Krysheci (Kastriot)

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Dardhishta)

Kryshec është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht.

Kryshec
Dardhisht
Fshat
Vendndodhja
Kryshec is located in Kosova
Kryshec
Kryshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 536 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 8″ Veri

21° 4′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto