Nakolec, (maqedonisht: Наколец/Nakolec) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Nakolec
Наколец
Fshat
Викиекспедиција Преспа 164.jpg
Popullsia
 • Gjithsej262

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 262 banorë nga të cilët 158 ishin Shqiptarë, 81 Maqedonas, 15 Rom dhe 8 tjetër.[1]


BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto