Bollocërka e Poshtme

fshat në Maqedoni

Bollocërkë e Poshtme, (maqedonisht: Долна Бела Црква/Dolna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Bollocërkë e Poshtme
Долна Бела Црква
Fshat
Викиекспедиција Преспа 289.jpg
Popullsia
 • Gjithsej237

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 237 banorë nga të cilët 81 ishin Shqiptarë dhe 156 Maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto