Dupeni i Poshtëm

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Dupen i Poshtëm)

Dupen i Poshtëm, (maqedonisht: Долно Дупени/Dolno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Dupen i Poshtëm
Долно Дупени
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej235

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 235 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto