Ndërmeni

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Ndërmen)

Ndërmen, (maqedonisht: Дрмени/Drmeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Ndërmen
Дрмени
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej416

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 416 banorë nga të cilët 404 ishin Maqedonas dhe 12 Turq.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto