Kojzaku

fshat në Maqedoni

Kozjak, (maqedonisht: Козјак/Kozjak) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Kojzak
Козјак
Fshat
noform
Vendndodhja
Kojzak is located in Maqedonia e Veriut
Kojzak
Kojzak
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Kozjakli
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 895 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 3′ 31″ Veri

21° 2′ 3″ Lindje

Popullsia 117 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 117 banorë nga të cilët 11 ishin Shqiptarë dhe 106 Turq.[1]

EkonomiaRedakto

Në këtë fshat është e zhvilluar bujqësia.

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto