Bratuçina

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Bratuçinë)

Bratuçinë, (maqedonisht: Брајчино/Brajčino) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Bratuçinë
Брајчино
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 133 ishin Maqedonas dhe 1 Serb.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto