Arvat, (maqedonisht: Арвати/Arvati) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Arvat
Арвати
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej137
Emri i banorëveArvatli

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 137 banorë nga të cilët 85 ishin Shqiptarë, 51 Maqedonas dhe 1 Boshnjak.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto