Asamati

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Asamat)

Asamat edhe Osomat (maqedonisht: Асамати/Asamati) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Asamat
Асамати
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej175
Emri i banorëveAsamatli

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 175 banorë nga të cilët 81 ishin Shqiptarë, 68 Maqedonas dhe 26 Turq.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto