Kojncka (Resnjë)

fshat në Maqedoni

Kojnckë, (maqedonisht: Коњско/Konjsko) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Kojnckë
Коњско
Fshat
Vendndodhja
Kojnckë is located in Republika e Maqedonisë
Kojnckë
Kojnckë
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Prespë e Vogël
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 53′ 60″ Veri

20° 58′ 60″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 0 banorë .[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto