Loreka

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Lorekë)

Lorekë, (maqedonisht: Лева Река/Leva Reka) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Lorekë
Лева Река
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej60

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 60 banorë nga të cilët 59 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto