Lubonjë, (maqedonisht: Љубојно/Ljubojno) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Lubonjë
Љубојно
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 186 banorë nga të cilët 10 ishin Shqiptarë, 175 Maqedonas dhe 1 Vleh.[1]

Galeria

Redakto

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto