Caredvori

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Caredvor)

Caredvor, (maqedonisht: Царев Двор/Carev Dvor) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Caredvor
Царев Двор
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej605

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 605 banorë nga të cilët 520 ishin Maqedonas, 81 Turq, dhe 4 tjetër.[1]

Burimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto