artikujt e shkurter permbajne. Megjithate une mendoj se ndonjehere artikujt e shkurter mund te sherbejne si lidhje per te shkuar tek artikulli i plote. Kjo ndihmon qe perdoruesit te gjejne pergjigje per cdo pyetje qe mund tju linde. Per shembull, edhe nese ne Wikipedia Shqip do te ekzistonte nje artikull i plote per Organizata e Kombeve të Bashkuara askush nuk do te ishte ne gjendje te gjente artikujt perkates per OKB apo edhe United Nations apo UN. Krijimi i artikujve te shkurter per secilen nga keto te fundit duke i lidhur mr artikullin baze e ben me te zhdervjellet dhe rezultativ kerkimin. Gjithesi eshte ne te drejten tuaj si administrator qe ta gjykoni dhe te vendosni cila eshte me e mira per Wkipedine dhe Komunitetin e saj.

Me respekt Doganieri alias Hombre

Pajtohem se tema mund te ket pak material, por nuk pajtohen se duhet te ket 2 fjale sepaku te ket kategori te caktuara brenda temes te cilat orientojne ne perpunim te metejme. Une me profesion jam ekonomis i diplomuar dhe ne drejtim te krijimit te atikujve "sa per te then sejan artikuj" do te mundesha per 1 dit te i bej 2000 artikuj edhe ate me shum se 1 rresht per ekran 19, por une nuk e shoh te arsyeshme. Bile edhe pse e di se cfar tituj te nentemave te iu vendosi atyre artikujve prap se prap nuk e shoh te arsyeshmete te e bej ate. Te arsyeshme e shoh te krijohen artikuj sepaku 15 rreshta (edhe pse nese nje editues ben artikull 2 rreshta nuk e grisi asnjehere), per veten time nese filloj artikuj nen 15 rreshta nuk e le, vetem nese eshte rasti per artikj te posacem si ata te fshatrave qe i kam bere me shume si strukture se sa si artikuj (jan mbi 2000).
Ti e editues ne vete dhe se fundi ti vendos se cfar ben por nuk te kisha preferuar te krijosh artikuj 1 rreshtore dhe te besh nje definim te thjesh per ndonje teme sepse nese ndokush vendos te e krijoj artikullin e plote perseri do ta zevendesoj teresisht at rreshtin tend. (Puntori 15 Qershor 2007 07:52 (UTC))

Artikujt e bazuar në ligjet e Kosovës Redakto

Do të isha mirë njohës nëse ke kohë dhe i shikon "nga lartë" se si të nxirret një formë e titullimit të standartizuar. Kur po them e standartzuar po mendojë me ju shmangë sa është e mundëshme standartit XXX (YYY). Une kamë qenë shumë pshtë, hahahah --Hipi Zhdripi 21 Qershor 2007 08:45 (UTC)

Per bese nuk te kuptova ma sqaro pak. (Besimi është shpëtim. 21 Qershor 2007 08:48 (UTC))
E ke fjalen per rishikimin e titulli (shquarijes etj) apo kategorizimit? (Besimi është shpëtim. 21 Qershor 2007 08:50 (UTC))


rreth drejtes se autorit Redakto

tung puntori kam shkruar artikullin per Bedri Emrade eagleal me drejtoi tek administratoret une kisha pase deshire ti shtroj disa pyetje rreth ketij artikulli se kam material te mjaftueshem--Tanny 21 Qershor 2007 22:52 (UTC)

Po urdhero pyet. (Puntori 21 Qershor 2007 22:56 (UTC))

--Tanny 21 Qershor 2007 23:55 (UTC)une kam nje katallog te bedri emres ku eshte shkruar gjith biografia une kontaktova sot me bedriun dhe tha qe ska as nje problem D.M.TH per te drejtat autoriale por biografia eshte e shkruar nga nje person tjeter si dhe jan disa thnje per bedriun nga disa figura te njohura shqipetare si P.SH Ibrahim Kodra Din Mehmeti e shum tjere por katallogu eshte prone e bedri emres--Tanny 21 Qershor 2007 23:47 (UTC)

Ti mund te e postosh materialin pa problem dhe pasta i vendosim referencat se nga kush eshte shkruar dhe nga eshte mar materiali dhe e redaktojme nese ka nevoj, nese jo atehere rri ashtu si eshte materiali. (Puntori 22 Qershor 2007 08:37 (UTC))

Tabela për persona Redakto

[1]. Mos ja njellë mer njerzve diten e vendin e dekes.- hahahah --Hipi Zhdripi 23 Qershor 2007 07:05 (UTC)

Upss!! Ajo edhe kshtu oshtë e sëmutë--Hipi Zhdripi 23 Qershor 2007 07:06 (UTC)

Jo be cfar se gjunaf amo denihere ska dert mujsha meja çillu :D . (Puntori 23 Qershor 2007 07:20 (UTC))

Mire qe anullove kete, dhe qe u hoq edhe vota qe i kisha dhene, edhe qe i njoftova operatoret per ndryshimin, po pse?
Nuk duhet nje faqe kerkese per robotet ketu ne sq.Wiki?
Ndryshimi qe bera u be ne legalitetin me te paster, pasi 1.ndertova Wikipedia:Bots edhe tjerat per te, 2.njoftova operatoret per ndryshimin (me link te faqja e vjeter dhe e reja), 3. Bera ndryshimin. --Eagleal   23 Qershor 2007 13:23 (UTC)

Ti nuk je Burokrat dhe nuk jep access, pra as une nuk jam burokrat dhe nuk jap access dhe as une e as ti nuk guxon kandidaturen e tjeterkujt te e grisish. Botat jan akoma ne votim e siper dhe fleta e votimit te botave mbetet ati sepse flet eshte e njohur shum mire dhe cdo gje qe votohet rreth administrimit aty votohet.
Ti ke grisur gabimisht kandidaturen e huaj, mendo sikur ndokush te ta gris kandidaturen tende.
Fundja Burokrati (Dori ne rastin tone) i sheh votat , i lep access dhe e gris kandidaturen, kjo gjithmon keshtu ka ndodhur . Cfar ka te keqe?. (Puntori 23 Qershor 2007 13:55 (UTC))
Atehere. Gjeja e pare une nuk e grisa kandidaturen, por e spostova tek ajo e roboteve, pasi eshte e posaçme per te.
Gjeja e dyte un nuk dhash "access" - statusin rrobote, gje qe mund ta bej vetem nje bkrat. Une "njoftova", operatoret qe çuan kandidaturen, qe votimi dhe kandidatura per rrobotat u spostua te Wikipedia:Botët/Kërkesë për miratim pasi eshte flete e ndertuar posaçerisht per te.
Zakonisht ndodh keshtu ne te gjithe projektet, per te ndare kandidaturat "AdminShip" nga ato "Bot flag" pasi jane gjera te ndryshme. --Eagleal   23 Qershor 2007 14:04 (UTC)

Atehere duhej te kishte dhene njoftim te pergjitheshem qe eshte ndryshuar faqja dhe ne permbledhjen e ndryshimeve duhet te sqaroje se cfar u be, une e shikova permbledhjen e ndryshimeve dhe nuk pash gje te kishe shkruar, e shikova faqen dhe atje nuk pash ndryshim te nevojshem dhe e riktheva.

Pastaj per keso gjera qe bejn ndryshim te dukshem duhej te e paraqisje si teme diskutimi ne kuvend dhe jo vetem te e beje sepse eshte ndryshim i dukshem dhe nese ti ke njoftuar 1 a 2 administrues, nuk e din shum e ditues tjere. (Puntori 23 Qershor 2007 14:08 (UTC))

Edhe nje gje duhet kuptuar, se qe te 2 kandidatet per bot per momentin momenta nuk jan shqiptar dhe shqip nuk dine dhe asesi nuk do te mund te orientohen per te shkruar tek lidhja ku do te behet votimi per BOT flag.

P.S. Kete teme mund te e vazhdojme ne Kuvend. (Puntori 23 Qershor 2007 14:15 (UTC))

Firma jote Redakto

Nje opinion personal. nuk e di ne qofte se e ke vene re por firma jote nuk ka nje link per te faqja jote ose diskutimi jot.
Ne qofte se e ke lene vete ashtu, asgje, quhe koti kete opinion. --Eagleal   23 Qershor 2007 15:02 (UTC)

E kam verejtur edhe une dhe nuk e di pse keshtu. (Puntor Krahu 23 Qershor 2007 15:16 (UTC))
Ok u bo tash. (Puntor Krahu 23 Qershor 2007 15:23 (UTC))

tung puntori Redakto

faleminderit per pemiresimet ne faqen Bedri Emra pune e shkelqyer. --Tanny 23 Qershor 2007 15:55 (UTC)

Hi, I'm a user of english and turkish wikipedias. If you're not busy, can you translate some of this article from english to albanian? If you can do, I'll be very glad. Thank you very much. Only a few sentences are enough. Thank you. Here's the english article : [2]

And, if you need a translation to turkish, you can ask me! Best wishes,

Barışhan tr:Kullanıcı:Morphosis

Hi, right now i'm working in something but after some 10 min I'll see the article and if I can do something i'll informe your. Regards. (Puntori 30 Qershor 2007 09:23 (UTC))

Thank you Redakto

Thank you very much! If you need to translte something to turkish, you can ask me. Thank you again. Best wishes Morphosis

Puntor, pasi që je një kontribues aktiv këtu, të lus që ta japësh një mendim këtu, sepse kjo qështje ka stagnuar pa nevojë. Falemnderit për mirëkuptim. --Λeternus 30 Qershor 2007 16:17 (UTC)

Tung Vëlla Redakto

Puntor, pasi që je një kontribues aktiv këtu, të lus që ta japësh një mendim këtu, sepse kjo qështje ka stagnuar pa nevojë. Falemnderit për mirëkuptim. --Lem31 1 Korrik 2007 07:59 (UTC)

Si duket, fjala "vëlla" e ka pasur efektin e vet... --Λeternus 1 Korrik 2007 11:58 (UTC)
Hahahah Asesi. Une personalisht nuk kam vella dhe nuk e di dashurin ndaj vellaut, keshtu qe mundohem te jem me real ne kete drejtim. Fundja KUNDER artikullit qe ke propozuar ti votova me arsye apo jo? Nuk thash vetem kunder por ate e sqarova, keshtu qe nuk duhet te marresh asgje personale. (Puntori 1 Korrik 2007 12:10 (UTC))
Hahahahaha mos u brengos! Ishte vetëm një shaka e vogël, pasi që Lem 31 e kishte bërë kërkesën identike përpos fjalës "vëlla". Nuk ka lidhje, nuk ka bërë asgjë keq, vetëm mu dok pak qesharake. Sa për votimin, të falënderohem që je treguar i sinqertë. Tung. --Λeternus 1 Korrik 2007 14:30 (UTC)

Komunikim Redakto

Firma juaj per te ndihmuar te rinjte

Tjeta Puntori!
Meqense je nje perdorues aktiv ketu ne Wikipedia ne Shqip, doja te te pyesja neqofte se do te lesh perdorimin e firmes tende per faqet tung.
Rroboti im, siç e dini, vendos "tung" ne faqet e perdoresve te rinj me firmen nga mbas. Tani ai mund te vendos edhe firma ne menyre te rastesishme. Po shpjegohem: ne faqen Wikipedia:Tung_log/User jane listuar firmat qe perdoren per ti çuar kur çohet stampa tung; rroboti i karikone ato dhe çdo perdoruesi te ri i çone (tung)+firmen, firem e rastesishme, njera pas tjetres ato qe jane te lista.
Kjo gje sherben per te ndihmuar perdoruesit e rinj te kene nje pike mbeshtetje kur kane nevoje.
Ju lutem, sepse u lodha duket pare gjithnje firmen time.  

Nese je i interesuar te lutem te vendosesh firmen tende ketu (te kerkuesit)

Faleminderit, Eagleal  1 Korrik 2007 13:18 (UTC)
Aha, ok e pashe dmth e ke jalen per fjaline e fundit. Ok s'ka dert vendoje. (Puntori 2 Korrik 2007 09:27 (UTC))

se pash qe je tu punu ti. tung --bet_0 27 Korrik 2007 10:44 (UTC)

ska dert, me rendesi u rregullua. (Puntori 27 Korrik 2007 10:49 (UTC))

Tjeta Puntor! faleminderit për mbështetjen. Të fala nga --Eagleal  31 Korrik 2007 03:39 (UTC)

Nuk eshte korrekt ta fshijesh artikullin Katun sepse ne artikullin fshat nuk shpjegohet pse thuhet katun dhe fshat. Jane dy gjera te ndryshme, dmth preardhja e fjales. Beli 2 Gusht 2007 17:48 (UTC) - Tash e shikova fjalorin shpjegues shqip dhe pash se sqarimi per te dy fjalet eshte i njejte, kurse sa i perket etimologjise se fjales ja shiko ketu: Fshati: (Puntori 2 Gusht 2007 17:50 (UTC))

Me wrong? Redakto

I didn't change anything that was in Albanian. I just modified a map, and correctly too. I also contacted an admin about it. How about you take a look at my edits before jumping to conclusions?

Now, you're threatening me with a ban, even though I didn't edit anything in Albanian, really. EVERYTHING I did was in the neutral perspective, I could care less about the Albanian one, or even the Serbian one.

Go ahead, ban me. Ban me for putting up a map that actually doesn't label Uzice as Sandzak, oh my... That template isn't just in the Kosovo article, it's in the Serbia one, and more. Go see for yourself. Pozdrav, --Bolonium 2 Gusht 2007 23:54 (UTC)

Don't wory I'll not ban you untill you don't make me. I'm not so simple. I told you because you are serbian you see the Kosova history and even the names different and we see different. You claim that that is trouth, and we that our claims are true.

You can't agreeeven as an serbian even if you understand albanian language because that's balkan nature.

In my article I said in one comment: go and see Serbian Wikipedia and not go and see your articles about albanian history.

And I know you (all serbians in serbian wikipedia) are not changeing the Albanian history but the history of Albanian lands around. This is an historical fact we can't change it.

My idea was not to talk about our differences but to tell you: please do not change nothing about an in articles in Albanian Wikipedia because you do not understan Albanian language and you can't know what i one article about. Yes you can assume and guess, but you can't realy know.

Regards, (Puntori 3 Gusht 2007 07:14 (UTC))

i nderuari puntori une e regullova ketu faqen tuaj ne menyr hronologjike d.m.th ne baz te datave. Klm nge nia

Sipas rregullave te enciklopedise e gjithe enciklopedia eshte publike dhe e lejuar per tu ndryshuar (kah me e sakta dhe me e plotesuara) pervetemse Faqja e diskutimit. Pra faqja ime e diskutimit eshte e imja dhe vetem une mund te grisi nga ketu (por une i arkivoj nuk i grisi), kurse te tjeret vetem mund te shkruajn por jo te grisin. Pra asnje permbajtje nuk duhet larguar nga te tjeret. Falmenderit per mirkuptim. (Puntori 5 Gusht 2007 22:33 (UTC))

Kerkoj te falur se nuk e kam dite nje gje te till kshtu qe nje gje e till nuk do te ndodhe me.Edhe une nuk kam grisur gje vetem i kam vendosur ne baz te datave si kan ardhur. Pershenetje

Leci, Cima e Qumili Redakto

Leci, Cima e Qumili keto mund te qendrojne si ridrejtime apo edhe si artikuj ne vete. Jane personazhe artistke qe e kane pershkruar nje kohe dhe ne historin e artit komik shqiptar te Kosoves kane hyre si te tilla. --88.70.172.19 5 Gusht 2007 23:17 (UTC)

Leci, Cima dhe Qumili ne te vertete nuk janë Ibrahim Krajkova, Rasim Thaçi dhe Sevadi Radogoshi, kështu që tre të parët janë personazhe fiktive të këtyre tre të dytëve dhe duhet krijuar per 3 persona fizik 3 artikuj, dhe per 3 personazhe fiktive 3 artikuj. (Shembull: James Bond - personazh fiktiv dhe (shumë aktori) persona fizik, e që nuk bëhen dot bashk me redirekt sepse dallojnë. Pershendetje (Puntori 5 Gusht 2007 23:20 (UTC))

Ne rregull mirepo te Leci etj jane ne fakt personazhe fiktive, mirepo nuk munden te krahasohen me Jámes Bond-in sepse keta ende akrojn me keto nofka dhe nuk jane zevendesuar kurre. Beli 6 Gusht 2007 19:17 (UTC)

Duket qe Beli e ka me vend edhe pse keta aktore luajn edhe personazhe tjera, me keto tri personazhe jane me te njohur se me emrat personal. Nuk e di sa me kupton por keta emra nuk kane hyre vetem si personazhe por edhe si emra artistik te tyre. Me fjal te tjera Qumili luan disa personazhe, se paku masat e gjera e marrin ashtu ne vend te emrit personal perdorin emrin artistik me te cilin jane afirmuar. Kjo eshte normale sepse shume artista nuk paraqiten me emrin e tyre qytetar por artistik te menduar vete apo ne kete raste te emreruar nga populli. Eshte keshtu. Tani deri sa nuk krijohen artikujt per personazhet fiktive, pasi qe keta emra jane ngusht te lidhur me personat ateher edhe ridrejtohen. Fundi i fundit, programi me te ciln jane afirmuar eshte harruar por personazhet kan mbetur, sepse nuk jane perdorur vetem me nje program por jane krijuar disa programe nene keta emra artistik.--88.70.188.180 6 Gusht 2007 21:24 (UTC)
Une mendoj se Beli nuk e ka me vend, sepse Wikipedia eshte enciklopedi dhe zgjerohet e mbushte dhe jeta eshte nje enciklopedi dhe nje rrjedhe ne vehte dhe "nuk di dihet" nese nje aktore tjeter do te aktroje ne rolin e lecit, ose nje emitim te Lecit e kan bere aktoret e Faruk Begollit ne sezonin e dyte te shout Jam Talent se jo Mahi, pra Leci eshte personazh fiktiv i lecit por nuk eshte aktruar vetem nga ai, dhe ne nje enciklopedi duhet vendosuar sa me shume informata ne kete rast nese vetem 1 aktor tjeter pervec Ibrahim Krajkoves ka luajtur Lecin atehere leci nuk eshte i Ibrahim Krajkoves, por eshte krijim i tije dhe aktruar dhe nga te tjere. James Bond eshte i njejt me Lecin, por le te kujtojme se James Bond eshte me i vjeter se leci per ate dhe ka me shume aktrues, me moshen e James Bond ndoshta edhe leci do te luhet nga shume aktore.
Ajo qe dua te jeme eshte se nuk duhet bashkuar fiktivja dhe realja sado qe te mendojme se e ngjashme qe eshte dhe une mund te ju jap 100 detaje te cilat i ndajne tre personazhet e perfolura nga tre personalitetet. (Puntori 6 Gusht 2007 23:38 (UTC))
  • Eshte e vertet. Mirepo ne nuk e dim se cka do te ndodh me keto role LECI, CIMA e Qumili, mirepo ne kohen tone reale dhe aktuale, jane mu keta persona qe identifikohen (ne kuptimin e plot) me keto role. Nese e hapim nje artikull LECI dhe pas 20 vjetesh dikush tjeter aktron Lecin atehere edhe artikuliin e ndryshojm pas 20 vjetesh e jo me paragjykim tani. Sepse e ardhmja nuk mundet as nga ti e as nga une te dihet, jo vetem per kete artikull, por per te gjithe. Ishte e njejte si te thonim Bill Clinton nuk eshte emri i vertet i tij dhe duhet ta fshijm, e ta kthejm ne William Jefferson Clinton, sepse mund qe pas 100 vjete te jete edhe nje president qe do te quhet poashtu. Beli 7 Gusht 2007 09:47 (UTC)
Ne po keqkuptohemi. Sa i perket te vertetes informative dhe edukative (si enciklopedi) Leci dhe Ibraim Krajkova nuk mund te bashkohen ne 1 artikull sepse Leci eshte nje budalla dhe ka nje histori te ndryshme nga Ibrahim Krajkova qe eshte nje njeri normal, ka edukim, ka familje etj. Pastaj po e marrim shtruar kush la luajtur ne filmin "[Molla me erë]] Leci apo Ibrahim Krajkova? Pavaresisht se vetem 1 aktor kryesisht e luan 1 rol (dhe disa kan bere emitimin e tij) duhet ndar keto 2 ne 2 artikuj. Kjo qe ne po bisedojme nuk eshte gje e re, kete problem e kan patur aktore te njohur te cilet kan luajtur role te njejta. Ne fillim e kishte Shon Koneri i cili identifikohej nga audienca si Xhejms Bond, pastaj Silvitster Stallone si Rambo e Roki e shume aktore tjere. Ne jemi te vetedijshem se asnjerin nga keta, e shume aktore tjere boteror nuk mund ti bashkojme me personazhin fiktiv qe ata kan luajtur e perse atehere te i bashkojme aktoret tone?
Thjesht per te krijuar ate personazh fiktiv eshte dashur te behet skenar, projekt, aktrim dhe personazhi fiktiv dallon nga ai fizik.
Sa i perket politikaneve si Bill Klinton etj dhe Muzikaneve qe nderrojne ose shkurtojne emrat ata dallojne nga aktoret sepse ata nuk krijojne karakter i cili dallon nga vetvetja e tyre. Llagapi (nickname) dhe personazhi fiktiv dallojne shume dhe asesi nuk ben te bashkohen.
Shpresoj se jemi kutpuar qarte. Pershendetje (Puntori 7 Gusht 2007 11:38 (UTC))

Pa kuptim

Terme të panjohura Redakto

Puntor, më nevoitet ndihmë për përkthimin e disa termeve mjekësore, dhe desha të të pyes se a mundesh të më ndihmosh ti. Nëse jo, atëher tregom kush tjetër mund ta bëjë këtë.

Termet janë këto: "post-traumatic stress disorder", "autism", "post-partum depression", dhe "dissociative personality disorder".

Falemnderit. --Λeternus 7 Gusht 2007 13:36 (UTC)

post-traumatic stress disorder - Çrregullimi i Stresit Post-Traumatik = referenca: [3]
autism = autizmi = referenca [4]
dissociative personality disorder - Çrregullimi Disociativ i Persoalitetit = referenca [5] (Puntori 7 Gusht 2007 14:57 (UTC))
Falemnderit (tepër!!!)! --Λeternus 7 Gusht 2007 15:36 (UTC)


Wikipedia:Artikuj interesant Redakto

A është duke funksionuar ky projekt? --Λeternus 8 Gusht 2007 11:36 (UTC)

Prpjekti eshte hapur, si kopje e ndone wikipedie tjeter apo nuk e di. Ish Perdoruesi Uni e ka bere ate fillim ppor asnjehere nuk ka vendosur ndonje material apo dicka. Ke ndermend te e vesh ne funksion? (Puntori 8 Gusht 2007 11:39 (UTC))
Kur ta përfundoj artikullin Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory kisha pasur dëshirë që ta kandidoj aty, mendoj se është artikull interesant... --Λeternus 8 Gusht 2007 11:42 (UTC)
E drjta jote. Por mendoj se pojeketet si: Artikull perfekt, interesant etj mundt ej jen ketu por kush e di se sa kohe do te marrin te fitojne publicitet dhe mendoj se te punuarit ne ate drejtim eshte humbje koh (sepaku tani per tani). (Puntori 8 Gusht 2007 11:46 (UTC))
Po ta shikosh në këtë mënyrë, e gjithë Wikipeia shqip është humbje kohe tani për tani. Por detyra jonë është vetëm të punojmë, të tjerat nuk kanë çare pa u bërë. Tung. --Λeternus 8 Gusht 2007 11:50 (UTC)
Mirkuptie. Tung. (Puntori 8 Gusht 2007 11:52 (UTC))
Nje gje tjeter. ME çfare kriteri nje artikull mund te quhet interesant? --Eagleal  8 Gusht 2007 11:53 (UTC)
Që të jetë artikull interesant hahahahahah. Kritere të qarta nuk ka pasur as për artikuj perfekte. --Λeternus 8 Gusht 2007 11:55 (UTC)
Kriteret janë: Duhet të jetë interesant, interesant, interesant. :D. (Puntori 8 Gusht 2007 12:02 (UTC))
Ne fakt bera nje pyetje idjote  , pasi behet me votim. Te fala te gjithve  . --Eagleal  8 Gusht 2007 12:05 (UTC)
Tash varet se çka na duket neve interesant... --Λeternus 8 Gusht 2007 12:08 (UTC)
Eagleal  - e pata per shaka mos u hidhero. (Puntori 8 Gusht 2007 12:36 (UTC))

A paguhemi ketu? Redakto

Bash kisha pas qef me dit a ju pagun dikush per qito nisma te reja edhe qe vazhdimisht i mbikqyrni??? Avni
Mua askush nuk me paguan, pervetem se nese Zoti me paguan (me jep te mira, ne kundervlere te asaj qe ndokujt i ndihmon ose i shton diturine puna qe e bej une). (Puntori 8 Gusht 2007 23:03 (UTC))

Ti grisni Redakto

I nderuar Puntor-i jam Përdoruesi:Liridon Kadriu kemi biseduar edhe me par rreth temes per prdorim te deshmorit Ragip Jashari une jam munduar por nuk e kam iden se si ti grisi keto si p.sh. Përdoruesi:Ragip dhe Përdoruesi:12 tu kisha lutur nese keni munsi ti grisni pasi qe une nuk po di se si ti grisi keto dy te fundit jam munduar ti gris po vetem kam ber zhvendose kshtu qe ti i shikon edhe i gris te gjitha Me respekt te veqant Liridon Kadriu

Feleminderit shum, shum, shum, Pune te mbare e suksese ne te ardhmen!!! Se me te vertet jeni shum trasparent dhe ndihmoni q`do her. faleminderit edhe nje her
Ato qe thua ti jane Llogari (logina) keshtu qe per t'u grisur ato duhesh bere kerkesen tek Wikipedia:Kuvendi dhe te e njoftosh dhe te besh kerkes tek Përdoruesi:Dori dhe pas kesaj ai do t'i grise. Ti, une ose ndonje tjeter nuk i gris dot ato. (Puntori 8 Gusht 2007 23:02 (UTC))
Po po e kuptova ate e kam bere edhe jan grisur per ate arsye u falenderova.

Category:Vokalistë Redakto

Shiko këtu. Tung. --Λeternus 10 Gusht 2007 15:18 (UTC)

Kthimi i redaktimit Redakto

A mund të ma sqarosh këtë? --Λeternus 13 Gusht 2007 15:21 (UTC)

Gjat kerkimit te rezultatit te nderrimeve qe jan bere, dmth ato qe ke bere ti me ka dalur ndrrim tjeter (ngaterrim teknik) dhe jo se ti ke permirsuar dhe e kam ber kthim, tash e pash se ti ke permirsuar. Kerkoj ndjese per nderhyje jo te rregullt por nuk e kam patur qellimisht. Nese bej keshtu nderhyerje te gabueshme riktheje pa hezitim sepse une nuk kundershtoj redaktimet e mira qofshin edhe ndaj artikujve qe kam filluar spo kam permirsuar une. Pershendetje. (Puntori 13 Gusht 2007 21:06 (UTC))

e shquar / e pa shquar Redakto

Nuk po me duket se eshte mire qe ne gjuhen shqipe te perdoren trajtat e shquara per artikuj. Ne gjuhen shqipe thojme p.sh. Tiranë e jo Tirana, ne italisht apo gjuhet sllave ndoshta eshte OK mirepo jo ne gjuhen tone. Mua personalisht shume me pengon ky sllavizim i gjuhes sone. Beli 13 Gusht 2007 18:53 (UTC)

Une personalisht nuk e llogaris si sllavizem, edhe pse ndoshta nuk eshte mire. Une kur jam inkuadruar intenzivisht ne Wikipedia shqip ka qen 16 prill, 2006 dhe atehere me wikipedia ka patur 7000 artikuj legjitim dhe strukturimi i artikujve ne te shquar vecme ka qene i caktuar nga ana e edituesve me te hershem dhe rikthimi i wikipedias ne te pashqaur tani eshte praktikisht i pa mundeshem sepse ka shume artikuj. (Puntori 13 Gusht 2007 20:53 (UTC))

Ne rregull, mirepo ne te ardhmen do te hapen edhe me shume artikuj, e atehere ndoshta edhe wikipedia shqipe do te behet shume e njoftur tek shqipetaret si enciklopedi. Me siguri qe do te kete njerez qe me intenzivisht do ta kerkojne nje drejtshkrin shqip dhe te paster. Atehere do te jete me veshtire te i rikthejm artikujt ne gjuhen e drejte shqipe. Po mundemi qe nga tani mos ta praktikojm nje deformim te ghuhes sone. Pershendetje Beli 13 Gusht 2007 21:04 (UTC)

Pajtohem me ty, por per nje veprim te ketill mendoj se duhet diskutuar ne Wikipedia:Kuvendi dhe atje te japim mendimet dhe qendrimet tona dhe pastaj te punojme ne ate drejtim, une personalisht jam perkrahes i qendrimit qe keni ju sepse tentoj qe te plasoj informate te sakrte dhe te pranueshme me qellim te ndihmoj pozitivisht kerkuesit e informatave ne wikipedia shqip. Pershendetje. ´(Puntori 13 Gusht 2007 21:09 (UTC))

E shquar apo e pashquar nuk ka aspak lidhje me sllavizem. Tirana apo Tirane eshte njesoje per nga kuptimi. Nese e ke per ate se ciles trajte i japin perpasi ne Fjalore, mundem me te thane se asaj te pashquares, sa kam mund me vrejt. PSE ?????, nuk e di. Por nese je i interesuara qe te shkruhen artikujt ne trajten e pashquar ateher te lutem informohu dhe gjeje pergjegjen ne kete PSE. Nese nuk e gjene ndonje rregull ne gjuhen shqipe per kete te lutem mos na ngatrro se bohet lomsh. Deri sa nuk e gjene ndonje rregullore artikujt hapen ne trajten e shquar. Shembull:

1. Komuna e Prishtines, pjesa e pare eshte e shquar. Transformo ne te pashquar si po duket.--Hipi Zhdripi 13 Gusht 2007 23:33 (UTC)

Kategorit jane ne te pashquaren shumes!!!! -- Pra, kjo nuk eshte deformim, sepse deri me tani nuk kam hasur ne ndonje dokument qe ne enciklopedi shqipe te perdoret trajta e caktuar. Une nuk e njoh serbishten as italishten, por trajta e shquar per Wikipedian eshte me praktike. Ketu jane marre parasysh edhe gjurmimet e njerzve ne internet. Po si thashe nese ke ndonje rregullore urdhero e prezento, por te lutem mos ja fut kot, slavizem, deformim etj.

Une qe ne pergjigjen e pare i ceka te 2 elementet kyc: 1. se nuk ka te bej me sllavizmin, 2 se ka shume artikuj (pra cdo iniciativ per nderrim te ketill krijon lemsh).
Edhe per kunder kesaj mendoj se kjo teme mund te mbetet e hapur per ate dhe propozova diskutimin ne Wikipedia:Kuvendi. Nje mundesi per te ofruar faktet ata te cilet mendojne se "eshte gabim" trajta e shquar. Une mendoj se diskutuar per gjerat qe jan gabim dhe jo per ato se duken apo jo bukur sepse bukuria eshte relative. Pershendetje. (Puntori 14 Gusht 2007 09:13 (UTC))

Jo jo une nuk po ja fus kot, zoteri!!! Por me vite e vrej kete fenomen tek ne. Edhe emrat ngjiten tek ne ne trajten e shquar. P.sh. ne vend qe nje vajze te i lehet emri korrekt shqip ADELINË e pagezojn ADELINA. Ky eshte deformim per dijenin time, edhe me lart e kam ceke se eshte PER MUA deformim e nuk e inkludova askend ne kete mendim. Pra per mua thuhet p.sh. "Kjo vajze quhet Adelinë" e jo "Kjo vajze quhet Adelina". Kur pyetet p.sh. kush e beri fajin, atehere e vetem aehere thuhe Adelina. Nje shembull per ata qe e din gjermanishten, asnje Artikull nuk hapet te ata me "Der Gerhard Schröder" por "Gerhard Schröder" mbasshtojca tek ne per femrore -a dhe per mashkullor -i perdoret normal kur nje person vepron dicka, dhe si titull p.sh. per artikuj pasiv. Nje person ne veper thuhet/shkruhet ne trajten e shquar. Une nuk jam albanalog por kjo me duket mua personalisht si devijim i drejtshkrimit shqipetar. Tung Beli 14 Gusht 2007 15:00 (UTC)

E shquara dhe e pa shquara duhet analizuar ne aspekt te rregullores se gramatikes se gjuhes shqipe dhe jo ne baz te asaj se si tingellon. sa i perket asaj se Adelina apo Adelinë eshte shum fleksibile, ne librat e historise shqiptare njihet Breteresha Teuta (dhe jo Teutë), pastaj Antigona dhe emra te tjerë dhe disa tjere perdoren ne te pa shquar.
Pra ajo qe duhet analizuar ne eshte: Cila eshte e verteta? dhe jo Cila na duket me e pershtatshme? sepse nuk ka shije te njejta ne njerez te ndryshem. Pra duhet t'i permbahemi rregullores dhe jo asaj se cka mendojme ne apo 1 shkrimtar sepse edhe ai 1 shkrimtar eshte vetem 1 njeri dhe jo rregulla themelues. SJELLNI FAKTE DHE MBYLLET TEMA. (Puntori 14 Gusht 2007 20:34 (UTC))


KETU NE FAQEN TIME E REFUZOJ ME DISKUTIMIN E KESAJ ÇESHTJE. MATERIALI DISKUTUES BARTET TEK: Wikipedia:Kuvendi. (Puntori 14 Gusht 2007 20:34 (UTC))

Shka eshte puna e artikujve Maqedonia Redakto

Shka eshte puna e artikujve Maqedonia, disa po ja kthejne Ish-RSSFJ e disa Sllavo Maqedonia? A e din se po me duket se ke njohuri me te thella bi kete pune. A jan ka perlahen grekt me maqedont ketu apo shqiptart me shqiptrart? A ku eshte thelbi i konfliktit?

Sipas mendimit tim per artikujt qe kane lidhje me "maqedonia" ne duhet te veprojme nje lloe si me ate "greqia". Po mendoje nese ekziston Greqia ateher ekziston edhe Maqedonia, nese ekziston Sllavo-maqedonia ateher vlene sllavo-greqia. Kurr njona nuk ka lidhje tjeter perporse disa teritoreve me shtete e lashta Blkanike. Asnjera nuk eshte trashegimtare e shteteve te lashta. Per kete ne gjuhen shqipe behet qarte kr flite per greqishten, po mendoje ne cdo liber ku nuk vetekuptohet apo per qellime praktike thuehet Greqishtja e lashte. Po prap nuk e di, nuk po mundem ta kuptoje problemin.--Hipi Zhdripi 23 Gusht 2007 23:35 (UTC)

Une nuk kam tentu te nderhy ne kete drejtim te nderrimit te konceptit te "sallvo maqedonishtja" e e gjith qe i perket maqedonise sepse me eshte dukur teme konfliktuoze.
Sa i perket njohurise qe kam dhe asaj qe kam lexua e di dhe konceptin qe bota e perdore: NE NUK DUHET PERDORUR : Sllavo Maqedonishtja , apo Sllavo Maqedonia, njejt sikur greqishtja dhe greqia. Pra, ne duhet perdorur Ish RFJ e Maqedonise dhe gjuha maqedone, kurse per te dalluar nga Maqedonia e lashte ( e sheh e thash) pra e perdorim Maqedonishtja e lashte dhe Maqedonia antike. Nese keshtu veprojme atehere jemi ne ndihme te njerezve te thjeshte, kurse nese e mbrojm termin "sllavo" jemi ne sherbim te politikes, kurse populli i njeh si maqedon dhe si maqedonishte dhe si sllav (ne brendi te artikujve mund t'i sqarojme prejardhjet por jo ne titull).
Sa i perket thelbit politik ai rrjedh nga Greqia e cila me kete politik tenton te e mbroj teritorin i cili me pare i takonte maqedoneve (te sotit) dhe meqe Greqia eshte pjese e BE-se atehre krahun ia mbajne Greqise perndryshe loja do te luhej ndryshe. Sidoqoftkjo eshte politke dhe ne nuk duhet te jemi e sherbim te politikes, por te merremi me politiken e mbrojtjes dhe rritjes se vlerave kombetare. (Puntori 24 Gusht 2007 08:01 (UTC))

Titujt Redakto

Perdorimi i titujve shkencore (edhe tjeret) nuk me duket ne rregull. Duhet gjetur forma per nje njehsim te te gjithe titujve. Aty duhet pasur parasysh qe ka tituj qe mund te terheqen apo te ndryshohen (p.sh president). Per kete forma si ka qene d.m.th

Emri Mbiemri pseudonimi nese ka, lindur me ,,,,, - titulli, profesioni 1, profesioni 2, hobi 1, hobi 2 ....perkatesia kombetare nga perkatesia hapsinore (administrative shtetrore).

Nuk e di qe mund te bie ne kundershtm me rregulla te gjuhes.

Ne nen seksionin mirenjohjet (seksioni Tituj te veprave) duhet te evidentohet titulli d.m.th data dhe per cka e nga kush e ka marre ate titull. Zakonisht per titujt shkencore me te larte se diploma e studentit (inxhiner i diplomuar etj) duhet te kryhet nje studim, emrat e ketyre studimeve do te ishte mire te mundohemi te i mbledhime. Fundi i fundit keta tituj jane ne fakte mirenjohje e nje pune nga ana e Universitetit perkates. Ka edhe deshtime!!!

E di qe duket paksa qesharake kjo pjese: shqiptare nga Shqiperia por nuk eshte aspak qesharake p.sh shqiptare nga Maqedonia. Ne mund te perdorim edhe formen e sakte shqipetare nga Republika e Shqiperise. Por me duket se nuk ka nevoje aq felle te zhytemi.

Ka edhe arsye tjera si p.sh nuk ka nevoje per shkrimin e shtetit te lindjes (d.m.th pas qytetit) dhe mbetet nevoja vetem per ata qe kane vdekur jashte vendlindjes te shkruhet edhe shteti. Ka femije te shqiptarve se nuk e dijin p.sh Tetova apa ndonje qyteze ne cilin shtete eshte. E parallogariti qe edhe kjo do te kritikohet por ajo kritik do te vije nga ata mendje ngushtet-lokalistat, sic jane p.sh kritika "as nje vargje nuk e kisht te shkrum ne fleten e filon shrimtarit" - por kjo eshte pall gomari se cka kane lidhje vargjet me enciklopedi? Nejse kjo per shume vete eshte problem pasi qe ata nen termin Enciklopedi nenkuptojne dicka tjeter, apo kurr nuk kkane pare enciklopedi, por ky nuk eshte faji yne.

Upss!!! Po me duket studiues i gjuhes dhe letersis shqipe eshte njejte me studiues i albanologjise?--Hipi Zhdripi 25 Gusht 2007 01:24 (UTC)

Upsss!! Siq me duket mé norma moderne (ndoshta edhe me ligj) kur te shkruhet per nje person me nje titull p.sh dr. nuk ka nevje te shkruhet dr. por nevoja paraqitet kur te i drejthesh personit´me titull ne bised zyrtare apo qe nuk e keni te afert je i detyruar te i drejtohesh p.sh zoteri Dr Filoni. --Hipi Zhdripi 25 Gusht 2007 01:32 (UTC)

Sa i perket titujve mendoj se duhet shikuar rregullsia gjuhesore + estetika, kurse sa i perket asaj "shqiptar nga Shqiperia, ...." mendoj se nuk ka nevoj te shkruhet sepse kur themi shembull: Adem Demaci lindi ..., ne Kosove, eshte politikan, shqkrimtar shqiptar.. Ne kete shembull shohim se nuk ka nevoj te shkruajm shqiptar nga Kosova sepse vet vendlindja e determinon ate, pra ne duhet shkruar qytetin dhe shtetin se ku ka lindur, pavaresisht se ne e dim se Tirana, Berati, Durresi, Korca, etj jan ne Shqiperi, por duhet te i shkruajm sepse 1 shqipfolesi qe nuk eshte shqiptar do i ndihmoj ajo . (Puntori 26 Gusht 2007 15:24 (UTC))

Po kjo eshte p.sh Filon Filoni (xx.janar.xxxx ne Prishtine - xx.janar.xxxx Podujeve) shqiptar nga Kosova kjo e bene te pa nevojshme futjen "Kosove" pas qytetit te lindjes (vdekjes) dhe jepe informacionin per shtetesine. Kjo forme paraqitet shpeshe jo vetem per shqiptaret por edhe per te tjeret. Keshtu mbete per rastet Filon Filoni, lindi me xx.janar.xxxx ne Prishtine - titujt e shenime tjera - kombesia perkatesia shtetrore (se paku ajo fillestare). Perndryshe shenimi brenda kllapave po e hupe edhe kuptimin e fjalise pasi qe ajo po zgjatet si camcakeze. Ndoshta per nga gramatika eshte korrekte zgjerimi i fjalise ne pa kufi por cka vlene kur i njeri harron ku mbeti kryefjala. Po du me thane ne kemi per qellim paraqitjen e sa me shume informacioneve ne nje rreshte, mundesisht pa e humbur qellimi per kryefjalen. Po me duket "-" vize lidhesat mund te perdoren ashtu qe te shmangemi te vetekuptueshmes ... "eshte" .... po mendoje pjesa pasuese eshte fjali ndihmese a plotesuese (nuk e di qysh i thojin).

Une per vete kom marr iri nga Wiki anglisht dhe disa raste gjermonisht, deri sa te fillohet me artikullin qorrohen syt me tyrli fare shkrimesh, shpjegime e riperseritje te te dhenave ne radhen e pare e qe ne fakt ato duhen (mendimi im) te sherbejne si Tituj gazete me te dhena te shkurta e te sakta nga te cilat vetem vendosen kufinjte e temes qe pasone. Kjo sherben edhe per makinat gjurmuese.--Hipi Zhdripi 27 Gusht 2007 01:05 (UTC)

WikiBock Redakto

b:Ragip Jashari nuk eshte i permbledhur ne nje adrese. Do te ishte mire te i ndihmohesh 82.114.94.17 qe ta permbledhe ne forme libri, pasi qe po me duket eshte "pacient" i yti.- hahahha--Hipi Zhdripi 27 Gusht 2007 00:41 (UTC)

Ok se do te i ndihmoj te permblidhet ne nje adres. (Mos me ban me kesh kto dita se jam ftoh prej akullores e po kam dhimta kur po qeshi) - (Puntori 27 Gusht 2007 07:35 (UTC))

ISMAIL QEMALI Redakto

Unë u përpoqa ta rregulloj artikullin mbi Ismail Qemalin, e ti e ktheve atë në versionin tënd e për çfarë arsye nuk e di... Ndoshta e di ti! Unë po e rregulloj edhe njëherë edhe shih mos i kthe gabimet e tua, se Ismail Qemali ishte Ministër i Jashtëm, por para së gjithash ishte Kryetar i i Qeverisë së Shqipërisë.--209.184.108.113 24 Shtator 2007 00:36 (UTC)

Ne Wikipedia qëllimi është të shtohen informatat dhe jo të largohen e të vendohen tjera. Pra dua të them meqë ka qen Kryetar atëherë duhet shtuar ajo dhe jo të largohet informata se ka qen Ministër. (Puntori 24 Shtator 2007 09:33 (UTC))

Stampa Aktuale 2 Redakto

Ej Puntor Tjeta! Pash ato modifikimet e stampes Aktuale. Nje ide shume e mire. Kisha menduar kohe me pare qe te vendosja si tip Artiulli i dites, ose i Muajit - Javes. Mund te bejme nje gje te tille: bejme dy kuadrate, nje per imazhin e dites, nje per artikullin e dites (Featured article) me kualitet, si ata WP:AP. --Eagleal  26 Shtator 2007 14:58 (UTC)

Hmmmm, na duhet nje ekip, sepaku 3 persona, per momentin duhet mbajtur kete qe kemi filluar me ndodhite ne daten e caktuar edhe ndonje dit me vones po e freskoj stampen. Nese me ndihmon qe ti bejm datat e diteve te ardhme atehere po e bejme. (Puntori 26 Shtator 2007 18:49 (UTC))
OK. Atehere le ta fillojme, por tani kam pak kohe. Do bej sa te mundem. Te kerkoj vetem te me shpjegosh me dy fjale si ti bej mire stampat e datave. --Eagleal  26 Shtator 2007 19:14 (UTC)

Stampat e datave mund ti emerojme 24 Shtator figura e ditës - ku 24 Shtator eshte parameter i imponuar kurse figura e ditës fjala qe e identifikon stampen. Dhe 24 Shtator artikulli i ditës. Qe pastaj stampa:aktuale 2 te i lexoj permes formules
{{{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}} figura e ditës}} gjegjesisht
{{{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}} artikulli i ditës}}

Si mendon keshtu te behet? (Puntori 27 Shtator 2007 07:56 (UTC))

E kisha fjalen si behet stampa e nje dite te muajit: 28 Shtator si dhe çfare mund të çojë në stampen 28 Shtator.
Deri me 10 ngjarje, 10 te parat, 10 me te rendesishmet dhe tjeter.
Per stampa aktuale 2 flasim me mbrapa, kur te kemi mbaruar keto te datave. --Eagleal  27 Shtator 2007 12:15 (UTC)
Duke e marr parasysh angazhimin ne jeten tone dhe punen ton dhe duke e par se jemi vetem ne 2 te interesuar (edhe une nuk jam i lir 100% por punoj ne firm) mendova qe te e bejme :
Foto e ditës Artikulli i muajit
-- --

Pra per cdo dite te e bejme te mundur nje foto interesante ose sadopak te pershtatshme per ate ditë dhe 1 artikull te e bejm ne muaj sepse nuk kemi aq artikuj perfekt per t'i derruar ne jave ose cdo dit. Dhe artikulli kishte qene mire qe ne anen e djatht (right) te ket edhe nje foto nga po ai artikull me dimenzione te vogla si psh 100px. (Puntori 28 Shtator 2007 08:01 (UTC))

Perfekt, tamam keshtu do ta bejme, edhe pse do na duhet me ndihme. Besoj se per te gjetur imazhin e dites duhet nje projekt apostafat (i posaçem) per te si "Wikipedia:Artikuj dhe imazhë të shfaqura (ang. WP:Featured articles and images). Si dhe une nuk jam 100% i lire, do mundohem sa me shume per te. Design-in do ta besh ti apo une? --Eagleal  4 Tetor 2007 17:36 (UTC)
Bëje dizajnin ti e pastaj fiilojm dhe veprojm mëtej. (Puntori 5 Tetor 2007 12:44 (UTC))

Info reth Faqes Redakto

Kujdes te kane modifikuar nje faqe te diskutimit: ketu. --Eagleal  4 Tetor 2007 17:31 (UTC)

Falmënderit. (Puntori 5 Tetor 2007 12:43 (UTC))

Paturpesia dhe paftyresia juj Redakto

Tjeta!

Keto jane fjalet tuja drejtu Eagelal-it. I solla ktu si pike referimi.

«Nese ti e len fjala e tije te jete e fundit ky diskutim mbetet i mbyllur dhe perfitimet jane te shumta per te dy ju, por ti do te jesh me perfitues sepse vetem ai "i fyeri te fyen" thon tek ne. Ky ishte vetem nje sugjerim miqesor (P.S. Do t'i thoja fillimisht atij te qetesohej, por nuk jam i nivelit te tij si duket. Ai PATJETER duhet te jet fitimtari perndryshe bota prishet)».

Kjo asht hera e fundit qe po te shkruj ne faqen tande.
E kam prit nji reagim pozitiv dhe gabim pranues, si edhe falje per fymjet tuja te randa te faqja jeme e diskutimit prej tejet por nuk erdhen. S´ka problem!
Mendove ti drejtohesh perkrahesit tand ne gabim (mendim) per terheqje, shume mire. Po pse nuk i thu se asht ai gabim se mbeshteti dhe perkrahi nji gabim (shamje) te madh (tandin) e denon nji ironi te vogel temen?
Nuk ashtu puna te mbese fjala jeme e fundit, por ai duhet te pushoje te hiqet si i pafajshem, te pranoje gabimet dhe te mos me merzisin me "mesimet" e tij.
Une pajtohem krejtesisht me shprehjen tande "i fyeri te fyen". Per nje thanie temen "Ohoho! Cfare shkrimi!" (kur nuk e dija aspak se kush kishte shkru ne artikull), mu drejtove "shporru mor mendjemadh" e "i poshter". Kush asht i fyeri ktu tash? Le ta gjykojn te tjert kte, por per mu asht paturpsi dhe paftyrsi, hipokrizi dhe keqdashje kur ende vazhdon te pohosh se ti je i fyeri ketu.
Sidoqofte une mendimin tem per ty e kam than me kohe. Por kurre nuk te kam qujt i poshter, po ça kishe ne zemer e the. Te lumte! Je edhe administrator, pale.
N.q.s don te me thush te qetesohem, ma thuj drejtperdrejt se nuk me vjen keq!
Me vjen keq, por i nji nivelit me mu nuk je. Kshtu mendoj une.
Fitimtare PATJETER duhet te dalin e verteta dhe e drejta (drejtesia), jo une (a dikush tjeter). Derisa ai e kushdo tjeter te vazhdoje te kembengulin ne te paverteten dhe padrejtesine nuk do te hesht kurre, por do t´ju demaskoj gjithmone. Shndet! Leke Mjeku 6 Tetor 2007 08:44 (UTC)

Jungjatjeta
Gabim pranues?
Dmth ti e fillon fyrjen me reagmet tuaja dhe kerkon une te jem gabim pranues? hahhahhahha. (nuk e lexova diskutimin tend te terin sepse sme lexohen me). Me mire me bie te punoj dicka se te merrem me ty kot. (Puntori 6 Tetor 2007 17:54 (UTC))

Shumë bukur se jeni bërë të padurueshëm. Po thuani që jeni pro ruajtjes së miqësisë derisa thuani që keni hasur shumë njerëz si unë. Atëherë kontrollojeni veten tuaj. Këtu mbaron kontakti jonë. (Zogu)

Falmenderit per mirkuptim. Mire eshte kur me kaq mbarojn gjerat.
P.S.: Sugjerim:Kur diskutoni eshte mire te vendosni nenshkrimin tuaj (emrin dmth se kush jeni ju qe keni shkruar pjesen e diskutimit. (Puntori 9 Tetor 2007 07:59 (UTC))

Në vendin ku jetoj nuk e kam dëgjuar kurrë fjalën zavrak. Nëse keni mundësi të ma sqaroni. Kam biseduar me shumë të tjerë që kanë pasur probleme sikur me ju sikur unë. Në bazë të përvojës që kam nga e tërë jeta ime ju dhe Kos system (ai tjetri nuk po e di saktë) nuk jeni normal. Nuk e di si jeni bërë administratorë. Juve gjynah Zoti qi ju len gjallë.

Une jam shqiptari Maqedonis veriore, tek ne kjo fjale perdoret per njerezit jo te qete, thyejn gjera te vogla dhe nuk e lene atmosferen te rrije e qete, sdi e mire se si ta sqaroj.
Me mua kan pasur probleme (ketu ne wikipedia) 3 persona: Uni - ish administrues, Lek Mjeku - perdorues dhe Ti (nuk te llogaritja te till gjer ne kete shenimin ja ketu mbi). Edhe pse me asnjerin nuk kam dashur konflikte asnjehere.
Sa i perket natyres se konfliketeve tegjitha kan patur prapavi fetare (vetem kjo e jotja nuk e di sakt).
Sa i perket konfliktuesve, tegjithe kan deshtuar me kohe. Shkaku i deshtimit te tyre eshte qetesia ime. Ja shembulli i yt eshte i njejt. Ti thua: ju dhe Kos system ... nuk jeni normal, pastaj thua Nuk e di si jeni bërë administratorë. dhe ne fund e mbyll me Juve gjynah Zoti qi ju len gjallë.
Ndaj ketyre reagimeve une heshti, nuk ndermarr asgje, vetem duhesh kuptuar se keto jane argumente sikur ne gjyq tash mblidhen dhe me vone kthehn prap tek ti si pergjigje ndaj punes tende.
Pergjigje te shkurt ndaj dyshimeve tua: 1.Une jam 100% normal, e faleminderoj Zotin per kete. 2. Administrues jam ber ne saje te punes qe jam bere dhe seriozitetit qe kam treguar dhe kujdesit qe tregoj e qe dua qe kjo encklopedi te ju ndihmoj atyre qe kane nevoje. 3. Kujdes me sjelljen se kjo sjellje shipe drejt bllokimit tend.
Pune te mbare. (Puntori 9 Tetor 2007 11:39 (UTC))

Unë jam i ri në Wikipedia dhe kërkoj që të mos më ndalni rrugën që kam filluar. Kërkoj të më kuptoni dhe të kem përkrahje nga ana juaj si administator. Nuk dua më keqkuptime. Dua t'i harrojmë ato që ndodhen dhe të fillojmë një raport të ri mes vete. Për gjëra sikur kjo dua që të konsultohemi dhe të sjellim vendime bashkërisht. Kur flitet për gjyqin duhet të dini çka keni shkruar më lartë "Paturpesia dhe paftyresia juj". Ju lutem ndërrojeni.

E sheh se ti nuk e ke kuptuar "shtosin". Ajo qe eshte shkruar me siper nuk eshte shkruar nga une, por nga te tjerët ndaj meje, por prap une e ruaj durimin duke tentuar t'i iki konflikteve sepse ky nuk eshte 1 forum por Enciklopedi. 1 gjë duhet kuptuar: durimi ka kufi. Pra kujdes me sjelljet. Ste kam perbuzur, pra mos me perbuz.
Pershendetje. (Puntori 9 Tetor 2007 21:42 (UTC))
Askush nuk ta ka ndale rrugen, por ti e bllokove rrugen tende vet, ti po i ndryshon titujt pa nje arsyje te pranushme, kjo amo nuk ka vlere enciklopedike dhe keshtu nuk pranohet. Artikujt mbi romanet e Harry Potter nuk jane te pranushme, jashta romani i pare, po na "jo normalet" nuk e kemi grise sepse kemi shpres qe i vazhdon keto artikuj. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Tetor 2007 22:20 (UTC)

Largimi i permbajtjeve Redakto

I kam larguar vetëm për arsye të vendit dhe të estetikës. Me sa e di unë edhe ju i keni larguar disa. Më vjen keq nëse po gaboj. Mund t'i ktheni.

Cilat i kam laruar une? (Puntori 10 Tetor 2007 13:21 (UTC))

Tung, puntor, un jom Mici, e kom shkru artikullin mbi Ali Sokolin, po e pash qe e kishe plotsu pak, veq deshta me tfalenderu se pjesen e fillimit jom kah e shtyj qe dy-tri dit per me shkru.

T'gjitha t'mirat Mici

Ska problem, sa te kemi mundesi do ti rrim krah njeri tjetrit drejt shtimit te diturise. (Puntori 10 Tetor 2007 18:49 (UTC))

Rrethu rregullave Redakto

Ju lutem keni konsideratë. Ju kritikoni të tjerët për thyerje të rregullave e vetë i theni.

Ore zoteri cka do ti?
Ti don vetem nxitje te percarjes apo cfar po don?
Me cudisin njerezit si ti qe nuk punojne dîcka por vetem shikojn se si te provokojn te tjeret. Paj me lerni te qete. (Puntori 13 Tetor 2007 22:58 (UTC))

Puntorë të lutem mos ju përgjegjë në asnjë shkrim të Lekë Mjekut. Unë e marr përsipër të përgjigjen në vend tëndin nëse ke pakë besim në mua.--Hipi Zhdripi 14 Tetor 2007 01:50 (UTC)

Dota percjelli cdo diskutim te tij dhe nese vazhdon te me fyej (se tani gjeta fyerje por nuk do t'i mar parasysh) dota bllokoj. Pra gjithnji bllokimi i tij do te pasoje me argumente ne Kuvend. Ti me drejtohesh mua, por une jam personi i gabuar duhesh drejtuar Leke Mjeku-t per kete gjendje. (Puntori 15 Tetor 2007 09:33 (UTC))

Classical Japanese Redakto

Hi, I am 榎, a user of Japanese Wikipedia. Now, I have a request to you. Could you write a new article about Classical Japanese in Albanian based on the English article or the Japanese article or the others, and then please put an External link to Wp/jpn-classical. A few sentences would be enough.-- 23 Tetor 2007 05:11 (UTC)

Done.
See: Gjuha klasike japoneze or japonishtja klasike. (Puntori 23 Tetor 2007 08:05 (UTC))
Thank you very much. I am so glad that you wrote the article. Good luck!-- 31 Tetor 2007 04:29 (UTC)

Pershëndetje ! Redakto

E kam një kërkesë rreth përdorimit të grafikoneve. Si ne rastet per levizjen e popullsise. ju lutem me ndihmoni qe te mund ta perdori Planeti 25 Tetor 2007 17:54 (UTC)

Pershendetje,
At grafikon nuk e kam bo vet :) por e mora nga wikipedia serbe per artikullin me emer te njejt.
E vetmja menyr se si mund te te ndihmoj eshte qe per artikujt qe i ben ti te kerkoj nese ka grafikone tek wikipedia serbe ose angleze perndryshe nuk kam shume kohe qe te punoj vete grafikone.
Megjithate po e shikoj ate grafikon edhe nese nuk merr shume kohe per konfigurim dhe pershtatje ne artikuj tjere atehere te tregoj se si te e perdoresh. (Puntori 25 Tetor 2007 19:26 (UTC))

Redaktime Redakto

Pershendetje tu kisha lutur te ja hidhni nje shikim artikullit Harrison Ford e kam rregulluar: duke e futur biografin, aktivitetin, aktorbox dhe disa gjera tjera perfshir edhe referenca per te mos mbet nje artikull cung nga aktori. Te pershendes--Niki007 14 Nëntor 2007 01:16 (UTC)

Pershendetje. OK, do ta shoh qe tani. (Puntori 14 Nëntor 2007 15:51 (UTC))

Te lutem shiko faqen Urdheri(n) Naim Frasheri, te postuar prej meje sot. Te faleminderit

Posa te kem kohe dota shoh cka mund te bej. (Puntori 17 Nëntor 2007 12:36 (UTC))

Nga Familja Jashari Redakto

Puntor i nderuar familja e Ragip Jasharit me ka propozuar mua qe nese munde ta hapi wikipedian per kete deshmor edhe ne gjuhen angleze mirpo une personalisht nuk njoh gjuhen angleze dhe duke pasur parasysh punen tende te pa lodhur une tu drejtova ty. Pra mbrenda mundesive tuja dhe per hir te familjese se keti deshmori nese mundeni bejeni kete kontribut. me respekt te veqanet--Niki007 17 Nëntor 2007 03:05 (UTC)

Nuk do te mund te te jap fjale, por do te mundohem dhe te shoh se cka mund te bej. Respekt. (Puntori 17 Nëntor 2007 12:36 (UTC))
Faleminderit per pergjigjeje dhe respektete e mia Kalofsh Mire dhe pune te mbare. Faleminderit edhe nje here.--Niki007 17 Nëntor 2007 15:50 (UTC)


Falenderimet e sinqerta dhe te perzemerta po ti dergoi ne emer te babait te deshmorit Ragip Jashari dhe te familjes se tij per filimin e hapjes se wikipwdias (en). Shikone se e kam rregulluar edhe blogspotin e deshmorit sepse ishte gabim ai me par tash eshte ne verzionin e duhur dhe ka te dhena edhe aty... Faleminderit edhe nje here e Zoti i madh ta shperbleft kete pune e te pa lodhur.--Niki007 22 Nëntor 2007 15:24 (UTC)

Faleminderimet i takojne vetem All-llahut. Shperblimet inshalla na vijne neve,sidomos deshmoreve.
I nderuar editues, nje gje eshte shume me rendesi te them: Wikipedia anglisht ka struktur tjeter te artikujve nga kjo shqip dhe atje rregullat mbi fotografite jane shume precize keshtu qe ngjitja e fotografive ne wikipedia anglisht nga ana ime do te pasonte me grisje sepse une nuk e di licensen e sakte. Me e mira te mires eshte qe ti te hysh tek wikimedia commons te besh llogari atje dhe te ngarkosh fotografite me licensen e duhur dhe pastaj nga atje une te njejtat fotografi i lidhi ne wikipedia tjera dhe do te mundohem qe ne me shume se 1 wikipedia te perkthej artikullin, me ndihmen e edtuesve tjere.
Flm per mirkuptim. (Puntori 23 Nëntor 2007 12:15 (UTC))


Fillimisht kerkoj falje qe nuk kam mund te pergjigjem deri sonte. All-llahu te shprbleft inshalla per keto fjal dhe pune te pa lodhur. Une u futa netek wikimedia commons dhe hapa logari me te njejtin emer dhe ngarkova dy foto te deshmorit ashtu si ma murr mendje sepse nuk e njof gjuhen angleze mir mund ti shikoni atje i keni i kam dhan disa citate qe jan nga familja dhe perdorimi i tyre eshte i lir free. Pune te mbar dhe suksese--Niki007 24 Nëntor 2007 20:37 (UTC)

Pershendetje deshta vetem ta di se pasi qe nuk po mundem akoma ti perfill mir rregullat ketu ne wikipedian, se a i kam ngarkuar mire ato fotot e deshmorit tek wikimedia commons qe i kemi cekur me lart ne diskutim? Pershendetje dhe pune te mbar KLM...--Niki007 26 Nëntor 2007 19:36 (UTC)

Fotografitë i kishte rregulluar perdoruesi Eagleal dhe mendoj se do te jen atje dhe nuk do t'i grise askush. Ato fotografi tani do ti lidhu une ne wikipedia anglisht fillimisht e pastaj ne wiki tjera. Pershendetje. (Puntori 26 Nëntor 2007 20:24 (UTC))
Ok po ne fakt ma ka derguar nje leter dhe me ka treguar qe i ka rregulluar perdoruesi Eagleal sepse une i ngarkova por licencen nuk e kuptoja si t`ua ve sepse edhe me par e permenda se nuk po i njof akoma mir rregullat ne wikipedian.Ok ne rregull ateher pune ta mbar dhe suksese!!! Naten.--Niki007 26 Nëntor 2007 20:43 (UTC)

Kala e Dodës Redakto

e pata krijuar nje faqe per kete artikull. Tani e po e shoh qe ishte "grisur"..( po vdes duke qeshe)...Desha te di pse? *Korabi* 26 Nëntor 2007 14:46 (UTC)

Kerkoj ndjese, une e kisha grisur. E shikova postimin dhe nuk e di as vete perse kam grisur. (Ndoshta sepse Kala (kalaja) e Dodes titulli e ne te vertet artikulli ka filluar per komune qe zakonisht i kshruajm: Komuna .... ne ket rast Komuna Kala e Dodës. E restaurova. Flm er mirekuptim.(Puntori 26 Nëntor 2007 14:57 (UTC))
Ok plako..flm per pergjigjen..gjithe te mirat..keep up the good work *Korabi* 26 Nëntor 2007 15:29 (UTC)


Category Redakto

Mos do te ishte mir te hapej edhe nje kategri me emrin -priftat shqiptar-? Pershendetje nga--Niki007 7 Dhjetor 2007 18:20 (UTC)

Me te than te drejten une jam musliman dhe nuk e di se si kategorizohen prifterinjte, cili eshte ne nivel me te larte cili ne te ulet dhe nuk mund te them se cila do te ishe radhitja me e mire e kategorive dhe nen kategorive. nese ti i din atehere kategorizoi ashtu si e din me mire. Ose perdoruesi Leke Mjeku e di me mire, me ate diskuto kete pune. pershendetje (Puntori 7 Dhjetor 2007 19:07 (UTC))
Ne fakt edhe une jam musliman edhe une nuk e di si shkojn ato gjera por vetem thash nje kategori ashtu pa shkalla te titujve sido qoft mos keqkupto por pata deshir si q`do here te konsultohem me ty si per artikuj, dhe gjera te ndryshme spse e di qe keni nje eksperienc te madhe ne wikipedia gje qe une nuk e kam akoma... faleminderit per pergjegjejen pune te mbar--Niki007 7 Dhjetor 2007 20:26 (UTC)
Mos ke dert se nuk te keqkuptoj, fundja nese nuk te vie merzi mund cdo here te krijosh artikuj dhe kategori ashtu si mendon ti se duhet sepse edhe ti ke kohe qe editon. E pastaj nese kategorite jane gabim ose te pa nevojshme grisen (fundi fundit nuk marrin shume kohe dmth edhe me u gris nuk ke hup kohe tu e ba). Cdo te mire. (Puntori 7 Dhjetor 2007 20:45 (UTC))


Faleminderit respektet e mia flm. edhe per keshillen deri ne biseden e radhes!!! Kalo mir dhe pune te mbar--Niki007 7 Dhjetor 2007 20:52 (UTC)

Rrotullimi i tokes Redakto

Tung Puntori. Nuk pajtohem rreth përmirësimeve qe i ke bere tek artikulli rrotullumi i tokes- Rotacioni. Ndryshimi i gjtaesise se dites dhe nates nuk eshte pasoje e rotacionit por e revulucionit, sepse boshti i tokes ndryshon gjat rrotullimit te tokes rreth diellit. tung.Planeti 8 Dhjetor 2007 15:35 (UTC)

Pajtohesh, nuk pajtohesh une ashtu po tham. Hahahhahahhaha. Une nuk e di gjeografien si profesionist, kam njohuri por ja qe e paskam gabim. Permiresoje se kanem korit me ket padituri. (Puntori 8 Dhjetor 2007 15:39 (UTC))
Return to the user page of "Puntori/Arkivi 004".