Dupeni i Poshtëm

fshat në Maqedoni

Dupen i Poshtëm, (maqedonisht: Долно Дупени/Dolno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Dupen i Poshtëm
Долно Дупени
Fshat
noform
Vendndodhja
Dupen i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Dupen i Poshtëm
Dupen i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 863 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 4′ 0″ Veri

20° 58′ 60″ Lindje

Popullsia 235 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 235 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto