Breznica e Epërme (Vranjë)

Breznicë e Epërme (serbisht: Бресница/Bresnica) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Breznicë e Epërme
Бресница
Fshat
Vendndodhja
Breznicë e Epërme is located in Serbia
Breznicë e Epërme
Breznicë e Epërme

Koordinatat: 42°34′27″V 21°57′31″L / 42.57417°V 21.95861°L / 42.57417; 21.95861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 34′ 27″ Veri

21° 57′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto