Bollocërka e Sipërme

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Bollocërkë e Sipërme)

Bollocërkë e Sipërme, (maqedonisht: Горна Бела Црква/Gorna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Bollocërkë e Sipërme
Горна Бела Црква
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej187

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 187 banorë nga të cilët 114 ishin Shqiptarë dhe 73 Turq.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto