Podmoçani

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Podmoçan)

Podmoçan, (maqedonisht: Подмочани/Podmočani) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Podmoçan
Подмочани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej306

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 306 banorë prej të cilëve 2 ishin shqiptarë, 302 maqedonë, 1 serb dhe 1 tjetër.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto