Trepeshinjë e Epërme (serbisht: Горње Требешиње/Gornje Trebešinje) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Trepeshinjë e Epërme
Горње Требешиње
Fshat
Vendndodhja
Trepeshinjë e Epërme is located in Serbia
Trepeshinjë e Epërme
Trepeshinjë e Epërme

Koordinatat: 42°28′45″V 21°57′14″L / 42.47917°V 21.95389°L / 42.47917; 21.95389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 28′ 45″ Veri

21° 57′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto