Shtërbova

fshat në Maqedoni

Shtërbovë, (maqedonisht: Штрбово/Štrbovo) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Shtërbovë
Штрбово
Fshat
noform
Vendndodhja
Shtërbovë is located in Maqedonia e Veriut
Shtërbovë
Shtërbovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 982 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 55′ 34″ Veri

21° 6′ 9″ Lindje

Popullsia 184 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 184 banorë maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto