Kojzaku

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Kojzak)

Kozjak, (maqedonisht: Козјак/Kozjak) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Kojzak
Козјак
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej117
Emri i banorëveKozjakli

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 117 banorë nga të cilët 11 ishin Shqiptarë dhe 106 Turq.[1]

Ekonomia

Redakto

Në këtë fshat është e zhvilluar bujqësia.

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto