Bouna

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Bounë)

Bounë, (maqedonisht: Болно/Bolno) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Bounë
Болно
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej237

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 237 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 2 tjetër.[1]

Burimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto