Kurbinova

fshat në Maqedoni

Kurbinovë, (maqedonisht: Курбиново/Kurbinovo) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Kurbinovë
Курбиново
Fshat
noform
Vendndodhja
Kurbinovë is located in Maqedonia e Veriut
Kurbinovë
Kurbinovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 1025 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 59′ 7″ Veri

21° 4′ 7″ Lindje

Popullsia 137 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 137 banorë Maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto