Vollkoderi

fshat në Maqedoni

Vollkoder, (maqedonisht: Волкодери/Volkoderi) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Vollkoder
Волкодери
Fshat
noform
Vendndodhja
Vollkoder is located in Maqedonia e Veriut
Vollkoder
Vollkoder
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 835 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 1′ 14″ Veri

20° 56′ 39″ Lindje

Popullsia 114 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 114 banorë maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto