Dupeni i Sipërm

fshat në Maqedoni

Dupen i Sipërm, (maqedonisht: Горно Дупени/Gorno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Dupen i Sipërm
Горно Дупени
Fshat
Vendndodhja
Dupen i Sipërm is located in Maqedonia e Veriut
Dupen i Sipërm
Dupen i Sipërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 865 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 3′ 44″ Veri

20° 58′ 31″ Lindje

Popullsia 59 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 59 banorë Maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto