Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori/Arkivi 006. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

ONLINE LINE
:- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
Modeli u dizajnua nga Puntori
MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM

Pershendetje! Redakto

Jam ´´Mergiiiii´´ nga Kosova, redaktori i Festivalit Europian 2008-09.Zoteri punetor jam mjafte i zhgenjyer per arsye se keni ngelur dhe keni bllokuar vazhdimin e asaj teme per qellime te juaja. Une kam te drejte te redaktoj teme andaj shfrytezimin e kesaj te drejte ma keni ndaluar ju. Si po e kuptoni edhe ju vete une po ju kerkoj te e leshoni ne redaktim te lire perseri ate teme ngase ka ngecur ashtu me lajmet e vjetra. Ju lus te iu pergjigjeni kesaj letre ose te pakten te e lironi temen. Respekt ndaj jush! Mergim Tahiri.


oj Shqipe! Redakto

po vepra letrare ne shqipen e brenda republikes i thone vetem kur shkruan letersi, pra fikcion apo fiksion.

kurse kur shkruan artikuj kritike studime quhet krijimtari.

Oj shqipe a po i ndreq vete apo ti hyj une.

Per kete ta tregoj edhe me Fjalorin e Shqipes se Sotme po nuk te mbushte meendja.

se ashtu dalin te gjithe shkrimtare,

hajt tung

Kur shkruan artikuj kritik sic thua ti atehere ato jane Artikuj kritik dhe prak nuk jan krijim. Nuk e di se si e kupton krijimin ti "oj shqipe" (sjellje i thon ksaj far shqipes) Puntori 5 Shtator 2008 00:20 (CEST)

Çfarë është kjo, veç ekziston një kategori për cungje rreth flamujve--Cradel 8 Korrik 2008 22:09 (CEST)

Mendoj se ti e din me se miri sepse ajo kategori eshte gjeneruar nga stampa qe ti ke perdorur tek artikujt e flamujve te shteteve, kurse une kur e kam pare se shume artikuj kane ate stampe vetem pak kategorizuar kategorine e cungjeve te kesaj stampe, Puntori 8 Korrik 2008 23:26 (CEST)
E rregullova, ti kishe bere gabim ne kodimin e stampes. Tani me nuk paraqitet ajo kategori- Puntori 8 Korrik 2008 23:30 (CEST)
Po, tash po e shoh, më fal --Cradel 9 Korrik 2008 12:34 (CEST)
Mos ki dert, te gjall jina, gabojm. Puntori 9 Korrik 2008 12:45 (CEST)

RE:Bot Redakto

Tjeta Puntor. Ne qofte se je i interesuar, ne vend se te perdoresh nje bot dhe pywikipedia, mund te perdoresh en:WP:AWB. Ne qofte se je i interesuar me thuaj qe te dergoj versionin e ri me support dhe per sq.wiki. --  eagleal  14 Korrik 2008 18:27 (CEST)

Po jam i interesuar falmenderit. Bot deshta te beja para do kohe por nuk kisha kohe por me kryesorja eshte se nuk kam krijuar ose as qe kam tentuar te krijoj me pare e me duhet kohe edhe te e shoh kete gje, keshtu kjo do me ndihmonte. (Edhe spe bot me duhet shum i thjeshte vetem per zevendesimine sepse kam shume gjera per te zevendesuar posacerisht ne F1.).
Falmenderit. Puntori 14 Korrik 2008 21:17 (CEST)

Бидејќи ти си админ на албанската вики и рзбираш македонски, па ќе се обидам да те прашам нешто! Какви се тие бесмислици на википедија за славомакедонци и славомакедонски јазик? Бидејќи Р. Албанија ја нарекува Македонија под уставното име нормално би било и на википедија да се користи тоа. И ти како албанец од македонија е сосема нормално и лојлно да го подржуваш тоа. На македонската википедија вакви POV нема. те молам да ми одговориш. Falimenderit --Raso mk 14 Korrik 2008 21:40 (CEST)

Здраво,
Јас сум само админ тука и еден едитор оти идјада други, денес сун утре можно е веке да не сум админ, сакам да кажам оти едитирањето на тие ствари не треба да се поврза со администрање на вики. Македонија уште официјално се вика П.Ј.Р Македонија хммм и така го едитираат едиторите и ако јас сум имал различито мислење али тоа е тоа, така мисли и поддржува веќина па јас не спротивам (штом и документски е така). Али ова што е во овие артикли е истина, ништо не е националистички и не е лага (и ако понекогаш има инфлуенции од цтранење на стварите на една одредена страна али такви работи се нормали и во македонцката вики ги наоѓаш. Кога официално се сменуваат нештата тогаш и овде ќе се сменуваат.
За на крај усте еднаш да ти поптврдам оти јас немам инфлуенции тука бидејки сум само еден едитор кој е админ. Puntori 15 Korrik 2008 00:54 (CEST)
Ок, а дали би имал против или може да дојде до конфронтации ако почнам јас некаде да менувам некои работи? Бидејќи и на англиската вики грците се бунат, но Mакедонија сепак е наречена Република Македонија, а народот и јазикот македонци и македонски. Çao edhe Natёn e mirё. --Raso mk 15 Korrik 2008 01:29 (CEST)
Toa што најдобро би било е да ја поставиш твоето барање во "собраниео" на вики-то на албански или ако не знаеш тогаш на англиски. Во твоето барање пишувај ги и твоите докази и референции и барај сериозни одговори и причините зошто се користи славомакедонци и славомакедонски јазик па ке добиеш одговори и можно менување.
Ако решиш да одиш директно на менување сигурен сум оти нема да успееш ништо да смениш а уште по лошо е што ќе бидеш и отстранет и од можноста за едитирање (ќе добиеш бан). Поздрав Puntori 15 Korrik 2008 09:54 (CEST)

o pun tor Redakto

po leri ato faqet si fakuultete sepse shqipot e shqiperise nuk jane aq punetore dhe po nuk e nis dikush nuk bitiset kurre. Te lutem leri hapur se te prmtoj se do te mbushen

mark

Pershendetje,
nuk po e kuptoj per cilat e ke fjalen. Shpjegohu me mire dhe pastaj te pergjigjem. Tung Puntori 15 Korrik 2008 10:43 (CEST)

O PUN TOR 2 Redakto

DUHET EDHE ZERI I BOROVES SE SHQIPERISE

SE LEXOJE PAK KETE http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=45663

DHE KRIMINELET JETOJNE AKOMAmitralozët "Sharrës" të rrufeshëm, mortajat e rënda, topa të kalibrit të rëndë "Lançiafiame", tanke dhe autoblinda të mëdhenj dhe të shpejta. Forcat gjermane arritën deri në të përpjetat e Bushit të Barmashit dhe aty ndaluan, pasi u plasën dy mina që ishin vendosur nga forcat partizane. Nga shpërthimi i tyre u dëmtuan dy, tri makina, të cilat bllokuan kalimin e automjeteve të tjera të autokolonës gjermane. Në orën 18:30 të mbrëmjes që ishte ditë e martë, u pa të dilte tym i madh në fshatin Borovë, të cilin kishin filluar ta digjnin gjermanët. Në mjaft prej shtëpive që vazhdonin të digjeshin, kishte brenda gra, pleq, të sëmurë dhe fëmijë të vegjël, të cilët nuk kishin mundur dot të largoheshin pa mbërritur gjermanët aty. Reparti ndëshkues (terrorist) gjerman, që dogji dhe masakroi fshatin Borovë, ishte i përgatitur për veprime terroriste të kësaj natyre dhe kështu kishte vepruar edhe në vende të tjera, ku ata kishin kaluar. Ky repart komandohej nga majori Runbald Klebe, i cili në atë kohë ishte vetëm 30 vjeç. (Ai ka jetuar deri vonë dhe ka vdekur në Gjermani në moshën 87- vjeçare. Në këto vitet e fundit ka ardhur në Shqipëri i biri i tij, i cili ka parë vendet ku ka vrarë dhe djegur i ati. Ai ka qenë dhe në Greqi, ku ka fotografuar vende të ndryshme, ashtu si dhe në Shqipëri). Komandanti i regjimentit gjerman, që ecte i pari ishte koloneli Jozef Salmanger (vendpërqendrimi i tij kishte qenë Greqia e KANE VDEKUR NJEREZ ATJE

Perseri nuk po te kuptoj se ku e ke fjalen ti dhe ku e kam fajin une. Puntori 15 Korrik 2008 12:52 (CEST)

The translation request Redakto

The translation request
Hi! Could I ask you to translate the article which you can find below into Albanian? Please help me to show our language to the world – the article is quite short and has been selected from English and Silesian article and shortened as possible to contain only the basic informations. If you would finish, please, make me know on my Silesian or Polish discussion. Thanks in advance.
PS. If you want me to translate any article into Polish or Silesian, contact me without hesistation.
So, here’s the text to translation:

The Silesian language (Silesian: ślůnsko godka, ślůnski, sometimes also pů našymu) is a language spoken by people in the Upper Silesia region in Poland, but also in Czech Republic and Germany. In 2002 about 56 000 declared Silesian as their native language, but the number of speakers is estimated on 1 250 000.

Silesian is closely related to Polish language, that’s why it is considered as a dialect of Polish by some linguistics.

Alphabet Redakto

There’s not one Silesian alphabet. The Silesian speakers are used to write their language with the Polish characters. In 2006 was invented the new Silesian alphabet, based on all of the Silesian scripts (there’s 10 of them). It is widely used on the Internet, as well as in the Silesian Wikipedia.

Aa Bb Cc Ćć Čč Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Ńń Oo Pp Rr Řř Ss Śś Šš Tt Uu Ůů Ww Yy Zz Źź Žž

And some digraphs: Ch Dz Dź Dž.

External links Redakto

Thank you once again, Timpul 18 Korrik 2008 13:36 (CEST)

HERE it is. Puntori 18 Korrik 2008 18:12 (CEST)
Thank you very much! Greetings from Poland! Timpul 18 Korrik 2008 20:56 (CEST)

Ndihmë Redakto

Pershendetje. Nëse mundesh me perkthy kete artikull nga gjerm. Gauß-Krüger-Koordinatensystem. Ma kishe bërë nji te mire te madhe Flm Planeti 31 Korrik 2008 12:19 (CEST)

Po tentoj diçjka, por nuk e njoh une aq shume gjermanishten per me perkthy rrjedheshem. Puntori 31 Korrik 2008 14:01 (CEST)
Me vjen keq por vetem kaq munda te bej dhe kushedi sa kam gabu. Ja artikulli Sistemi koordinativ Gauß-Krüger Puntori 31 Korrik 2008 14:58 (CEST)

Ќафасан Redakto

Здраво. Би сакал да те прашам што значи на албански Ќафасан [1]- граничен премин со Македониjа, нешто ридот на јагодите? И како се пише на албански?--Мико 11 Gusht 2008 12:11 (CEST)

Здраво, на албаски е Qafthanë, име кое не се преведува. Puntori 17 Gusht 2008 23:42 (CEST)
Благодарам. --Мико 28 Gusht 2008 21:19 (CEST)

Bot username rename Redakto

Hi, I'd like my bot wiktionary:sq:Përdoruesi:Kompjuteri to be renamed to User:タチコマ robot. This rename request is per my wikimedia wide bot username rename. I have decided to have a single username to more efficiently use SUL. Thanks.

 • If this is not the right place to make this request, please move it to the right place.

-- Cat chi? 12 Gusht 2008 20:35 (CEST)

I've renamed the bot, since this involves name resolution on many wikis for unified login. I apologize if you would prefer to have done it yourself (or refused the request). If so, please contact me on m:User talk:Pathoschild. :) —Pathoschild 02:34:29, 30 Gusht 2008 (UTC)
No, it is not a problem since the name have been free. I have been busy to change it. Regards. Puntori 30 Gusht 2008 22:33 (CEST)

Mainpage talkpage Redakto

Hello Puntori, I am not sure if anyone will notice this, so I just left You a note here too :o) Kind regards, --zog i vogël (:> )=| 13 Gusht 2008 14:11 (CEST)


I agree, I'll add the information temoplate to the uploader an within 5 days the pictures will be deleted. Thanks Puntori 17 Gusht 2008 22:52 (CEST)

pershendetje! Redakto

Nëse mundesh rregulloje ashtu si ta merr mendja. http://sq.wikipedia.org/wiki/Pishtar%C3%ABt_e_par%C3%AB_t%C3%AB_arsimit_n%C3%AB_fshatin_Kokaj. Dikush ka ba ndryshime, diqka ka fshi , nuk e di si mund te rregullohet andaj vepro.Planeti 18 Gusht 2008 08:23 (CEST)

Ajo pjese eshte vendosur ne artikullin e fshatit Kokaj keshtu qe nuk ka nevoj te ket artikull te posacem, e nese mendon te kunderten atehere kontakto Bet_0 se ai e ka grisur. Puntori 18 Gusht 2008 22:59 (CEST)

Здраво пак Redakto

Дискусијата е почната, па ако сакаш пиши нешто на страната каде пишав. Извини, но мојот албански не е толку добар за да би можел да ти пишувам на албански. И сакав да те прашам кога да очекувам да бидат вратени страните назад? Поздрав --MacedonianBoy 21 Gusht 2008 01:08 (CEST)

Na samiot pocetok koga sum se vklucil vo ovoj projekt sum rabotel na nekoi artikli vo koi sum ja koristel imeto na Republika Makedonija kako takva. Posle nekoe vreme po nekoi diskusii doslo do promena na tie iminja poradi donesenite argumenti okolu ne celosnoto podrzuvanje na imeto "Republika Makedonija" i doslo do megunarodnoto ime "Poranesna Jugosllovenska RM" i taka e staveno.
Ne e bitno jas da gi vratam statijata so RM a ne so FYROM tuku bitno e da ja argumentiras tvoeto baranje pa da dojde do soglasnost da tie statija da se smenat. Pozdrav Puntori 21 Gusht 2008 01:16 (CEST)
Епа затоа јас опширно образложив таму и еден корисник веќе ме подржа. Мислам дека ќе се подржи овој предлог, доста е неутрален за нас, вас и грците. Поздрав--MacedonianBoy 21 Gusht 2008 01:18 (CEST)
Za mene ne e problem, bilo koe resenie da se donese. Jas ke ja citam tvojot predlog i ke go vnesam mojot stav. Pozdrav Puntori 21 Gusht 2008 01:21 (CEST)

Сакам да те прашам зшто не ми излегуваат јазиците кога ги ставам на мојата страна. Сакам да ставан mk. en i sq-2 ама ми стојат црвени. поздрав--MacedonianBoy 21 Gusht 2008 13:45 (CEST)

T.e. bidejki nie "User" sme go ostavile kako takva komanda i ne sme ja prevedale na albanski Puntori 21 Gusht 2008 13:48 (CEST)
P.S. Tie veke ke bidat na proces na redirekcija. Pozdrav Puntori 21 Gusht 2008 13:49 (CEST)
аа, ок.Faleminderit shume.--MacedonianBoy 21 Gusht 2008 13:49 (CEST)

Прашање Redakto

Зошто не ми ги врати некои зборови и фрази што ги пишав на статијата за македонски јазик, и за романизација на македонската азбука? Поздрав --MacedonianBoy 22 Gusht 2008 19:47 (CEST)

Minative 2 nedeli sum bil vo odmor (doma) vo Makedonija i ne sum imal pristap kon internet celi 2 nedeli i sega pravam revizija na nad 3000 statii i si odam od po starite do po novite pa ni ne sum gledal sto se slucilo denes i vcera tuku sum rabotel kako sto rekov na po starite, ali ne se sekiraj denes ili utre ke ti odgovoram (oti sega nemam vreme). Puntori 22 Gusht 2008 21:27 (CEST)
ОК, на здравје одмор.--MacedonianBoy 22 Gusht 2008 22:09 (CEST)

Pse te duken zhkarravina materialet e mia, un lodhem aty duke pasuruar me materiale per shume kengetare dhe aktore q eme para as nuk ekzistoshin, kurse ti as ta din per faleminderit. Pastaj shiko veten tate, qe gjoja e mban veten per patriot dhe na shkruan materiale ne serbisht.217.24.240.182 26 Gusht 2008 09:24 (CEST)Deni22

Artikulli Redakto

Jo ideja ishte, qe meqe punojme ne sq.wikipedia qe eshte komplet shqip, nuk kemi pse te fusim materiale ne serbisht a maqedonisht ca eshte ajo. Nejse, puna eshte se une kete e bej pe rte pasuruar faqen tone, dhe te them te drejten nuk kam shume kohe qe te merrem edhe me perpunimin, por thjesht dua ta pauroj ate, sepse ka shume gjera qe mungojne, dhe mugese informacioni. A mund te me tregosh se si mund te vendose te nje foto? Deni22 26 Gusht 2008 10:30 (CEST)Deni22

Stampat Redakto

Kishte qenë mirë që stampat Stampa:Pastruesi dhe Stampa:Për përmirësim të bashkohen në një stampë të vetme, pasi që detyrën e kanë të njëjtë, sepse kështu siç janë tani vetëm sjellin konfuzion. --Λeternus 26 Gusht 2008 17:32 (CEST)

Për mendimin tim, "Pastruesi" duhet të griset --Cradel 26 Gusht 2008 18:16 (CEST)
Jam dakord me ty. --Λeternus 26 Gusht 2008 18:21 (CEST)
Atehere le te griset. Puntori 26 Gusht 2008 20:25 (CEST)
Tani të gjithë artikujt që kanë nevojë të përmirësohen e kanë Stampa:Për përmirësim, ndërsa stampën:Pastruesi e grisa. --Λeternus 27 Gusht 2008 00:45 (CEST)

Doja te dija se si mund te ngarkohet nje foto, qe nuk ndodhet ne wikipedia?

Nese nuk eshte ne wikipedia shih mos eshte ne projektin Commons (eshte projekt si moter i wikipedia-s dhe eshte njet sikur te jet fotoja ne wikipedia).
Nese nuk eshte as atje, atehere tani sikur qe je duke shikuar ekranin ne anen e majt linku i dyt nga posht shkruan "Ngarkoni skeda", kliko dhe aty mundesh me ngakru foto. Puntori 28 Gusht 2008 09:31 (CEST)

zhvendosje teksti Redakto

Nje pjese e tekstit nga faqja Profesor u zhvendos ne faqen Universiteti i Vizionit Evropian meqe kishte lidhje me shume me kete faqe.

Ska nevoj te arsyetohesh,. Puna e mire, mire se vie. Ti vetem vazhdo me te mire, une sjam asgje me shume se nje editues si ti, vetem me mundesi administrimi. :) ... Puntori 1 Shtator 2008 00:47 (CEST)

Krijim apo shkrim? Redakto

Tung Puntori! Po eshoh se je duke intervenuar në faqet e shkrimtarëve duke ndryshuar fjalën “krijim” me fjalët shkrim apo vepër dhe foljen ‘krijohet’ me paraqitet zhvillohet etj. Duhet të kesh kujdes sepse shpeshherë ndyshimi i këtyre fjalëve i jep kuptim krejt tjetër gjithë fjalisë. Në anën tjetër vetë shkrimi nuk do të thotë se është krijim, ai mund të jetë edhe diskursiv, administrativ, gazetaresk, publicistik etj. E nuk do të thotë se është krijim artistik poiesisUlisi 4 Shtator 2008 15:22 (CEST)

E kuptoj dhe e di se mund te bie ne gracke ne disa raste, por perdorimi i fjales krijim eshte bere i zakonshem edhe pse te shkrarit e nje vepre letrare, te publikuarit e nje albumi muzikor, te luajturit e nje roli ne film, te pikturuarit e nje pikture, te zbuluarit e nje sendi, tegjitha po futen ne krijime gje qe eshte e pa kuptimt. Asnje nga veprimet qe ceka nuk kan te bejne me krijim ne kuptimin e plote te fjales, por vetem e mveshin ate fjale si vyrtyt qe mendoj se eshte i pa merituar.
Gabimet e bera ne kete drejtim eshte mire te me ndihmoni duke i permiresuar. Flm per verejtejn. Puntori 4 Shtator 2008 15:34 (CEST)

Kthimi i ndryshimeve të user:CUSENZA Mario Redakto

Tema është ende duke u diskutuar në Kuvend, dhe nuk mendoj se është mirë të ndryshohet tani për tani asgjë, përderisa kjo çështje të zgjidhet. --Λeternus 5 Shtator 2008 13:06 (CEST)

Akoma tema pa u rihapur, keso lloj temash per keso lloj artikuj ishin te hapura me heret dhe CUSENZA Mario as nuk ka mar parasysh ate dhe ka shkuar ne futjen e stampes per grisje. Pra kij parasysh kete, ose nese jo, atehere shih arkivet e diskutimeve ne kuvend. Puntori 5 Shtator 2008 13:16 (CEST)
Ju mund te i grisni ato struktura meqe po deshironi, vetem une ju kisha preferuar me mire te editoni ndonje artikull se sa te prishni ndonje strukture, sepse ajo qe eshte sado qe te jet e zbrazet i ndihmon ndokujt, kurse ajo qe nuk eshte nuk i ndihmon askujt aspak. Puntori 5 Shtator 2008 15:00 (CEST)

Une e kam bere Taken (film) per arsye se eshte edhe seria televizive po me te njejtin emer--Niki007 13 Shtator 2008 15:42 (CEST)

Zakonisht une titujt qe po kan praprashtes me kllapa atehere po tentoj te i ridrejtoj ne titullin pa prapshtesen ne kllapa dhe nese eshte i lire atehere ridrejtimi kryhet, kjo me eshte bere shprehi sepse disa tituj edituesit po i marrin nga wikipedia anglisht dhe si te till po i editojne ne shqip pa patur nevoj per prapashtesen. Ne ket rast une e pash se "Taken" nuk ishte titull kthjellues, por ishte i zbrazet dhe e ridrejtova pa mos e ditur se ka edhe materiale tjera me te njejtin titull. Kerkoj ndjes per mundin qe ua kam bere te e riktheni. Shpresoj ne mirekuptim. Puntori 15 Shtator 2008 00:44 (CEST)
Ja e rregullova artikullin e kthjellimit Taken, kete mund te e riorganizosh ashtu si mendon se eshte me se miri. Artikullin ten e ridrejtiva tek Taken (2008). Pershendetje. Puntori 15 Shtator 2008 01:01 (CEST)
Faleminderti nuk mendoj se kam nevoj te prek me diqka rreth titullit me rendesi edhe qe e ke bere faqen e kthjellimit dhe lexuesit do ta kuptojn. Pune te mbar FLM.--Niki007 15 Shtator 2008 03:15 (CEST)

krijimtari Redakto

Sorry asgje personale, dhe togfjaleshi "Oj shqipe" nuk ka konotacion negativ tek une, por vetem terheqje vemendje.


1. Veprimtaria e gjallë e njeriut për të krijuar vlera materiale e kulturore në fusha të ndryshme të jetës, puna që bën njeriu për të shndërruar sendet e botës në vlera të reja të dobishme për shoqërinë; veprimtari krijuese. Në kulmin e krijimtarisë. 2. Tërësia e krijimeve letrare, artistike a shkencore të një njeriu, të një grupi njerëzish ose të gjithë popullit. Krijimtaria letrare (artistike, shkencore). Krijimtaria gojore e popullit folklori. Shtëpia e kulturës dhe e krijimtarisë popullore.


Nomadi Redakto

Hello, the leader of italian music band Nomadi was Augusto Daolio, not Augusto Aglio.

Where are you from?

Maybe, but we don't have article Nomadi in sq.wikipedia, so what's your point`? Puntori 17 Shtator 2008 23:06 (CEST)
Yeah, I saw it, ok u have changed so i'ts ok. Please contact the editors of that article, because I don't edit it. Puntori 17 Shtator 2008 23:27 (CEST)

reduktimi i materialeve Redakto

Perse mi ke reduktuar informacionet qe kam shkruajtur per shume aktore te huaj? Dhe shteti eshte Venezuela, jo Venecuela...Mos meendo se je shume i mencur dhe i din te gjitha... Une jam lodhur duke pergatit materialet dhe ti i heq...BRAVO Siper eshe shkruar dhe nuk eshte nenshkruar nga Deni

Hahaha,
Jo gabim e ke, nuk jam duke thene se jam i mencur dhe asnjehere nuk e kam thene kete. Ndodh qe kam kthyer artikuj, ndodh edhe qe kam kthyer edhe gabimisht, por per te komentuar gjerat duhesh cekur se cilet artikuj i kam kthyer une sepse secili artikull ka arsyen e vete pse eshte kthyer.
Pastaj cfar lidhje kam une me artikullin Venezuela ? Kete spo mund te e lidhi.
E respektoj mundin dhe lodhjen tuaj per te edituar dhe nuk e perbuzi asesi. Puntori 19 Shtator 2008 11:40 (CEST)
P.S. Sic duket je editues i rregullt. Kur te diskutosh hyn me "ID" tende te e di se cka ke edituar dhe mos shkruaj si anonim se nuk i ka hije. Puntori 19 Shtator 2008 11:44 (CEST)

reduktim Redakto

Po shume maeriale e mia si Barbara Mori, Mariela Alcala etj...jane hequr fare, biografia, jeta etj... Dhe nga historiku shof qe i keq heq ti, dhe perseri gabim qe ke bere ti sepse shteti eshte Venezuela, dhe jo Venecuele, shikoje mire. Te lutem mos mi redukto... Siper eshe shkruar dhe nuk eshte nenshkruar nga Deni

Po i pash keto artikuj qe i permende dhe nuk kan asgje te keqe. Keto une i kam rregulluar sepse ti nuk e kishte bere ate. Pastaj largimi i disa informatave te pjeserishme eshte ber sepse fillimi i artikullit nuk ka te bej asgje me informatat vijuese. Behet fjal ne artikull per kengetar ose artist e i ka 2 fjali artikulli 1 prezntim e fjalia e dyte kush me ke u martu sa fmi i ka. Kjo ska estetik, kjo eshte paraqitje forumi ose i nje artikulli ne gazete, por jo enciklopedike.
Pastaj, ti nuk mund te ma ndalesh mua redaktimin sepse une e bej per te mire, nese mendon se une po i coj punet prapa atehere paraqite ne Wikipedia:Kuvendi. Bile mund te kerkosh atje (nese mendon se duhet) qe te me hjekin mundesine e administrimit, bile ne fund nese mendon se aq po pengoj mund te kerkosh edhe te me bllokojne pas heqjes se privilegjit, por asesi smund te me ndalosh te redaktoj per te mire. Kete gje as une ty smund te ta bej.
Sa i perket termit Venezuela, ndoshta e kam shkruar ndokund gabim, kjo ndodh, por mir qe je ti e te tjeret dhe permiresojne. Nuk e shoh une tragjike aq sa po e komenton ti.
Sa per fund dua te te them se une skam agje kunder teje, por jam kunder artikujve te pa rregulluar dhe i rregulloj, shpresoj ne mirkuptim. Puntori 19 Shtator 2008 14:23 (CEST)

Lista e telefilmave Redakto

te lutem edhe dicka, para ca koheh kam shruajtur nje material , lista e telefimave, por ma kane hequr dhe mi kane bere #REDIRECT tek lista e seriveqe ka permbajteje tjeter, dhe ma kane humbur, por per mendimin tim materiali im eshte shume me i plote dhe jep te gjithe telefilmat me te bukur ndervite. te lutem bej dicka...

Shih ketu: [[2]], kopjoj ato filma qe nuk jan tek Lista e serialeve dhe vendosi aty. Puntori 19 Shtator 2008 15:03 (CEST)

Umbenennung eines albanischen Accounts Redakto

Hallo Puntori,

wie ich hier erfuhr bist du Bürokrat in der albanischen WP. Ich hoffe daher, dass du mir weiterhilftst.

Ich habe vor einiger Zeit meine Benutzerkonten in verschiedenen WPs zu einem single user login verschmolzen. Dieses tool zeigt mir dabei, dass in der albanischen WP bereits ein Account mit demselben Namen besteht, der jedoch 0 Edits aufweist. Hier steht, dass man in einem solchen Fall einen lokalen Bürokraten bitten kann/soll den entsprechenden lokalen Account umzubenennen, damit der single user login einen Account in der albanischen WP generieren kann.

Vor einiger Zeit habe ich mein Anliegen hier schon einmal vorgetragen, jedoch habe ich leider Steward und Bürokrat durcheinander bekommen und es gab bisher leider keine Reaktion. Daher meine Bitte: Kannst du bitte den albanischen Benutzer Përdoruesi:Beck's umbenennen, damit mein single user login in der albanischen WP einen Account erstellen kann. Danke schon einmal für deine Hilfe. --de:Benutzer:Beck's

Hi,
I don't write very well German so I'll do it in english.
I renamed the user Beck's into Becks so Beck's now is free to be marged. If that's not so, write me again and I'll se what to do.
Regards Puntori 19 Shtator 2008 16:31 (CEST)
Thank you very much. It has obvously worked. Greatings from Germany.--Beck's 19 Shtator 2008 16:33 (CEST)

pse i heq? Redakto

kam shume materiale qe i kam modifikuar sot, dmth duke i shtuar informacion dhe ti i ke hequr? laptopi im eshte i tille qe nuk e permban germen ë dhe nuk mund te behen kombinime me tastin ALT. Te lutem vendsosi perseri materialet e mia, dhe nqs don beji pastaj modifimet me germat ë...Deni22 24 Shtator 2008 15:42 (CEST)Deni22

Nuk kam larguar asnje material tendin, vetem te paralajmerova, kurse modifikimet cfar i kam bere nuk i kam bere per shkak te shkronjes ë. Kurse sa i perket kombinimit me tasten ALT, ka metoda tjera te cilat mundesh me i perdor. Puntori 25 Shtator 2008 00:05 (CEST)
Sigurisht që ka, thjesht mbaj butonin Fn+Alt+1+3+7 etj., dhe mos harro "Num Lock" --Cradel 30 Shtator 2008 13:34 (CEST)

Urime Festa e madhe Fitër Bajrami 2008.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 30 Shtator 2008 10:09 Redakto

Faliminderit, gjithashtu urime edhe juve. Puntori 1 Tetor 2008 11:33 (CEST)

Sellca (Tetovë) Redakto

A mund ta rregullosh këtë problem këtu? --Λeternus 4 Tetor 2008 22:37 (CEST)

Largimi i figurave Redakto

Ej shogu kush jeni ju si pike se pari sua ta di qe ma ndryshoni artikullin tim ne "Rramanlia", ju qenksheni nga llojani me sa e pash, po ma detajisht ju qfra te drejte keni qe te ma ndryshoni artikullin tim, une e kam ber PrintScreen mbi aplikacion ajo nuk eshte e ndaluar me se a di une po, adhe nje her mos ma ndryshoni faqen se nuk eshte emire te beni gjera te till , me sa e pash une ju shum logo kishit fut ne wikipedia, ku te drejten nuk e keni per ti fut ato llogo, ok mirupafshim dhe me kthe pergjigjen se kush dhe qfar te drejte ke ty per ti ndrishuar atikujt.... Editoi Përdoruesi:Gazmendisufi në një pjese të profilit.

Pershendetje
Fillimisht te te informoj se diskutimin tend e barta ketu sepse atje ku e keni postuar eshte pjese e diskutimit mbi fotot qe kam kombinuar vete.
Artikulli Rramanlia eshte artikulli mbi fshatin Rramanli, pra nuk eshte as i yti as i imi (as artikulli Llojani nuk eshte i imi :D). Kete artikull e editon dhe permireson cdonjeri qe ka informata te sakta e me vlere per tu vendosur me qellim qe te tjeret te kene infomata te sakta mbi kete fshat.
Meqe tani pjesa e pare eshte e qarte eshte me leht te kuptohemi rreth editimit tuaj.
Fotografite tua jane screenshot, keto screenshot te hartave jane te ndaluara, nese sheh he wikipedia shqip screenshot te hartave te marra nga Google Inc. me lajmero se une do t'i grisi (nese nuk i kam pare deri tash). Editimi yt eshte i pa pranueshem sepse ka material (fotografite) te pa rregullt. Sidoqofte ju nuk keni shtuar asgje ne keto 2-3 editimet qe keni bere pervec fotove qe keni vendosur e ne te cilat keni shtypur dhe emrin tuaj, gje qe eshte kunder rregullave te wikipedias. Ne artikull nuk duhet te figuroj asnje emer, as kush e ka editu artikullin as kush e ka permiresu. Keto gjenden tek pjesa historiku.
Une jam vetem nje editues i thjesht si ti. Ajo qe me dallon eshte se une kam ketu pervoje me shume (editoj intenzivisht qe nga prilli i vitit 2006) dhe une jam administrues qe me mundeson qe artikujt e pa rregullt dhe fotot e pa rregullta te i grisi. Gjithashtu aksesi i administrimit me mundeson qe edituesit qe bejene probleme te i bllokoj.
Me shume rreth meje shih KETU, nese don te dish kush jan administruesit tjere shih KETU, nese mendon se jam duke te te bere te pa drejte atehere mund te diskutosh tek KUVENDI (ketu e shtjellojn problemin administruesit tjere dhe marrin vendim nese e ki me te drejt ose jo.).
Tung Puntori 11 Tetor 2008 18:17 (CEST)


За мојата страница Redakto

Како прво никој не те нарекол наци, туку тоа е кратенка од националистички. Второ јас незнам кој кому провоцира. Па зар несмеам јас да си ставам знаме и да кажам кој сум и од каде сум? И за да испадне работата по фер, дури се обидов и на албански да напишам. Дали напишав јас нешто нацредливо за твојот народ, или едноставно те бодат зраците на сонцето во очи. Како прво оди ти на македонската википедија и види ги тие текстови и лавови на бугарските корисници, и сл. Нив никој не им брише или блокира. Некого можеш да блокираш ако има само контроверзни уредувања, а не ставање зборови во својата корисничка страница. Ако сонцето мое било националистичко, тогаш што е со орелот твој. Исто е симбол на држава и народ. Ако оваа википедија е на албански јазик, тоа не значи дека е под албанските закони, туку како и сите, а и македонската исто така се од Флорида, Ју Ес Еј. Трето бујрум be vllaçkë и ставај орли на мк вики, и ќе видиш дали некој нешто ќе ти рече. И на крај испаднав будала кој шири национализам, а цело време се обидував да проширам некои „албански страници“ на мк вики, Косово и сл. Едноставно со твојата ксенофобија, која е зголемена со улогата на админ човек неможе да придонесува. Ајде македонецу од Куманово пишувај на мк вики, прошири нешто, дај нешто да научиме за албанците. --Raso mk 12 Tetor 2008 20:49 (CEST) P.S. На нашата вики нема статија за ОВК (иако секаде е напишана за терористичка органиизација која ја нападна македонија, кај нас не е ни споимната). Да бевме ние националисти таа ќе беше избрана и добро напумпана страница за терористичка група

Поздрав,
како прво јас не ги ѕнам твоите скратенки па тоа веке имаше смицла во склоп на другиот дел што ја имаше напишано, како и да е нека биде оти си мислел на националист.
Околу провокацијата нема дилема и нема простор за спротивно мислење али јас пак ке ти разјаснам. Мене не ми смета знамето ни грбот ни ништо од Република Македонија, ако веке си приметил јас сум граѓанин на ова место. Во спротивно, јас го сакам ова држава како што човек го сака родното место. Баш за ова причина јас никогаш во моето место на мк.википедија не сум ставил реченици како тебе, на пример: Голема Албанија. Албанија моја мајка. идр. идр. идр. Со сето мое достоинство сум реагирал како возрасен и како човек што ги почитува другите и сум се презентирал едноставно и беѕ провокации (јас во мк.википедија имам повеќе статии обработено но со друго корисничко име кое веќе не ја користам али никогаш не сум провоцирал ни директно ни индиректно.
Веќе ова е навредливо. Кценофобија. Интересно мислено и речено. Сакаш да играш со карти на навредување и пак да се криеш зад зборовите на така наречена моја „нази„. Како и да е, јас не ти сметам да придонесуваш во сќ.википедиа или од сќ.википедија во мк.википедија туку јас само цакам да спречам навредувања и мржење. Колку сме или сте великод(о)ушни околу елементи на национална навредливост не треба да ми зборуваш ни збор. Јас сум студирал во скопски универзитет, имам пријатели македонци и знам што и како се мисли од една кон друга страна и вис верса (Види овде mk:wiki/Категорија:Терористи, ни бин ладен не е во ова листа, смешно, а ти мене ми кажуваш великодушност.). Да сте биле и да сме биле како што ти претендираш да сте не би дошој цитуацијата до 2001, али ова не ме интересира.
Како и да е, мојата цел не е да здобијам непријатели туку пријатели и не “борба“ туку мир и спокојност. Така да знаејки нашата македонска ситуација и нашите мозоци јас не отварам статии за ОВК, Војната на 2001 година идр. идр..
Не си мисли оти паметно е да постапиш како си почнал, и да навредуваш толку отворено и “великодушно“ како овде горе. Јас сум стрплив и имам позитивно мицлење за дискуција али ако вака цо навредувања продолжуваш тешко оти ке можам да те поднесам.
Поздрав. Puntori 12 Tetor 2008 21:29 (CEST)
Само да ти кажам дека ќе си го вратам сонцето кое на никого не смета, ниту некој се пожалил, ниту некој рекол нешто. Уште нешто ке ти речам и сметам дека дискусијата е завршена. Јас околу сонвето напишав „Моето сонце, моја душа, Македонија засекогаш“. Ако толку ти смета, значи ли тоа дека имаш проблеми со целовитоста на Македонија. Проблеми од типот, „ма какво знаме, јас не ја признавам оваа или тоа е Илирида, како што би рекле моите сограѓани од Тетова“? На крај објасни ми што има националистичко и навредливо зџа да знам да не го употребувам? Позз--Raso mk 12 Tetor 2008 21:38 (CEST)
Гледам оти политички стоиш добро (тоа што ја напишав горе ни не си се обидол да ја дискутираш). Билокако, јас уште еднаш ке ти кажам оти јас сум граѓанин на Р.М. интересно е што знамето и други те ствари не ми сметаат, ова го спомнав и на претходната дискусија што ни не си ја читал. Ако тоа знаме ја ставиш овде и тоа со специална големина па пишуваш текст како што веќе ци го направил тоа е провокација. Гледам оти си решил да ја ставиш а јас ке ти кажам аоти ако ја ставиш јас ке те блокирам а ти поссле кај што сакаш жалисе, штом ова игра сакаш патриотско националицтички да ја играш. Puntori 13 Tetor 2008 00:04 (CEST)

Udhezuesit Redakto

Pershendetje. Nese me pyet edhe mua, po me pelqen :Wikipedia:Udhëzuesit Planeti 14 Tetor 2008 18:46 (CEST)

Sigurisht qe me intereson mendimi i secilit, por qe nuk mendova se eshte akoma koha qe kjo ide te paraqitet ne kuvend. Falmenderit per pergjigjen. Puntori 14 Tetor 2008 19:44 (CEST)

Si konkluzion Redakto

Te lutem me thuaj artikujt e mia qe sjane te sakte dhe une do ti korrigjoj dhe qe kendej e tutje do te jene te perpunuara. Po per sa i perket artikujve qe kam bere un deri tani, thjesht ka munguar shkronja ë, kane qene te perpunuara, jo thjesht te perkthyera. Normale qe baza ka qene ne gjuhe te huaj sepse nuk ke ku ta marresh tjeter, por kan qen te perpunuara.

ok thjesht me thuaj listen e punimeve te mija qe duhen korigjuar...falminderit 217.24.240.186 16 Tetor 2008 12:00 (CEST)Deni22

Pershendetje,
ju jeni nje "IP adrese" dhe jo nje perdorues dhe sipas kesaj IP me te cilen tani jeni pergatit nuk keni asnje punim pervec postimit qe me keni bere mue, pra nuk mund te e di se cilat punime i keni bere ju. Sidoqoft ju mund te i gjeni punimet tuaja tek kategoria e punimeve per permiresim.
Nese une ju kam grisur ndonje artikull, ju lutem ma tregoni titullin dhe e rishqyrtojme.
Pershendetje Puntori 16 Tetor 2008 14:09 (CEST)

Perdorimi i dialektit Redakto

Pershendetje.desha të them që po ia latë në dorë njerezve që flasin me dialekt dhe me gabime ortografike te mbushin wikin, vate kjo punë.flm

Deshira dhe mundesia jane te ndryshme. Ne po deshirojme dhe po mundohemi te punojme ne drejtim te pasurimit te wikit edhe ate ne gjuhen e paster letrare, por kjo eshte e pa mundur pa ndihmen tuaj, pra angazhimi i tegjitheve eshte te permiresohet gjuha e te shkruarit ketu. Puntori 25 Tetor 2008 23:23 (CEST)

Twe lutem shikoje artikullin Tivari dhe Bari (Mali i Zi) dhe vendos per njerin nga keta sepse jane te njejt.Mendoj se me e udhes kishte me qene te mbetet Tivari. Veq kishte me qene nmire qe materiali nga Bari te bartet te Tivari dhe te kompletohet. Do te ishteme mire. Te pershendes.Planeti 28 Tetor 2008 17:11 (CET)

Të lutem shikoje artikullin Tivari dhe Bari (Mali i Zi) dhe vendos per njerin nga keta sepse jane te njejt.Mendoj se me e udhes kishte me qene te mbetet Tivari. Veq kishte me qene nmire qe materiali nga Bari te bartet te Tivari dhe te kompletohet. Do te ishteme mire. Te pershendes. Planeti 28 Tetor 2008 17:12 (CET)

Unë i bashkova arikujt në nji ty te mbetet ta pastrosh, artikullin e Bari (Mali i Zi). Planeti 28 Tetor 2008 17:20 (CET)

U kry, ti kur ke ndonje situat keshtu, artikullin te cilin don te e zbrazesh, shkruaje #REDIRECT [[]] keshtu qe edhe ai qe zbrazet mbetet si ure kaluese per tek artikulli qe mbetet. Puntori 28 Tetor 2008 18:45 (CET)

Redaktimi Redakto

mendoj qe do ish me mire qe per menyren se si do redaktohen zerat.psh: amerika.te vendosi vetem nje njeri,per arsye qe mund ti dini.Dhe do ta dija shume per nder qe te vendosni te pakten fotot per titujt qe nuk jane shkruar akoma.kete gje mund tia kerkojme dhe administratorit.flm

Nuk e di a te kam kuptuar sakt, por po pergjigjem aq sa kam kuptuar.
Ne nuk mund qe te themi qe nje editues (njeri) te editoj nje artikull te caktuar dhe te tjeret te rrin me nje ane. Kjo eshte enciklopedi e lire dhe materialet i redakton ai qe ka informata. E drejta e editimit te nje artikulli nuk mund ti ndalohet askujt.
Qe te llogaritet artikull nje material nuk mund te ket vetem 1 foto, por duhet te ket te dhena qe e identifikojne artikullin dhe bejne sadopak fjale per ate teme. Puntori 28 Tetor 2008 20:17 (CET)

Miredita,

kam krijuar dy here faqen "Kimia makromolekulare", dhe dy here eshte fshire. Pse? Nese eshte fshire sepse teksti eshte i shkurter, te lutem leje kesaj rradhe se sapo te kem kohe do vazhdoj editimin derisa te jete tekst i plote.

Nje pyetje: une kam tastature gjermane dhe nuk mund ta bej kollaj shkronjen ë. Ka ndonje menyre te shpejte?

Edhe nje pyetje: Ne profilin tend eshte edhe nje foto e sakarozes, ke ndonje lidhje me kimine apo eshte thjesht hobby?

Pershendetje hydrocyanic

Pershendetje,
me vjen mire qe merrni kohe te editoni tema mbi te cilat keni njohuri. Artikulli qe keni filluar është grisur sepse shume artikuj te tille hapen dhe nuk kan asnjë kuptim si te tille. Pastaj këto kohe tek Wikipedia:Kuvendi kemi debat rreth grisjes se te gjithë artikujve qe kane shume pak te dhena, ose nje definicion te thjeshte te shkruar sipas diturise se edituesit. Pra, sepaku nje artikull duhet te ket nje definicion shkencor te bazuar ne fakte dhe te ket referenca.
edhe une kam tastature gjermane per shkrimin e ë përdori Alt+123, për Ë Alt+0102, per ç Alt+135 dhe per Ç Alt+128.
Jo nuk kam lidhje asgje me kimi. Puntori 23 Nëntor 2008 22:46 (CET)

Rregulloma kete tabele ne artikullin: Demografia e Kosovës - Lëvizja natyrore e popullsisë

viti nr. i pop. shtimi

2003 2 016 000 25577

2004 2 041 000 28664

2005 2 070 000 30011

2006 2 100 000 26708

2007 2 126 000 26431 Te te faleminderoj.Planeti 25 Nëntor 2008 17:13 (CET)

U kry. Puntori 25 Nëntor 2008 21:26 (CET)

Grisja e disa artikujve Redakto

Artikujt si Kafsha agresive, Kafsha e egër gjahu etj. që ke kërkuar të grisen në kuvend prap se prapë nuk janë grisur, edhe pse atje është votuar pro kësaj çështjeje. Këta artikuj ende e kanë stampën "grise". Të grisen apo t'ju largohet stampa? --Λeternus 30 Nëntor 2008 22:21 (CET)

Te grisen. Vendimi eshte marre dhe keto artikuj jane pa kuptim sepse jane vetem nene te nje ligji. Nda perdoruesi Dan kerkova ne kuvend edhe nje sqarim perse i don ato artikuj te rrine ai nuk u pergjigj, sic duket nuk ka nje sqarim konkret. Nuk jane vetem ato artikuj qe duhet grisur. Ketu e ke listen e plot qe duhet grisur: ketu.
Nga kjo liste NUK DUHET GRISUR artikuj me poshte si dhe disa artikuj tjere qe nga neni jan zhvilluar dhe kane material me shume, dmth jane punuar nga editues, pra artikujt qe duhet grisur jane mbi 250:
Korniza Kushtetuese e Kosovës
Fondi i Kosovës për Mjedis
Fondi i Konsoliduar i Kosovës
Buxheti i Konsliduar i Kosovës
Arkivi i Kosovës
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës
Tregu i Kosovës
Agjensioni Kosovar i Antikorrupcionit
Gazeta Zyrtare e Kosovës
Shoqëri Tregtare të Kosovës
Agjencia e Kosovës për Mbrojtjen e Mjedisit
Federata e Peshkatarëve të Kosovës
Pershendetje. Puntori 30 Nëntor 2008 23:53 (CET)
A mund t'mi tregosh të gjithë artikujt e asaj liste të cilët NUK duhet grisur? E di se kjo merr kohë mirëpo nuk dëshiroj që kjo punë të stagnojë... --Λeternus 1 Dhjetor 2008 15:31 (CET)
Te them te drejten ashtu do tme binte me leht une ti grisja, sepse do te duhet me i hap te gjithe dhe me i shiku.
Mendoj qe ti kete mund te e besh dhe te i grisesh, une do te vazhdoj me grisje por njehere nuk kam kohe, gjer me tani diku mbi 100 i kam grisur para do kohe.
Ti hapi artikujt dhe vleresoje se duhet apo jo te griset duke vleresuar: A eshte titulli ne rregull?, A eshte materiali vetem pjese e ligjit apo eshte shtuar me shume? A eshte ndonje definicion i ndonje instituti te Kosoves? (keto mendoj se duhet lene).
Pra duke marr parasysh keto kritere kryesore e vlereson se nese materiali eshte i mire sa per fillim edhe pse eshte pjese e ligjit atehere lihet, nese ai material titullin e ka jo te pranueshem atehere zhvendose e keshtu me radh. Puntori 1 Dhjetor 2008 16:00 (CET)

Azia Jugperëndimore Redakto

Azinë Jugperendimore - Lindja e Mesme

shiko kam gabuar e kam fshi tekstin qe ka ekzistu per Azinë Jugperendimore, , Ktheje nese mundesh teksitin qe ka qen e fshije kete te Lindje së Mesme . me fal. Planeti 5 Dhjetor 2008 15:03 (CET)
OK Puntori 5 Dhjetor 2008 15:09 (CET)
U kry. Puntori 5 Dhjetor 2008 15:15 (CET)

SUL request: Aurora Redakto

Hello! I own the SUL account for username Aurora. The username is taken here, but this account has 0 edit. Could you please consider renaming this account? Please see my talk page on meta for confirmation. Thanks in advance. Aurora@meta (talk) 6 Dhjetor 2008 05:13 (CET)

Hello,
All I can do is to open a discussion and vote about it. See here. Puntori 6 Dhjetor 2008 10:56 (CET)

Buonasera, per favore potresti aiutare Lola Pagnani? Redakto

Buonasera a te. Saluti dalla Calabria! Ti scrivo in merito all'articolo della mia amica. Se per cortesia potresti tradurre in albenese la sua biografia. In cambio ti aiuterò con il mio italiano. Sono biografo e geografo sulle edizioni italiana, siciliana, francese, napoletana e spanish. Nell'attesa di una tua certa risposta ti ringrazio in anticipo! Anche per parte di Lola!--Lodewijk Vadacchino 11 Dhjetor 2008 21:26 (CET)

Good evening, please Lola Pagnani would be able auitare?

Good evening to you. Regards from Calabria! I write you regarding my friend's article. If out of politeness you could translate in albenese her biography. In change I will help you with my Italian. They are biographer and geographer on the editions Italian, Sicilian, French, Neapolitan and Spanish. In attends him of one certain answer of yours I thank you in advance! Also for part of Lola!--Lodewijk Vadacchino 11 Dhjetor 2008 21:26 (CET)

Done, but there are no facts about this story written in this article. I have added {{fakt}} so in those places you should add references.
Kind Regards, Puntori 11 Dhjetor 2008 22:34 (CET)
Thanks of heart! Please you could write her in Serb, Macedonian, Croatian and Bosnian? I will also translate the article Fruit salad in Neapolitan, Venetian, Piedmontese, Milanese. Then if you tell me what biography interests that I translate in Italian and the dialects, Spanish and French. you also ask. You can remove the template they are information that she has given me. Thanks still in advance!--Lodewijk Vadacchino 13 Dhjetor 2008 15:02 (CET)
Which is the source from where you have taken this biography? Please post me here that link so I can add in the place of the templates because there are facts needed. Puntori 13 Dhjetor 2008 17:42 (CET)
 • www.lagrottaazzurraevoitutti.forumcommunity.net/?t=15139487 see here, can you translate in other languages? Thanks—Lodewijk Vadacchino 13 Dhjetor 2008 22:15 (CET)
I'm sorry to say, but this is an forum article and can not be used as a strong article. Anyway I'll use this pages as an temporary article (argument) as a source, until some more serious article is found. (Forum article are not such strong, factious encyclopedic argument.) Puntori 14 Dhjetor 2008 06:50 (CET)
I just tried to add that link and saw that , that link is not accepteed in wikipedia, find some other source as an agrument for this article. Puntori 14 Dhjetor 2008 06:56 (CET)

tung... Redakto

Tungjatjeta punëtor... doja te thoja qe nuk kisha qëllime te kiqija por nuk kam përvojë në wikipedi. nëqofte se dëshiron me jep ndonjë këshillë per redaktimin e "Masmedia"

Pershendetje,
une mendova se ti vetem e ke shkruar at rresht dhe me e ke lene per ate e grisa sepse eshte shume pak material qe te llogaritet artikull.
Kemi patur debat ne Kuvend qe artikujt e shkurter te grisen, por erdhem ne perfundim qe ata qe krijohen te shkurter te grisen dmth te mos shtohen.
Une te sugjeroj qe fillimisht kur shkruan per nje teme te e definosh shembull cfar jan mamediat , pastaj te shtohet historia, shtrirja, teknologjia, mjetet, llojet, funksioni, dikimi etj dmth te hapen nentema keshtu qe artikulli te kete struktur.
E gjith kjo duhet percjellur me sa me shume referenca qe eshte e mundur, sa me shume referenca qe futen aq me i sakt merret artikulli sepse ka burime nga jan marr informatat.
Se fundi te kisha preferuar qe nje teme te caktuar te e punosh duke perdorur materiale te ndryshme, libra, revista, faqe interneti (serioze dhe jo diskutime forumesh) ose shum mire eshte qe nese e njeh ndonje gjuhe te huaj te kerkosh per ate teme material nga ajo gjuhe dhe te e perkthesh dhe te i shtosh informata tjera nese ke.
P.S. Tani po e kthej artikullin Masmedia dhe ti punoje une do te te ndihmoj me permiresime keshtu do te njoftohesh me mire me wikipedian.
Pershendetje, Puntori 15 Dhjetor 2008 21:15 (CET)

Shum falemderit... do përpiqem të gjej materiale të sakta.

Nese e njeh anglishten KETU e ke nje artikull qe mund te e perkthesh. Nuk eshte patjeter i teri te perkthehet, por sa me shume qe mundesh aq me mire. Puntori 15 Dhjetor 2008 21:26 (CET)

faleminderit... dëshira është të ndihmoj dijen tonë, të shqiptarëve.

Lista e llojeve të kafshëve Redakto

Isha duke e analizuar këtë redaktim mirëpo nuk po e kuptoj. A mund të ma sqarosh? --Λeternus 20 Dhjetor 2008 19:32 (CET)

Ky lloj i listes eshte i gjate dhe nese do te shtoheshin te gjitha llojet e kafsheve ne nje faqe te vetme do te behej nje liste e gjate keshtu qe shume lista te ketilla i kemi shperndare ne faqe te posacme, pra duke hapur lista me shkronjat e para. Keshtu kjo liste ka stampen e cila permban ne vete faqet me shkronja ku jane te shperndara kafshet sipas shkronjes se pare. Puntori 25 Dhjetor 2008 22:14 (CET)

Kutia e Sebisë Redakto

A dezinformata po qetë këtu a? [3] (sip. dhe pop.)--Hipi Zhdripi 29 Dhjetor 2008 21:41 (CET)

A pom akuzon pro serb a?
Mos u hedh me akuza te kota. Informata e hedhur ne kuti eshte bazuar ne fakte te marra nga CIA - Serbia. Pse kjo informate nuk nuk eshte aktualizuar eshte tjeter ceshje.
Flm per informimin akuzua, ja keto informata po i aktualizoj, duke u bazuar ne te dhenat nga po i njejti butrim. Puntori 29 Dhjetor 2008 22:05 (CET)

Pershendetje! Redakto

Pershendetje!

Jam ´´Mergiiiii´´ nga Kosova, redaktori i Festivalit Europian 2008-09.Zoteri punetor jam mjafte i zhgenjyer per arsye se keni ngelur dhe keni bllokuar vazhdimin e asaj teme per qellime te juaja. Une kam te drejte te redaktoj teme andaj shfrytezimin e kesaj te drejte ma keni ndaluar ju. Si po e kuptoni edhe ju vete une po ju kerkoj te e leshoni ne redaktim te lire perseri ate teme ngase ka ngecur ashtu me lajmet e vjetra. Ju lus te iu pergjigjeni kesaj letre ose te pakten te e lironi temen. Respekt ndaj jush! Mergim Tahiri.

Pershendetje,
arsy e bllokimit te artikullit gjendet ketu.
Une tani po e liroj artikullin, nese ti e kthen artikullin ne gjendjen tende duke i larguar referencat dhe punen qe bera une ne kete artikull atehere perseri artikulli do te bllokohet dhe pastaj do te jesh i detyruar (nese do, kuptohet) te punosh ne faqen e diskutimit dhe ate pune redaktuesit te e hedhin ne artikull. Puntori 5 Janar 2009 14:15 (CET)

Per artikullin Gllogja Redakto

Jane shenuar te dhena te pasakta. Dhe nuk ka mundesi redaktimi. Ju lutemi mos lejoni persona te papergjegjshem te shenojne c'mos neper artikuj vend e pa vend! Me respekt!

Nese ti ke informata te sakta me referenca atehere rregulloje artikullin. Ne nuk mund te i dime nese te gjitha jane te sakta ose jo. Puntori 5 Janar 2009 14:17 (CET)
Kerkoj ndjes, e verejta permbajtjen qe kishte pas artikulli. Heren e fundit qe kam redaktuar nuk i kisha verejtur ato banalitete. Puntori 5 Janar 2009 14:19 (CET)

Përshendetje! Redakto

Përshendetje zotëri S.M. (Punëtor). Ju falënderoj shumë për arsye se i´u keni përgjigjur ankesës sime. Unë jam i ri në moshë ashtu edhe në wikipedia andaj kjo është arsyea që nuk mundja të përputhësha me rregullat e kësaj web-faqeje. Jam plotësisht dakord me ju që kam bërë gabime si p.sh. kam hequr referencat, kam hequr stampat, kam prezantuar vetvetën (Gjë që është e ndaluar), apo gjëra të tjera, andaj i´u kërkoj flaje për këto veprime të pandërgjegjshme të mijat. Por, më duhej kohë derisa të mësoja rregullat dhe të redaktoja një temë në Wikipdia. Ndaj, ju lutëm ta lironi vazhdimin e asaj teme ngase i´u premtoj që nuk do bëj më gabime të atilla (edhepse nganjëherë do kërkoj ndihmë nga ju.) apo edhe të ma ktheni përgjigjien. Me plot Respekt, Mergim Tahiri.

Pershendetje,
une ndjehem shume mire qe sebashku te punojme per shtimin e diturise qe te tjeret lirshem te mund te gjene materiale te sakta e te reja.
Temen po e liroj, mund te e redaktosh.
Pershendetje Puntori 6 Janar 2009 13:43 (CET)

gazeta metropol Redakto

gazeta artikull ka shpik nje lajm dhe dua ta fshij kete

Ku eshte ky lajm i shpikur? Cfar deshironi te fshini? Puntori 6 Janar 2009 18:56 (CET)

kisha pa sdeshir edhe ne gjuh he huaj po sedi,veq gerq,di po si doni perktheni lidhje me fet,te gjith njerzit qe na ka fal i madhi zot jemi nji dhe ne at koh njerzit i kan be kto ndamje ,sekte.,pse me na shti grindje ,dhe ta dini se hasret isa eshte be kurban i njeriut se vet eshte zoti nji eshte biri i mejremes dhe eshte i derguari iallahut ,eekeni pa dhe musa eshte profet dhe i ka fol zoti ,po krejt jena te zotit me hasret isen amin.

Pershendetje,
cka kishit pas deshire ne gjuhe te huaj`?
kerkoj ndejese, por nuk ju kuptova se cfar donit te thoni.
sidoqoft, pershendetje. Puntori 6 Janar 2009 18:57 (CET)

Fjalori Redakto

Tung Puntori, shpresoj se nuk po te pengoj vetem desha te te pyes per ndryshimet tek Fjalori te germat prej A deri tek Gj. I ke hjek ''borders''. A ke menduar se me mire eshte pa borders apo si?

p.s. Urime Vitin e Ri! Zeke 6 Janar 2009 22:07 (CET)
Pershendetje Zeke,
ti sme pengon asnjehere, mos ke dert. Shpresoj se je mir me pun, me shendet e me familje.
Largimi i vijave rrethuese nuk eshte qellimi kryesor edhe pse pa ato vija me duket paraqitja me e thjesht, me serioze.
Sidoqoft, qellimi kryesor i vendosjes se kodit te ri eshte se ai ofron mundesine e rradhitjes se fjaleve ne kolona pa u munduar qe kolonat te i radhisim duke i numruar fjalet si me pare. Pra kudo me mes te listes se fjales te vendoset nje ose me shume fjale tjera, kolonat do te rregullohen vete.
Pra ky ishte qellimi. Nese mendon se vijat kufizuese duhet kthyer atehere me trego dhe do te shoh qe kete kod te e rregulloj ne menyre qe te paraqese edhe vija kufizuese, ose edhe prapavi me ngjyre te caktuar.
Pershendetje. Puntori 6 Janar 2009 23:31 (CET)

Tungjatjeta Puntori,

Mire jemi te gjithe, ka dashte Zoti. Edhe ftohte kemi boll edhe pune boll. Koheve te fundin nuk kam pas shume kohe me u marre me fjalorin se kemi pas shume pune dhe ne shtepi gjithashtu shume pune.
Gjithmone mu ka duk me atraktive ashtu me kolona por gjithashtu edhe ka qene i veshtire numrimi i fjaleve. Mire ke ba qe e ke gjete kete zgjidhje me te mire edhe me te lehte. Me te mira, --Zeke 7 Janar 2009 20:05 (CET)
Pershendetje. Puntori 7 Janar 2009 20:10 (CET)

Pian dei Albanesi Redakto

flm per Pian dei Albanesi!!!--Sankt Georg 9 Janar 2009 12:14 (CET)

Jam i lumtur te mund te ndihmoj. Puntori 9 Janar 2009 12:17 (CET)

Pyetje Redakto

Tung, Puntori! I do not speak any Albanian, so I translated the word "question" on the internet and the result was "pyetje", so I hope that is correct. I was just wondering why you blocked my IP address a few months back? I am not sure what I did wrong, as I have only edited on the Albanian Wikipedia about 3 times, and I never received any warnings. 98.224.214.129 9 Janar 2009 23:46 (CET)

Hello, according to blocking register I have blocked you in 8th October 2008 for 3 months (I usualy don't block IP adresses in such a long period). As a reason I have written: Personal attack to other users.[4].
According to editing register you really do not have any edit in that date, but according to deletion register you have made an edit in discussion page of Ushtria Çlirimtare Kombëtare.
You have answered a question to some other user with the text: The people listed are the terrorist members of this terrorist group. Each terrorist is listed in the city that they are from. 98.224.214.129 6 October 2008 22:51 (CEST).
This text is an assault and not true. If this would not be true those "terrorists" would never be part of Macedonian government also those "terrorists" in after war negotiations opened "South East University" covered by European Union donations. I can't understand how can terrorists and EU work peacefully together. Can you explain to me?
So that text has been a reason to block you so long, in that time I have taken that answer as a provocation to our readers and editors because those "terorists" are Albanians ans this is wikipedia in Albanian language
Kind Regards.Puntori 10 Janar 2009 01:21 (CET)
I called them terrorists because the government of my country regards them as such. However, I do realize that it was a stupid thing to do, especially since this is the Albanian Wikipedia. However, I must point out that I received absolutely no warnings, and was blocked for 3 months for a single edit. But, I see that with Kosovo's recent independence that the Albanian Wikipedia has received much vandalism by Serbian nationalists, which is probably why you assumed I was also a vandal, so I understand what you were doing. Thank you for answering my question! 98.224.214.129 10 Janar 2009 04:06 (CET)
I thenk you for understanding. Kind Regards, Puntori 10 Janar 2009 13:13 (CET)

Historia e fshatit Fterra Redakto

O shoki !!!!!!

jepi ndonje dore sa perrregullime se nuk kam kohe tani ature sherbimeve sekrete serbe dhe greke se nuk kam kohe.

Amanet se nuk me ecen mbare vitI

hajt tung

Pershendetje,
do ta shoh kur te kem kohe nese mund dicka te rregulloj. Puntori 13 Janar 2009 15:51 (CET)

i have reverted this edit. please protect the page if it is needed :) --Mardetanha 15 Janar 2009 21:32 (CET)

Thank you. I will protect for not registered editors. Puntori 15 Janar 2009 21:36 (CET)
Thanks and also it seems that the ip is an open proxy so you can block it for one year :) --Mardetanha 15 Janar 2009 21:37 (CET)
If I do it I'll need to block half of Albanian editors :). Puntori 15 Janar 2009 21:41 (CET)
Ok :) As you wish.فی امان الله --Mardetanha 15 Janar 2009 21:43 (CET)
Essalamu Alejkum. It's not good one brother in Islam to see that I'm muslim and not give Salam. Aniway. Let All-llah give you peace. Puntori 15 Janar 2009 21:46 (CET)

Dear Friend, please you could translate in Albanian and Macedonian en:Gianluca Ramazzotti and Lola Pagnani in Macedonian? Redakto

Dear Friend. we were left to Christmas there, I hope that the year 2009 are excellently initiated for you. Well, I write you if please you could translate the article on another my friend: Gianluca Ramazzotti. Gianluca is an extraordinary actor, an excellent theatrical author and extraordinary comedian. Then if you could translate in Macedonian also Lola Pagnani. In change they are to your disposition for some translation of your interest in Italian and Sicilian and other Italian dialect. I take an interest me particularly of biography, geography, history, politics. I hope that we could put in accord. In attends him I thank you in advance!--Lodewijk Vadacchino 17 Janar 2009 00:25 (CET)

Hello, when I'll have time I'll do what I can. Please, be patient. Kind Regards. Puntori 17 Janar 2009 05:02 (CET)

Why you deleted this page on wikipedia???? Fabio

Hello,
This was not an article. This was just one line of information which meant nothing as one saying. We delete everyday such writings. Not just that, this line was not written properly in Albanian Language. In a minute I can create more than 10 pages with lines like this.
However since you complain I'll restore this page so you can put more information, or you can find some one who will put more information in Albanian Language. Otherwise I'll delete this page after some days. Puntori 19 Janar 2009 16:13 (CET)

për ndërhyrjen te L.. Euleri Redakto

ke bërë mirë që ke shtuar di@ka te kjo faqe por duket se matematikën nuk e njeh mirë. Përkthimin e rregullova pak por ska problem ngjajshëm unë jam laik për programim dhe web design. SHPRESOJ PËR BASHKËPUNIM TË MËTEJSHËM--Armend 21 Janar 2009 00:09 (CET)

Pershendetje,
une jam ekonomist dhe matematiken e njoh per interes. Hahahaah. Sidoqofte, kur e pash qe ke filluar artikullin dhe ishte i zbehte, une perktheva artikullin nga anglishtja dhe u nundova qe sa me mire qe eshte e mundeshme te e bej perkthimin dhe pershtatjen. Meqe ju jeni matematikan atehere ju takon te e korigjoni. Nese nuk doni qe ne te ardhmen te nderhyje ne artikujt qe keni filluar (pasi ndoshta keni plane tjera , dmth perdorim te nje materiali tjeter per ti mbushur) atehere ma beni me dije qe te e kem parasyshe.
Cdo te mire dhe respekt per punen qe beni. Puntori 21 Janar 2009 00:13 (CET)

përdorimi i stampës Redakto

mendoj se stampa nuk e ka vendin aty sepse në një pjesë të mirë është përsëritje e materialit më sipër dhe për estetikë nuk ngjan të rrijë aty në fund. mendoj se artikulli ,,matematika,, ka nevojë për përmirsime tjera. Unë siç të thash nuk e di të bëj dizajnimin e faqeve pranda do të lutem që të fillojsh portalin për matematikë pastaj unë do të ndihmoj për përmbajtjen--Armend 21 Janar 2009 00:49 (CET)

Mire,
Punojeni ju artikullin per Matematika dhe une do te shohe kur te kem kohe te e perpunoj kodin per Portal:Matematikë. Puntori 21 Janar 2009 01:46 (CET)

E admiroj punën tënde të palodhshme në një projekt si ky. Nuk e di se ku e gjen atë energji sidomos kur bëhet fjalë për një projekt jofitmprurës. Po të lutem edhe një herë se para se të intervenosh në faqet të cilat i shkruaj unë në lidhje me matematikën sigurohu njëherë se me të vërtetë e kam gabim gjë që me siguri mund të ndodhë. Sepse p.sh. në matematikë nuk ka teori të grafikëve por vetëm teori të grafeve. Graf dhe grafik nuk është e njejta gjë e kam fjalën për ndryshimet te artikulli ,,RRuga e Eulerit,, përshëndetj--Armend 22 Janar 2009 01:48 (CET)

Pershendetje,
kjo ishte hera e dyte qe po e beja nderrimin e termit "graf" ne "grafik". Kerkoj ndjes per kokecarjen qe ju krijova. Ne te ardhmen nuk do e bej kete.
Une perdor "Firefox" ne vend te "IE" dmth "Internet Explorer" dhe ky ka disa mjete ndihmese qe me ndihmojne me leht te "eci" ne internet dhe me atraktive te jet kjo "ecje". Gjithashtu ka nje mjet per korigjim te fjaleve ne gjuhen shqipe. Per permiresimin e artikujve e perdori kete mjet i cili mi nenvizon me te kuqe fjalet qe nuk jane te shkruara si duhet. Por ketij fjalori korigjues i mungojne shume fjale terminologjike shkencore te drejtimeve te ndryshme. Ja ketu une kam ngecur dhe jam bazuar ne kete fjalor korigjues dhe fjala "grafik" me eshte dukur me e njohur se ajo "graf" dhe kam nderhy pa patur nevoj.
Njeriu i dekun gabon, se te gjallt e kan pas ma.
Shpresoj ne mirkuptim. Pershendetje. Puntori 22 Janar 2009 16:55 (CET)

arkivimi Redakto

Hej Puntori, A ke mudnesi ne pika te shkurtera me me tregu si arkivohet nje faqe, te lute? Flm.--Zeke e vogël

Si mendon si arkivohet?
E ke fjalen te e arkivosh faqen tende te diskutimit?
Nese aty e ke fjalen atehere: Menyre speciale te arkivimit te te dhenave nuk ka, por perdoret metoda e shteses se nje nen nyje mbi emrin per te arkivuar materiamin. Shembull: Përdoruesi diskutim:Zeke/Arkivi 1.
Per te ber bartjen e materialit tek arkivi ka 2 menyra: 1. te e kopjosh permbatjen nga baza tek linku i ri dhe 2. te e zhvendosesh materialin (te dyten e preferoj sepse me zhvendosje, zhvendoset edhe historiku dhe dihet se kush cka ka shkruar). Nese e ben zhendosjen atehere kthehesh tek faqja baz dhe fshin kodin redirect dhe keshtu perseri mund te diskutohet tek faqja baze.
Nese don mund te te ndihmoj te e besh kete (nese ketu eshte fjala).
Pershendetje. Puntori 27 Janar 2009 11:12 (CET)

Faleminderit shume, ketu ishte fjala. Do te provoj vet pastaj nese nuk kam sukses te therras per ndihme :-) .--Zeke e vogël

Editcounter Redakto

Nuk e di a e ke vërejtur mirëpo ky editcounter nuk po funksionon më, ka stagnuar (së paku për llogarinë time). A ke ide se çfarë është duke ndodhur? --Λeternus 27 Janar 2009 17:30 (CET)

Po e vertet eshte se ka disa kohe qe ka stagnuar ne te gjitha kontot. Nuk e di se pse, sigurisht "jane ngopur" databazat e ketij severi qe ben llogaritjen. Puntori 27 Janar 2009 20:45 (CET)

poliedri Redakto

Ndërhyrja te pjesa matematikore ishte e gabuar. Sa i përket largimit të termave në anglisht që ishin poshtë poliedrave yll ose jokonveks ishte e nevojshëme ndërhyrja por bashkë me largimin e termave e ke larguar edhe njërën prej figurave. Përpiqu ta rikthesh se ajo tani nuk duket. Sipër e kam dhënë përkufizimin më korrekt. Ky përkufizim ka nevojë për plotësime dhe jo për ndryshime. Faqja për Eulerin ishte dy herë e shkruar prandaj versionin e shkurtër e fshiva. faqja Manchester United poashtu paraqitet dy herë. Poashtu unë kam bërë disa redaktime për poliedrat si përdorues anonim si mund të dëshmoj ,,autorsinë,, mbi ta. Mendoj se për të përkthyer nga anglishtja ose nga ndonjë gjuhë tjetër një artikull matematikor nuk mjafton të dish vetëm anglishten ose gjuhën tjetër përkatëse por edhe matematikën. Me respekt.--Armend 28 Janar 2009 00:51 (CET)

Pershendetje, nese e keni fjalen per artikullin Poliedri i rregullt, atehere aty nuk kam larguar asnje figure. Nderhyrjen, dmth perkthimin e bera me qellim qe mos ti largoj emrat ne teresi qe pastaj ti te i rregullosh, perndryshe hereve tjera vetem i largoj ato qe nuk jane ne shqip, ashtu sic kam ber me emertimet e figurave ne rreshtin e dyte te figurave te ketij artikulli me siper.
Sa i perket largimit te figures nese behet fjale per ndonje artikull tjeter, une do ta shoh tani nese e gjej se ku kam larguar e nese jo atehere ju me jepni titullin e sakt te artikullit dhe une do ta permiresoj.
E vertete eshte se per pekthimin e artikujve ne nje lemi te caktuar nuk duhet vetem njohja e gjuhes, por edhe e materialit, por une kisha 2 zgjedhje, pra te i largoja termet ne anglisht dhe te lija gjitha ato hapesira te zbrazeta, ose te tentoja permes fjaloreve dhe njohurive qe kam te perktheja pastaj ju te perkthenit, une zgjodha te dyten qe nuk mendoj se eshte nje tentim per tju prishur pune, por perkundrazi. Puntori 28 Janar 2009 01:36 (CET)


VEREJTJE Redakto

Po ndjek levizjen tuaj ne raport me Papazhulin ne raport me cilesimin tuaj vandalizem me duket pak me i guxuar se cduhet.Aq me teper ndokush tjeter qe eshte ne te njejten linje nuk i dihet se cilave interesa i sherben,porduke ndjekur punen tuaj nuk mund tu fus juve ne te njejten ndrarje.tung--Sankt Georg 28 Janar 2009 11:51 (CET)

Une e kisha shkruajtur me ate qe kisha shkruajtur, pasi pashe se ai vetem kishte bere nje kthim te nje artikulli qe permbante permbajtjen vandale te cilen e kisha larguar disa here nga disa artikuj.
Pra, e pash se ai nuk ishte autor i tekstit dhe nuk duhej quajtur vandal. Megjithate eshte mese e dukshme se une nuk mund te analizoj cdo veprim te cdo kujt dhe gjykimet ndonjehere vien edhe ne baze te veprimit te fundit.
Faleminderit per perkujtimin, shpresoj se me at reagim nuk ju kam bere te ndjeheni shume keq. Puntori 28 Janar 2009 12:02 (CET)

Me fal nuk dua te lindin keq kuptime.Nuk ka te bej me gjera personala aq me teper qe kete rast nuk hyj fare une por mendoj se gjithmone ka nje linje demarkacioni.Ne se i sherben interesave kombetare apo jo? sepse ka ketu plot te tjere qe kane ngritur zera per mijera gjera vetem me interes per te huajt. I kane bere 100 here me mire.Por kriter vleresimi per mua jane sa i vlejne shqiptareve dhe sa cojne per para per emancipimin e shqiptareve. Mos harrojme se ketu te gjithe behemi publike keshtu jo gjithshkamund ta shprehim deri ne detaje. Me fal ne se isha pak i ashper ne gjuhe por edhe fjala vandalizem ne ate rast mu duk e ashper.Aqme teper qe informacioni ne ate rast ishte shume interesat por nuk desha te futesha ne mes paleve. Mendova se dikush qe e kuptonte ate gjuhe me mire se une do ta kishte sjelle ne shqime me sakte. Dhe kjo eshte aresyeja qe nuk nderhyj akoma.Por ai informacion egzistonte edhe ne anglisht. Tung--Sankt Georg 28 Janar 2009 12:34 (CET)

Unë zakonisht kur bëj redaktimin, ose kthimin e një ndërhyrje të caktuar nuk përdori epitete ndaj edituesve të cilat shpesh nuk mungojnë ndaj meje. Thjesht realizoj përmirësimin dhe vazhdoj me timen. Këtë herë këtë e bëra pasi kishte reagim në kuvend ndaj këtij teksti dhe po te njëjtin tekst e kisha larguar nga shumë artikuj tjerë. Nëse një tekst i njëjtë dhe në gjuhë tjetër paraqitet në disa artikuj, kjo pa dyshim është vandalizëm edhe pse teksti mund të jetë i mirë e informativ.
Unë thash edhe më sipër se nuk duhet t'i thosha redaktuesit se bën vandalizëm, por ajo ndodhi dhe më është e bërë që nuk ç'bëhet.
Sido që të jetë kjo për mua nuk është asgjë dhe nuk më bën të ndjehem keq, sepse kjo dëshmon se ne na duhen më shumë njerëz të angazhohen në ruajtje të arriturave, sado pak që janë, dhe në përmirësim të materialeve që tanimë janë postuar.
Unë jam i hapur ndaj kritikave të cilat jo të gjitha duhet hedhur në "adresën time" pasi që ky projekt është i përgjithshëm dhe nuk më takon mua të jem përgjegjës për përmbajtjet e pa vërteta, të kota e të njëanshme të redaktuesve të shumtë.
Në anën tjetër nëse unë në artikujt që kam punuar vetë (kuptohet vetëm i punoj, autor mund të jetë tjetërkush) ka njëanshmëri atëherë më njoftoni dhe me shumë dëshirë dua të ruaj neutralitetin dhe informimin e drejtë.
Respekt. Puntori 28 Janar 2009 12:53 (CET)

Kërkesë Redakto

Po të bëj një kërkesë në lidhje me një artikull që është hapur nga një përdorues i ri.Artikulli quhet (vertebra) në fakt ky artikull ekziston si vertebra e njeriut prandaj kërkoj të fshihet sepse kjo e drejtë më mungon--Tufche

U bë. --Λeternus 1 Shkurt 2009 16:37 (CET)
Return to the user page of "Puntori/Arkivi 006".