Shurlenca

fshat në Maqedoni

Shurlencë, (maqedonisht: Шурленци/Šurlenci) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Shurlencë
Шурленци
Fshat
noform
Vendndodhja
Shurlencë is located in Maqedonia e Veriut
Shurlencë
Shurlencë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 0′ 41″ Veri

20° 56′ 7″ Lindje

Popullsia 89 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 89 banorë nga të cilët 88 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto