Izbishti

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Izbisht)

Izbisht, (maqedonisht: Избишта/Izbišta) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Izbisht
Избишта
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej176

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 176 banorë nga të cilët 174 ishin Maqedonas dhe 2 Serb.[1]


Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto