Ostrogllavë (serbisht: Оштра Глава/Oštra Glava) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Ostrogllavë
Оштра Глава
Fshat
Vendndodhja
Ostrogllavë is located in Serbia
Ostrogllavë
Ostrogllavë

Koordinatat: 42°43′37″V 21°49′14″L / 42.72694°V 21.82056°L / 42.72694; 21.82056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 43′ 37″ Veri

21° 49′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto