Shurlenca

fshat në Maqedoninë e Veriut
(Përcjellë nga Shurlencë)

Shurlencë, (maqedonisht: Шурленци/Šurlenci) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Shurlencë
Шурленци
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej89

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 89 banorë nga të cilët 88 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto