Jankoveci

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Jankovec)

Jankovec, (maqedonisht: Јанковец/Jankovec) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Jankovec
Јанковец
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.149

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1169 banorë nga të cilët 1149 ishin Maqedonas, 6 Turq, 7 Vleh, 6 Serb, dhe 1 tjetër.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto