Llaca (Resnjë)

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Llacë (Resnjë))

Llacë, (maqedonisht: Лавци/Lavci; turqisht: Lahça) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Llacë
Лавци
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134
Emri i banorëveLlacali

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 2 ishin Shqiptarë, 18 Maqedonas, 113 Turq dhe 1 tjetër.[1]

Burimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto