Raskova

fshat në Kosovë

Raskovë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balshaj.

Raskovë
Balshaj
Fshat
Vendndodhja
Raskovë is located in Kosova
Raskovë
Raskovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 40″ Veri

21° 5′ 39″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto