Pretorri

fshat në Maqedoninë e Veriut
(Përcjellë nga Pretorr)

Pretorr, (maqedonisht: Претор/Pretor) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Pretorr
Претор
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej142

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 142 banorë nga të cilët 138 ishin maqedonë, 3 serbë dhe 1 tjetër.[1]

Burimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto