Ranutoc (serbisht: Ранутовац/Ranutovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Ranutoc
Ранутовац
Fshat
Vendndodhja
Ranutoc is located in Serbia
Ranutoc
Ranutoc

Koordinatat: 42°33′52″V 21°57′12″L / 42.56444°V 21.95333°L / 42.56444; 21.95333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 52″ Veri

21° 57′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto