Bollocërka e Sipërme

fshat në Maqedoni

Bollocërkë e Sipërme, (maqedonisht: Горна Бела Црква/Gorna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Bollocërkë e Sipërme
Горна Бела Црква
Fshat
Викиекспедиција Преспа 288.jpg
Popullsia
 • Gjithsej187

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 187 banorë nga të cilët 114 ishin Shqiptarë dhe 73 Turq.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto